Acum este Vin Mar 29, 2024 12:08 am

Articole Nikonisti.ro

Se cauta fotografia lunii iulie: Fotografia de nunta

Nikon te premiaza

Re: Se cauta fotografia lunii iulie: Fotografia de nunta

Mesajde d.robert » Mar Aug 02, 2011 11:37 am

am vazut ca lumea este atras de KITSCH. nici nu stiu ce cauta unele imagini votate. dar ma rog. a fost ultima data cand mai particip la acest concurs.

Mi s-a dovedit ca poporul nostru nu stie sa vada mai departe de ceea ce stie. idei de dincolo prind si aici.

Unele imagini contin idei imprumutate iar altele puteau fi facut bine mersi si cu un telefon mai bun... dar deh.. ele sunt in top 10. asta este.
d.robert
 
Mesaje: 6
Membru din: Joi Iul 07, 2011 8:30 pm

Re: Se cauta fotografia lunii iulie: Fotografia de nunta

Mesajde admin » Mar Aug 02, 2011 5:06 pm

huncut scrie:53 de voturi au aparut in 4 zile si 13 intr-o singura zi si spuneti ca nu au fraudat???sunteti orbi :shock: -INTERESANT!!! Se pare ca va-ti facut o fixatie pt. persoana mea ,adunand voturile corect de la prieteni si tot sunt eliminata ca drept recompensa corectitudinii mele.......... :!: .Daca era sa-mi votez singura fotografia,atunci erau cu mult mai multe voturi.


Ildiko, ne pare rau ca nu intelegi ca nu este permis sa iti votezi singura poza sub nici o forma. Acum cateva luni cand ai fost banata ai recunoscut singura ca ai creat conturi in numele tuturor membrilor familiei. Luna trecuta ai rugat un prieten sa te voteze, pentru ca ti-am banat IP-ul, dar ai primit toate voturile de pe acelasi calculator... Te asigiram ca nu are nimeni nimic cu tine, nici nu te cunoastem personal, dar cata vreme iti votezi singura pozele vom lua atitudine.
At the Heart of the Image
Avatar utilizator
admin
Site Admin
 
Mesaje: 1258
Membru din: Vin Noi 28, 2008 10:31 am

Re: Se cauta fotografia lunii iulie: Fotografia de nunta

Mesajde aind » Mar Aug 02, 2011 9:52 pm

huncut scrie:Dupa ce ca luna asta [..] ca a-ti inventat si regula [..] ,a-ti reusit sa dezamagiti din nou fara motiv intemeiat!!! [..] si a-ti lasat altii care chiar [..] Se pare ca va-ti facut o fixatie pt. persoana mea ,adunand voturile corect de la prieteni


salut, si putina decenta pentru limba romana, e totusi un forum, hai o greseala - doua mai scapa dar totusi exista o limita pentru ochii forumistilor :)
am avut un minunat Nikon D300 cu Nikkor 18-70 :)
si 18-55, 35 f1.8, 55-200, 70-210 af-d si tokina 12-24 si tamron 90..
..dar acum ma bucur de un D7000 cu un 16-85 (si un Tammy 60mm f2) !
Avatar utilizator
aind
 
Mesaje: 600
Membru din: Vin Mai 15, 2009 3:40 pm
Localitate: Pitesti

Re: Se cauta fotografia lunii iulie: Fotografia de nunta

Mesajde VALER » Mar Aug 02, 2011 11:03 pm

Quod non vetat lex, hoc vetat fieri pudor (Seneca).... ;)
D300s&Nikkor lens
VALER
 
Mesaje: 333
Membru din: Joi Ian 22, 2009 9:16 pm
Localitate: Pitesti/Bucuresti

Re: Se cauta fotografia lunii iulie: Fotografia de nunta

Mesajde huncut » Mie Aug 03, 2011 1:33 pm

........nu mai are rost sa continuam,doar un singur raspuns va mai dau: voturile nu au fost de la acelasi calculator,ci doar de la aceeasi institutie care are 50 de calculatoare cu acelasi IP...............la asta nu va-ti mai gandit, asa-i???....... :!: Oricum MULTUMESC!Mult noroc!
Nikon D3100
Nikkor 18-55mm, 55-300mm
Nikon Coolpix L23
Avatar utilizator
huncut
 
Mesaje: 65
Membru din: Mar Iul 05, 2011 11:28 am

Re: Se cauta fotografia lunii iulie: Fotografia de nunta

Mesajde mirelutza_albinutza » Mie Aug 03, 2011 3:48 pm

huncut scrie:........nu mai are rost sa continuam,doar un singur raspuns va mai dau: voturile nu au fost de la acelasi calculator,ci doar de la aceeasi institutie care are 50 de calculatoare cu acelasi IP...............la asta nu va-ti mai gandit, asa-i???....... :!: Oricum MULTUMESC!Mult noroc!


Dar cu limba romana ce ai? In toate post-urile ai scris gresit! Ia mai citeste la perfectul compus, vezi daca te prinzi ce "a-m" vrut sa zic!

Paradoxal, unii sunt fericiti...
Poti sa inveti o pisica sa faca tot ce vrea ea.
Avatar utilizator
mirelutza_albinutza
 
Mesaje: 188
Membru din: Mie Mar 23, 2011 6:16 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Se cauta fotografia lunii iulie: Fotografia de nunta

Mesajde RRS » Mie Aug 03, 2011 4:45 pm

Poate pentru ca o cheama Ildiko, si fiind vorbitoare de limba maghiara, care nu e tocmai usoara, se mai incurca. Nu fiti rai pentru asta, NICIUNUL dintre voi nu intra aici pentru aspectul literar, nu e asa? :)
https://raresion.com/ro/
ma gasiti via email. multumesc
Avatar utilizator
RRS
 
Mesaje: 788
Membru din: Dum Sep 20, 2009 2:21 pm
Localitate: Cluj-Napoca

Re: Se cauta fotografia lunii iulie: Fotografia de nunta

Mesajde aind » Mie Aug 03, 2011 6:25 pm

RRS scrie:Poate pentru ca o cheama Ildiko, si fiind vorbitoare de limba maghiara, care nu e tocmai usoara, se mai incurca. Nu fiti rai pentru asta, NICIUNUL dintre voi nu intra aici pentru aspectul literar, nu e asa? :)

just, e pacat sa fim rai dar totusi..
am avut un minunat Nikon D300 cu Nikkor 18-70 :)
si 18-55, 35 f1.8, 55-200, 70-210 af-d si tokina 12-24 si tamron 90..
..dar acum ma bucur de un D7000 cu un 16-85 (si un Tammy 60mm f2) !
Avatar utilizator
aind
 
Mesaje: 600
Membru din: Vin Mai 15, 2009 3:40 pm
Localitate: Pitesti

Re: Se cauta fotografia lunii iulie: Fotografia de nunta

Mesajde mflorian » Mie Aug 03, 2011 10:05 pm

Io-s absolut fascinat de damblaua asta care loveşte mai ales pe plaiuri mioritice şi anume cîrcotitul şi revendicatul aduse la rang de artă cînd e vorba de vreun concurs. Orice concurs. Aproape întotdeauna competiţia propriuzisă este eclipsată de revendicări, lamentări şi contestaţii:
-juriul face jmekerii şi doar piloşii cîştigă;
-juriul este incompetent şi nu se ridică la înălţimea concurenţilor;
-este un complot mondial al masonilor, bilderbergilor, cia, mossad (şi cam atît) îndreptat împotriva talentelor autentice;
-regulamentul, ah regulamentul, ce regulament de rahat...
-şi tot regulamentul, virgula aia greşită de la pargraful ăla, care dacă ar fi interpretat corect, aş cîştiga şi io ceva ca tot omu...
-şcl.

L.E.: înainte de a învăţa să facem poze mai de doamne-ajută, ar fi util să învăţăm cum să participăm la un concurs. Orice concurs.
mflorian
 
Mesaje: 225
Membru din: Mie Oct 20, 2010 2:43 pm

Re: Se cauta fotografia lunii iulie: Fotografia de nunta

Mesajde RRS » Mie Aug 03, 2011 11:20 pm

...si eu un concurs unde prin amabilitatea Nikon nu platim inscrierea :P
https://raresion.com/ro/
ma gasiti via email. multumesc
Avatar utilizator
RRS
 
Mesaje: 788
Membru din: Dum Sep 20, 2009 2:21 pm
Localitate: Cluj-Napoca

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Concursuri

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

cron