Acum este Mar Apr 16, 2024 6:52 am

Articole Nikonisti.ro

Castigatorul concursului Se cauta fotografia lunii 2011

Nikon te premiaza

Re: Castigatorul concursului Se cauta fotografia lunii

Mesajde admin » Joi Ian 12, 2012 1:12 pm

ReMake ArtWorks scrie:Jurisprudenta ati creat acum, pentru ca aceasta situatie nu s-a mai intamplat in cazul topului juriului! ;-)


Stimate domn, nu am creat acum un precedent, ci acesta era deja creat. Cele doua parti ale votarii au pondere egala, deci se supun acelorasi reguli. Nu putem judeca jumatate din vot intr-un fel si cealalta jumatate in altfel.

admin scrie:Inteleg ca va deranjeaza faptul ca eu, client Nikon, care am achizitionat produse Nikon in valoare de peste 15,000 EUR si potential client al unui alt viitor echipament Nikon care costa ~5500 EUR, cere lamuriri cu privire la interpretarea Dvs. a regulamentului publicat de Dvs.?


Nu ne deranjeaza ca cereti lamuriri. Dar atat vreme cat lamuririle v-au fost acordate cu amanuntire, ne deranjeaza ca doriti sa continuati o discutie fara sens.

In legatura cu achizitia de echipament nu putem decat sa va multumim si sa va uram sa va foloseasca cat mai bine pentru scopul pentru care l-ati achizitionat. Dar nu vedem legatura dintre achizitia dumneavoastra si cererea unor lamuriri cu privire la un regulament. Aceste lamuriri le-am fi oferit oricui le-ar fi cerut, indiferent de suma cheltuita pe echipament. Asa credem ca ar fi fost corect.

admin scrie:Nu considerati ca ar fi fost mai corect din partea Dvs. sa fi specificat de prima data ca este o lipsa in regulament care va fi corectata si ca va cereti scuze pentru aceasta lipsa in loc sa insitati ca acela este topul corect fara a explica clar de ce?


Ne cerem scuze daca am indus pe cineva in eroare. Nu ni s-a parut corect sa modificam regulamentul in timpul jocului, ci sa continuam sa aplicam o cutuma care devenise destul de clara dupa 8 luni consecutive in care exceptia s-a manifestat. Se pare ca nu a devenit clara pentru toti, mai ales daca nu au participat de-a lungul lui 2011 la concurs. Ne cerem scuze de la acestia si pentru anul 2012 vom include in regulament toate exceptiile intampinate in 2011.

Acestea fiind spuse, inchidem subiectul si va asteptam sa comentati fotografiile din 2012, odata cu inceperea concursului saptamana viitoare.
At the Heart of the Image
Avatar utilizator
admin
Site Admin
 
Mesaje: 1258
Membru din: Vin Noi 28, 2008 10:31 am

Re: Castigatorul concursului Se cauta fotografia lunii

Mesajde ReMake ArtWorks » Joi Ian 12, 2012 1:27 pm

admin scrie:Stimate domn, nu am creat acum un precedent, ci acesta era deja creat. Cele doua parti ale votarii au pondere egala, deci se supun acelorasi reguli. Nu putem judeca jumatate din vot intr-un fel si cealalta jumatate in altfel.


Ultimul meu comentariu....

Ponderea nu e egala atata timp cat punctele juriului conteaza mai mult decat punctele publicului atunci cand exista egalitate!

Relevanta faptului ca sunt client Nikon? La acest concurs nu pot participa decat utilizatori de aparate Nikon, prin urmare exista o relevanta specificata chiar de regulament! ;-)
(*La concurs poate participa orice utilizator al unui aparat foto Nikon. Vor fi descalificate fotografiile realizate cu alte marci de aparate foto. Vor fi descalificate fotografiile ale caror proprietati au fost modificate pentru a impiedica identificarea modelului de aparat foto utilizat. Fotografia trebuie sa contina si EXIF-ul acesteia pentru a putea intra in concurs.)

Cu astea fiind spuse consider ca am incheiat discutia si va urez mult succes la organizarea de noi concursuri. Inainte de noile concursuri puteti corecta regulamentul si specifica faptul ca "atunci cand unul dintre topuri are mai multi ocupanti ai aceleasi pozitii, pozitiile urmatoare vor fi decalate (ex 2 ocupanti al locului 3 urmatoarea pozitie de puncatere nu va fi 4 ci 5) ". E o line care va scuteste de astfel de discutii in viitor.


Succes!
ReMake ArtWorks
 
Mesaje: 10
Membru din: Mie Ian 11, 2012 2:40 am

Re: Castigatorul concursului Se cauta fotografia lunii

Mesajde fratiladorin » Joi Ian 12, 2012 4:49 pm

cred ca le datorez scuze admin-ilor. acum am observat si eu ca de fiecare data au procedat la fel. Scuze inca odata, si felicitari castigatorului!
fratiladorin
 
Mesaje: 9
Membru din: Vin Iun 17, 2011 8:18 am

Re: Castigatorul concursului Se cauta fotografia lunii

Mesajde i-magic » Joi Ian 12, 2012 5:00 pm

aurelrapa scrie:
admin scrie:
ReMake ArtWorks scrie:[quote="admin"]Va amintim ca in cazul in care doi concurenti au acelasi numar de puncte, va fi mai bine clasat cel care are un numar mai mare de puncte din partea juriului.


Regulamentul nu explica cum se face departajarea atunci cand doi concureti au acelas numar de punctaj din partea juriului! Situatie in care de altfel se afla acest concurs!


Aceasta mentiune a fost facuta la fiecare anuntare a castigatorului premiului lunar. Modul in care a fost desemnat castigatorul marelui premiu nu a diferit decat prin numarul de membri ai juriului, cu un juriu format din 4 fotografi in loc de 2 cati jurizau etapele lunare.

Problema este aici cand 2 concurenti au acelasi numar de voturi din partea juriului :
Codrin Prisecaru 37p
Marian Sterea 37p
aici e nevoie de o explicatie[/quote]

Din pacate nu cred ca vei primi un raspuns pentru ca nimeni nu-l are! Au comis-o si punct!
Sau cu alte civinte asa a trebuit sa iasa! Soatra stii tu!

Stima!
i-magic
 
Mesaje: 14
Membru din: Vin Ian 06, 2012 8:21 am

Re: Castigatorul concursului Se cauta fotografia lunii

Mesajde i-magic » Joi Ian 12, 2012 5:23 pm

Poate cand se deschide Yellow Store in Iasi va castiga si cineva din Iasi un concurs!!! :roll:
i-magic
 
Mesaje: 14
Membru din: Vin Ian 06, 2012 8:21 am

Re: Castigatorul concursului Se cauta fotografia lunii

Mesajde admin » Joi Ian 12, 2012 6:33 pm

Stimati nikonisti,

Dupa ce am oferit toate explicatiile referitoare la desemnarea castigatorului sunt persoane care aduc aceleasi acuzatii care au fost deja explicate mai sus. Ne vedem nevoiti sa inchidem acest topic. Consideram ca am raspuns la toate intrebarile despre desemnarea castigatorului.
At the Heart of the Image
Avatar utilizator
admin
Site Admin
 
Mesaje: 1258
Membru din: Vin Noi 28, 2008 10:31 am

Anterior

Înapoi la Concursuri

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 5 vizitatori

cron