Acum este Sâm Apr 27, 2024 7:53 am

Articole Nikonisti.ro

Marea Finala D7000

Nikon te premiaza

Re: Marea Finala D7000

Mesajde andrei_coty » Joi Dec 22, 2011 5:50 pm

Metall scrie:Voua chiar va trebuie un Boot :)
Ca de boti se ocupa baietii care se pricep

ca bn zici :) autocorrect thing...
Avatar utilizator
andrei_coty
 
Mesaje: 74
Membru din: Joi Oct 07, 2010 7:11 am
Localitate: Oradea

Re: Marea Finala D7000

Mesajde SirBDD » Joi Dec 22, 2011 6:50 pm

bilootza, nu sunt genul certaret (desi cred ca as fi unul care aduce multe argumente :)) astfel incat o sa trec peste "daca esti asa destept, de ce nu iti faci tu?". Trebuie sa admiti totusi ca se poate frauda sistemul de vot facebook destul de usor. Noroc ca particpantii de la concursul Nikon sunt oameni cu principii (cu exceptia celui care a folosit o fotografie ce nu ii apartinea - detalii in paginile anterioare ale acestui topic).

andrei_coty si eu sunt in cautarea unui buton de UNLIKE pe facebook insa mi s-a replicat ca nu este in filozofia sit-ului de socializare o astfel de functionalitate. Facebook se doreste sa fie un site pe care toate lumea este apreciata si laudata (numai voturi pe plus).
Inainte de a pune intrebari pe un forum, e indicat sa citesti manualul de utilizare.
Avatar utilizator
SirBDD
 
Mesaje: 243
Membru din: Lun Sep 27, 2010 2:11 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Marea Finala D7000

Mesajde d7000 » Joi Dec 22, 2011 11:55 pm

io-te ca io am un d7000...
si am participat anu' asta doar la pozele de mincare din noiembrie
am o intrebare simpla - daca esti disperat sa cistigi un ceva (in cazu' asta d7000), nu e mai usor sa te culci cu un "tatic" care iti da banii, in loc sa faci cica marketing, sa te voteze alde habarnamcucesehalestepozele - si dupa aia sa te imburicesti (imburidezi dupa alte canoane) ca esti super okiu fotografului care pozase gutuia si l-au nedreptatitara???
dincolo de gluma - facebook, prieteni, nu conteaza - chiar va ajuta ca fotografi sa va voteze rude si prieteni doar ca i-ati rugat?
s-ar putea sa fie programe in care daca te bocesti ca ai fost comunist sa iti dea direct vreun d3x
d7000
 
Mesaje: 4
Membru din: Joi Dec 22, 2011 11:44 pm

Re: Marea Finala D7000

Mesajde tavi2x » Vin Dec 23, 2011 12:01 am

[offtopic]
Chiar exista buton/link de UNLIKE, dar numai dupa ce s-a dat LIKE. Si are ca efect scoaterea LIKE-ului.

Cred ca mai degraba va referiti la un buton de DISLIKE :)
[/offtopic]
Trusa foto de vanzare: anunturile aici pe forum
Avatar utilizator
tavi2x
 
Mesaje: 426
Membru din: Lun Noi 09, 2009 4:40 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Marea Finala D7000

Mesajde d7000 » Vin Dec 23, 2011 12:03 am

nicoletooo
te votez si io...
cre' ca ar trebui sa te intrebi tu pe tine in intimitatea voastra a celor voi stiti cite personalitati
vrei un aparat foto si esti sarmana, n-ai bani sa ti-l iei?
sau vrei sa zica lumea "vai, mama, ce poze face gagica asta?"
d7000
 
Mesaje: 4
Membru din: Joi Dec 22, 2011 11:44 pm

Re: Marea Finala D7000

Mesajde d7000 » Vin Dec 23, 2011 12:25 am

atitea discutii pt ce...
cita vreme banii dicteaza - luptam (zic eu ca un idealist) unii pt arta - cum naiba o fi
altii pt bani - altii pt banii care vin din arta
d7000
 
Mesaje: 4
Membru din: Joi Dec 22, 2011 11:44 pm

Re: Marea Finala D7000

Mesajde NikoWD » Vin Dec 23, 2011 12:47 pm

d7000 scrie:nicoletooo
te votez si io...
cre' ca ar trebui sa te intrebi tu pe tine in intimitatea voastra a celor voi stiti cite personalitati
vrei un aparat foto si esti sarmana, n-ai bani sa ti-l iei?
sau vrei sa zica lumea "vai, mama, ce poze face gagica asta?"




Domnule D7000 ce vreau eu nu va priveste ...
NikoWD
 
Mesaje: 6
Membru din: Joi Dec 15, 2011 3:02 am

Re: Marea Finala D7000

Mesajde SirBDD » Vin Dec 23, 2011 1:36 pm

@tavi2x, corect. La DISLIKE ma gandeam :)

d7000 scrie:nicoletooo
te votez si io...vrei un aparat foto si esti sarmana, n-ai bani sa ti-l iei?
sau vrei sa zica lumea "vai, mama, ce poze face gagica asta?"

D7000, nici eu nu sunt de acord cu acest sistem de votare si pe alocuri sunt de acord cu tine, am rugamintea totusi sa folosesti un limbaj mai adecvat acestui forum, fara atacuri la persoana si fara greseli gramaticale/ortografie (pe cat posibil). Ai fi mult mai apreciat/respectat iar cuvintele tale ar cantari mai mult. Multumesc.
Inainte de a pune intrebari pe un forum, e indicat sa citesti manualul de utilizare.
Avatar utilizator
SirBDD
 
Mesaje: 243
Membru din: Lun Sep 27, 2010 2:11 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Marea Finala D7000

Mesajde bilootza » Sâm Dec 24, 2011 9:01 pm

aurelrapa scrie:Craciun Fericit !!!


La Fel !

Imagine

Imagine
Avatar utilizator
bilootza
 
Mesaje: 185
Membru din: Mar Dec 01, 2009 11:10 pm
Localitate: TM

Re: Marea Finala D7000

Mesajde CerAlbastru » Lun Dec 26, 2011 7:35 pm

Subtitlu: Fotografii furate de pe net.

Activam in urma cu ceva timp pe un anumit forum. Acolo era o fatuca care a uploadat niste poze zicand ca sunt copii ei plus alte povesti lacrimogene. Toate pana cand un alt user care momentan este in Franta a descoperit ca pozele sunt furate de pe internet si copii care pretindea ea ca au 2-4 ani aveau aceasta varsta in urma cu 5 ani. Mi-a explicat ea cum le-a descoperit. Ca cica descarci poza pe calculator si apoi deschizi Google Images si apare acolo o optiune gen "search from computer". Pe Google-ul romanesc nu e asa ceva dar poate ca adminii/ calculatoristii stiu mai multe. Si poate ca e mai bine de cautat astfel mai ales la pozele castigatoare. O parere.
CerAlbastru
 
Mesaje: 2
Membru din: Sâm Dec 24, 2011 10:36 pm
Localitate: Bistrita

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Concursuri

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 18 vizitatori