Acum este Vin Mar 29, 2024 4:20 am

Articole Nikonisti.ro

Se cauta fotografia lunii iunie: Surprinde viteza

Nikon te premiaza

Re: Se cauta fotografia lunii iunie: Surprinde viteza

Mesajde raduuuuu » Joi Iul 14, 2011 4:36 pm

de raduuuuu » Dum Iun 12, 2011 8:43 pm

As avea si eu cateva sugestii pentru imbunatatirea , dupa parerea mea, a procesului de votare:
1. dreptul de a vota la aceste concursuri sa apartina doar celor care au inregistrat pe contul respectiv cel putin un produs Nikon. Se cam vede cum se voteaza pe "rugaminti" la aceste concursuri. Probabil din punctul de vedere al strategiei de marketing cam asta se doreste, mai multe conturi, mai multe newsletters trimise, dar strict din punct de vedere al concursului, cred ca asta ar fi solutia optima.


Votul publicului este o cu totul si cu totul alta problema.

Daca dumneavoastra credeti ca topul juriului ( mai jos de locul 2 ) este rezultatul strict al unei opinii artistice, fara a fi facut pentru a manipula rezultatul final, felicitari ca puteti crede asa ceva. Eu, nu cred.
raduuuuu
 
Mesaje: 35
Membru din: Dum Iul 05, 2009 10:46 am
Localitate: Constanta / Bucuresti

Re: Se cauta fotografia lunii iunie: Surprinde viteza

Mesajde byraul » Vin Iul 15, 2011 10:21 am

Si cireasa de pe tort, pentru cei care inca cred ca jurizarea a fost facuta pe criterii strict artistice:
Cei trei sunt prieteni pe facebook.
Fişiere ataşate
 Screenshot-3.png
byraul
 
Mesaje: 3
Membru din: Mar Sep 22, 2009 9:50 pm

Re: Se cauta fotografia lunii iunie: Surprinde viteza

Mesajde admin » Vin Iul 15, 2011 10:41 am

byraul scrie:Si cireasa de pe tort, pentru cei care inca cred ca jurizarea a fost facuta pe criterii strict artistice:
Cei trei sunt prieteni pe facebook.


Multi sunt prieteni pe Facebook, fara sa se cunoasca in lumea reala. Juriul nu are nici o legatura cu eroarea facuta pentru ca topul final este calculat de organizatori. A fost numai o eroare de calcul, care a fost imediat remediata. Va rugam nu mai continuati sa aduceti acuzatii juriului. Este obositor pentru membrii forumului sa continuati atat cu teoria conspiratiei.
At the Heart of the Image
Avatar utilizator
admin
Site Admin
 
Mesaje: 1258
Membru din: Vin Noi 28, 2008 10:31 am

Re: Se cauta fotografia lunii iunie: Surprinde viteza

Mesajde cristi222 » Sâm Iul 16, 2011 8:20 pm

Cum foarte frumos a justificat alegerea primelor fotografii, juriul este amabil sa dea justificarea definitorie care a condus la alegerea fotografiei cu masina aceea de curse in top 10 (out of 213)? Lumina sau umbrele sugerand tridimensionalitatea, originalitatea, nemaivazutul, momentul unic pe care nu l-ar putea prinde un al doilea fotograf vreodata, etc... (kestii auzite la seminariile Nikon).
cristi222
 
Mesaje: 117
Membru din: Vin Ian 14, 2011 10:14 pm
Localitate: Targoviste

Re: Se cauta fotografia lunii iunie: Surprinde viteza

Mesajde bogdan_dumitru » Sâm Iul 16, 2011 10:13 pm

admin scrie:
byraul scrie:Si cireasa de pe tort, pentru cei care inca cred ca jurizarea a fost facuta pe criterii strict artistice:
Cei trei sunt prieteni pe facebook.


Multi sunt prieteni pe Facebook, fara sa se cunoasca in lumea reala. Juriul nu are nici o legatura cu eroarea facuta pentru ca topul final este calculat de organizatori. A fost numai o eroare de calcul, care a fost imediat remediata. Va rugam nu mai continuati sa aduceti acuzatii juriului. Este obositor pentru membrii forumului sa continuati atat cu teoria conspiratiei.


Credeti ca mai are vreo importanta pentru cine este obositor sau de ce nu mai participa unii si altii la concurs cand popularizarea pe Facebook va poate aduce cumparatori in plus?
Sa nu-mi spuneti ca nu v-ati gandit ca se va putea ajunge la tensiuni inutile cand ati dat "poporului" drept de vot.
Avatar utilizator
bogdan_dumitru
 
Mesaje: 968
Membru din: Dum Mai 17, 2009 7:32 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Se cauta fotografia lunii iunie: Surprinde viteza

Mesajde jackiee » Mar Aug 02, 2011 3:49 pm

nu am mai intrat pe forum de cateva luni... acum un an era totul frumos acum vad numai acuzatii, injurii si alte chestii... fotografia nu trebuie ornamentata cu asa ceva. app am vazut o poza ce nu isi are locul in top zece, poate chiar doua, dar una e chiar jalnica
o zi buna
jackiee
 
Mesaje: 274
Membru din: Joi Mar 18, 2010 11:28 pm

Anterior

Înapoi la Concursuri

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 5 vizitatori

cron