Acum este Joi Apr 18, 2024 7:42 am

Articole Nikonisti.ro

Vand D810 + 24-70 2-8

Reguli forum Regulament Vânzare/Cumpărare
1. Anunţurile listate în una din secţiunile de Vânzare sau Cumpărare trebuie să prezinte date de contact rapid – e-mail sau telefon pentru a complementa posibilitatea folosirii mesajelor private de pe forum.
2. Pentru anunţurile listate la categoria Vânzare, este necesară prezenţa unui preţ, fix sau negociabil pentru fiecare produs sau pentru întreg pachetul. De asemeni, este obligatoriu de menţionat oraşul din şi în care se face livrarea.
3. Starea produselor se va menţiona în anunţ, descriind pe cât posibil orice fel de probleme ce ar fi putut apărea pe parcurs (dacă acesta a fost prezent sau nu în service), dar şi durata posesiei produselor şi garanţia rămasă la zi (dacă este cazul). Imaginile pot complementa anunţul, dar nu sunt obligatorii.
4. Deoarece nu dorim transformarea forumului în magazin de desfacere, este interzisă postarea a mai mult de 3 produse la vânzare în acelaşi timp. Singurele excepţii de la această regulă sunt trusele foto.
5. Sunt permise doar anunțurile cu produse folosite ce nu fac obiectul intermedierilor si revânzărilor.
6. Sunt permise doar anunturile ce vizeaza produse foto, indiferent de brand.

Abaterea de la regulament va fi penalizată mai întâi cu un avertisment şi ulterior cu banarea activităţii utilizatorului pe forumul nikonisti.ro.

Sugestii:
1. Cereţi cât mai multe detalii legate de produsul dorit şi recomandaţi ca achiziţia să se facă în persoana.
2.Verificaţi feedback-ul altor useri în legătură cu userul ce pune produsul la vânzare pe forumul dedicat: viewforum.php?f=72
3. Dacă o tranzacţie s-a realizat cu succes şi sunteţi mulţumit de calitatea produsului şi a modului în care s-a desfăşurat vânzarea, postaţi în categoria menţionată mai sus.
4. Dacă suspectaţi o activitate aparte din partea unui user, sau au existat probleme pe parcurs, folosiţi butonul Report Post/Raportează acest mesaj sau mesaj privat către administrator/moderatorul forumului.

A fost reintrodus regulamentul pe secţiunea Vânzare/Cumpărare datorită abuzurilor ce au apărut în ultima perioada. Începând din acest moment, regulamentul este obligatoriu inclusiv pentru anunţurile actuale.

Vand D810 + 24-70 2-8

Mesajde digitalmind » Vin Iun 22, 2018 1:38 pm

Garantie: nu,
Data achizitie: 30/10/2015,
Pret: 11000 LEI,
Datele de contact nu mai sunt disponibile


body: 150k cadre. obiectiv: cca 100k cadre. se vand doar impreuna. bonus: 1 x cf 64 gb + 1 sd 32 gb, 1 x grip, 1 x baterie suplimentara, cred ca la obiectiv mai am si filtru, dar fara capac - s-a pierdut. pretul momentan nu este negociabil, este cca 40% din cat am dat eu pe ele. toate fara niciun fel de probleme, dar am trecut la d5 si 1.4 si nu mai prezinta interes acest frumos kit, asa ca sta doar pentru backup. accept doar predare personala in ploiesti sau curier cu plata in avans in cont. contact doar telefonic, nu verific nici mail nici topic.
SEPARAT: 6500 BODY / 5000 OBIECTIV
Fişiere ataşate
 D810 + 24-70 2.8
Vand D810 + 24-70 2-8
Avatar utilizator
digitalmind
 
Mesaje: 43
Membru din: Mie Apr 28, 2010 9:40 pm

Re: Vand D810 + 24-70 2-8

Mesajde george_ispas » Vin Iun 22, 2018 9:47 pm

Salut,

Imi mentin oferta de 1000E pentru body. Starea aparatului prezentata in poze nu ma inspira sa platesc mai mult.

Bafta!
george_ispas
 
Mesaje: 21
Membru din: Sâm Oct 05, 2013 5:44 pm

Re: Vand D810 + 24-70 2-8

Mesajde digitalmind » Lun Iun 25, 2018 8:19 am

Salut. o poti mentine, poate ma razgandesc. Momentan insa nu consider acceptabila oferta ta. Aparatul va mai sta la lucru daca va fi cazul si anul acesta, urmand ca la finalul sezonului - daca nu se da pana atunci - sa il dau, probabil la o suma apropiata de ce oferi acum. Despre starea lui ce sa zic, ii voi inlocui caucicurile daca si unde va fi nevoie. In cazul in care ai lucrat vreodata cu un astfel de aparat probabil stii ca aceste cauciucuri cedeaza la 1-2 ani de folosire, iar garantia nu se aplica in cazul lor. in rest aparatul se comporta exemplar. Daca nu luam d5 nici nu ma gandeam sa il dau. Bafta
d5, d810, 85 1.4, 24 1.4, sb910, all made by Nikon
Avatar utilizator
digitalmind
 
Mesaje: 43
Membru din: Mie Apr 28, 2010 9:40 pm

Re: Vand D810 + 24-70 2-8

Mesajde digitalmind » Mie Aug 08, 2018 6:45 am

disponibil in continuare! ca si completare rog posesorii de dx sa nu mai compare nr de cadre de la un 5200, de exemplu, cu nr de cadre de la un 810. Aparatele fac parte din clase distincte si au o perioada de viata total diferita. In plus, majoritatea celor care isi cumpara un fx din gama pro nu fac cu el 10000 de cadre in 3 ani, apoi il vand la un sfert din cat au dat pe el, de parca ar fi 75% uzat. Am vazut mai multe d300/d700/d800/d3 la peste 300k de cadre fara nicio interventie, nu vad de ce un 810 nu ar putea ajunge la aceeasi performanta. Multumesc!
d5, d810, 85 1.4, 24 1.4, sb910, all made by Nikon
Avatar utilizator
digitalmind
 
Mesaje: 43
Membru din: Mie Apr 28, 2010 9:40 pm

Re: Vand D810 + 24-70 2-8

Mesajde george_ispas » Joi Aug 09, 2018 2:54 pm

Se poate un pret pentru CF 64 daca il dai separat?
george_ispas
 
Mesaje: 21
Membru din: Sâm Oct 05, 2013 5:44 pm


Înapoi la DSLR

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 4 vizitatori

cron