Acum este Dum Apr 28, 2024 2:20 pm

Articole Nikonisti.ro

Vand Tamron 17-50 F/2.8 VC(stabilizare) - ca nou

Reguli forum Regulament Vânzare/Cumpărare
1. Anunţurile listate în una din secţiunile de Vânzare sau Cumpărare trebuie să prezinte date de contact rapid – e-mail sau telefon pentru a complementa posibilitatea folosirii mesajelor private de pe forum.
2. Pentru anunţurile listate la categoria Vânzare, este necesară prezenţa unui preţ, fix sau negociabil pentru fiecare produs sau pentru întreg pachetul. De asemeni, este obligatoriu de menţionat oraşul din şi în care se face livrarea.
3. Starea produselor se va menţiona în anunţ, descriind pe cât posibil orice fel de probleme ce ar fi putut apărea pe parcurs (dacă acesta a fost prezent sau nu în service), dar şi durata posesiei produselor şi garanţia rămasă la zi (dacă este cazul). Imaginile pot complementa anunţul, dar nu sunt obligatorii.
4. Deoarece nu dorim transformarea forumului în magazin de desfacere, este interzisă postarea a mai mult de 3 produse la vânzare în acelaşi timp. Singurele excepţii de la această regulă sunt trusele foto.
5. Sunt permise doar anunțurile cu produse folosite ce nu fac obiectul intermedierilor si revânzărilor.
6. Sunt permise doar anunturile ce vizeaza produse foto, indiferent de brand.

Abaterea de la regulament va fi penalizată mai întâi cu un avertisment şi ulterior cu banarea activităţii utilizatorului pe forumul nikonisti.ro.

Sugestii:
1. Cereţi cât mai multe detalii legate de produsul dorit şi recomandaţi ca achiziţia să se facă în persoana.
2.Verificaţi feedback-ul altor useri în legătură cu userul ce pune produsul la vânzare pe forumul dedicat: viewforum.php?f=72
3. Dacă o tranzacţie s-a realizat cu succes şi sunteţi mulţumit de calitatea produsului şi a modului în care s-a desfăşurat vânzarea, postaţi în categoria menţionată mai sus.
4. Dacă suspectaţi o activitate aparte din partea unui user, sau au existat probleme pe parcurs, folosiţi butonul Report Post/Raportează acest mesaj sau mesaj privat către administrator/moderatorul forumului.

A fost reintrodus regulamentul pe secţiunea Vânzare/Cumpărare datorită abuzurilor ce au apărut în ultima perioada. Începând din acest moment, regulamentul este obligatoriu inclusiv pentru anunţurile actuale.

Vand Tamron 17-50 F/2.8 VC(stabilizare) - ca nou

Mesajde parpa_tupac » Joi Mar 24, 2011 6:54 pm

Vand Tamron 17-50 F/2.8 VC(stabilizare) - ca nou

Obiectivul mai are garantie pana in 08.04.2011(inca aproape 2 saptamani).Nu are absolut nici o problema, nu are zgarieturi sau praf sau alte chesti.
Are capac fata/spate, parasolar, cutie, factura, garantie.
Il vand pentru upgrade la Nikon.

Detalii la 0748.960.327 sau raduandreika@gmail.com
Cei care se indoiesc de seriozitatea mea pot verifica la: viewtopic.php?f=72&t=9228
Pret nenegociabil 1300 RON.
Asigur transport GRATUIT cu posibilitatea testarii inaintea platii.
Mentiune: Am profitat de garantie si l-am trimis in service pentru verificare front/back focus, in vederea sigurantei mele la vanzare ca e 100% bun.Acest lucru se poate verifica discutand cu Domnul Mihai Marcu de la F64(cu mentiunea numelui meu), deci nu are nici o problema.

Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Cu stima,
Radu Andreika
Avatar utilizator
parpa_tupac
 
Mesaje: 694
Membru din: Mie Iul 08, 2009 8:27 am
Localitate: Targu-Mures

Re: Vand Tamron 17-50 F/2.8 VC(stabilizare) - ca nou

Mesajde parpa_tupac » Vin Mar 25, 2011 11:00 am

Am comandat deja Nikonul asa ca pretul devine usor negociabil, deoarece stau banii blocati.
Cu stima,
Radu Andreika
Avatar utilizator
parpa_tupac
 
Mesaje: 694
Membru din: Mie Iul 08, 2009 8:27 am
Localitate: Targu-Mures

Re: Vand Tamron 17-50 F/2.8 VC(stabilizare) - ca nou

Mesajde parpa_tupac » Vin Mar 25, 2011 11:01 am

parpa_tupac scrie:Vand Tamron 17-50 F/2.8 VC(stabilizare) - ca nou

Obiectivul mai are garantie pana in 08.04.2011(inca aproape 2 saptamani).Nu are absolut nici o problema, nu are zgarieturi sau praf sau alte chesti.
Are capac fata/spate, parasolar, cutie, factura, garantie.
Il vand pentru upgrade la Nikon.

Detalii la 0748.960.327 sau raduandreika@gmail.com
Cei care se indoiesc de seriozitatea mea pot verifica la: viewtopic.php?f=72&t=9228
Pret negociabil1300 RON.
Asigur transport GRATUIT cu posibilitatea testarii inaintea platii.
Mentiune: Am profitat de garantie si l-am trimis in service pentru verificare front/back focus, in vederea sigurantei mele la vanzare ca e 100% bun.Acest lucru se poate verifica discutand cu Domnul Mihai Marcu de la F64(cu mentiunea numelui meu), deci nu are nici o problema.

Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Cu stima,
Radu Andreika
Avatar utilizator
parpa_tupac
 
Mesaje: 694
Membru din: Mie Iul 08, 2009 8:27 am
Localitate: Targu-Mures

Re: Vand Tamron 17-50 F/2.8 VC(stabilizare) - ca nou

Mesajde A.Cascatau » Vin Mar 25, 2011 4:10 pm

Nu vreau sa para ca "imi bat joc" de pretul spus mai sus, dar iti pot oferi 1000 de RON (atat pot oferi maxim) sau unul din obiectivele Nikon AF-S 18-55mm f/3.5-5.6G II sau AF-S 55-200mm f/4-5.6 G ED DX VR + diferenta din partea mea. Ambele obiective sunt in garantie si se prezinta impecabil tehnic si estetic.

Din cate inteleg eu tu esti deja al 2-lea proprietar al obiectivului?
Nikon D90 + AF-S DX 18-70mm f/3.5-4.5G IF-ED + AF-S DX 55-200mm f/4-5.6G + AF 50mm f/1.8D
Facebook-BadOrGood-F64 Studio
Avatar utilizator
A.Cascatau
 
Mesaje: 349
Membru din: Sâm Ian 08, 2011 12:31 pm
Localitate: Constanţa

Re: Vand Tamron 17-50 F/2.8 VC(stabilizare) - ca nou

Mesajde parpa_tupac » Vin Mar 25, 2011 4:13 pm

Da sunt al doilea proprietar, dar asta nu are nimic a face cu obiectivul daca este in perfecta stare.
Oferta dvs nu ma intereseaza.

Multumesc
Cu stima,
Radu Andreika
Avatar utilizator
parpa_tupac
 
Mesaje: 694
Membru din: Mie Iul 08, 2009 8:27 am
Localitate: Targu-Mures

Re: Vand Tamron 17-50 F/2.8 VC(stabilizare) - ca nou

Mesajde parpa_tupac » Lun Mar 28, 2011 7:38 am

Deoarece, obiectivul Nikon a ajuns, Tamronul nu isi mai are utilitatea in geanta mea.
Pretul este usor negociabil si sunt dispus si la schimburi:
Il schimb cu - Nikon D80 in stare foarte buna(fara nici o diferenta)
- Nikon SB-800 in stare foarte buna (fara nici o diferenta)
- Nikon SB-600 in stare foarte buna + 500 ron diferenta din partea cumparatorului
- Nikon 50mm F/1.4 fara diferenta, indiferent de varianta D sau G
Obiectivul e in perfecta stare, doar ca nu mai imi este util.
Ramane valabil transportul gratuit cu posibilitatea testarii inainte de plata.
Cu stima,
Radu Andreika
Avatar utilizator
parpa_tupac
 
Mesaje: 694
Membru din: Mie Iul 08, 2009 8:27 am
Localitate: Targu-Mures

Re: Vand Tamron 17-50 F/2.8 VC(stabilizare) - ca nou

Mesajde fotohalias » Lun Mar 28, 2011 11:03 pm

daca tot se pot negocia usor spune mi te rog care ar fi ultimul pret de vanzare
astept pe email
Avatar utilizator
fotohalias
 
Mesaje: 61
Membru din: Vin Oct 15, 2010 9:54 pm

Re: Vand Tamron 17-50 F/2.8 VC(stabilizare) - ca nou

Mesajde parpa_tupac » Mie Mar 30, 2011 7:44 am

Obiectiv rezervat pana Joi, 31.03
Cu stima,
Radu Andreika
Avatar utilizator
parpa_tupac
 
Mesaje: 694
Membru din: Mie Iul 08, 2009 8:27 am
Localitate: Targu-Mures

Re: Vand Tamron 17-50 F/2.8 VC(stabilizare) - ca nou

Mesajde parpa_tupac » Joi Mar 31, 2011 8:02 pm

Momentan s-a razgandit cine a vrut sa-l ia.
As vrea sa aduc o completare.Daca, daca obiectivul are back/front focus pe unele aparate asta nu inseamna ca e stricat.Asta inseamna ca nu se intelege pe deplin obiectivul cu aparatul.Cunoscatorii stiu ca un obiectiv se calibreaza cel mai bine ajutandu-se de aparat.
Apropos, back/front focusul se rezolva GRATUIT in service, atat timp cat are inca garantie.
Personal l-am folosit pe D90 si pe D300 si nu a avut pe niciunul.
NU este exclus sa mearga pe 2-3 aparate si pe al 4-lea nu..Dar repet se rezolva foarte simplu in service GRATUIT.
Mai ales pt cei din Bucuresti nu ar trebui sa fie o problema, deoarece a fost cumparat de la F64.
Obiectivul se afla acum in Bucuresti, si v-a ramane acolo pana saptamana viitoare.
L-am cumparat de ceva timp si daca chiar avea pe langa ca il trimiteam la reparat, sau nu il acceptam din prima.Obiectivul mi-a fost trimis gratuit pt test si abia apoi, la 2 zile, am incheiat tranzactia.

Daca este cineva interesat poate sa-l vada/testeze la complexul Faur langa statia Republica, la depozitul firmei Materom.Pentru detalii rog apel telefonic.
0748.960.327

Multumesc
Cu stima,
Radu Andreika
Avatar utilizator
parpa_tupac
 
Mesaje: 694
Membru din: Mie Iul 08, 2009 8:27 am
Localitate: Targu-Mures

Re: Vand Tamron 17-50 F/2.8 VC(stabilizare) - ca nou

Mesajde parpa_tupac » Vin Apr 01, 2011 1:58 pm

S-a elucidat si problema back/front focusului.Prima persoana interesata de obiectiv, a constatat ca aparatul are probleme de calibrare si NU OBIECTIVUL.

Acesta revine la vanzare pentru primul care suna.
Obiectivul este in Bucuresti si scade si pretul la 1250 ron.
Mai sunt persoane interesate din provincie asa ca grabiti-va ;)
Cu stima,
Radu Andreika
Avatar utilizator
parpa_tupac
 
Mesaje: 694
Membru din: Mie Iul 08, 2009 8:27 am
Localitate: Targu-Mures

Următorul

Înapoi la Obiective

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 4 vizitatori