Acum este Vin Apr 19, 2024 12:51 am

Articole Nikonisti.ro

Se cauta fotografia lunii ianuarie: Iarna in oras

Nikon te premiaza

Re: Se cauta fotografia lunii ianuarie: Iarna in oras

Mesajde Semper » Mar Feb 07, 2012 10:34 pm

admin scrie:1 Sistemul de votare nu este prin facebook like, este un sistem propriu, implementat acum aproape un an. Toate voturile acumulate sunt verificate inainte de a desemna castigatorul. La fel ca si anul trecut, in caz ca sunt descoperite tentative de frauda, vom descalifica din concurs respectivele fotografii.

2 Este adevarat ca tema este foarte larga, am acceptat in concurs multe fotografii care aparent nu respecta tema propusa decat tangetial. Este greu de dovedit ca un copac sau un camp nu fac parte din oras. Decizia de a ignora aceste fotografii pentru ca nu respecta tema concursului va apartine juriului si celor care voteaza.

3 Toate fotografiile sunt verificate daca respecta conditiile de participare. In cazul in care una dintre fotografiile finaliste este reclamata ca are elemente editate neregulamentar, cerem concurentului sa prezinte fotografia originala, cat si mai multe fotografii din aceeasi serie.


Raspunsul este chiar pe topicul asta, dar cred ca ar trebui sa fie pus la fiecare 2 posturi, poate asa il citeste cineva.
Cei care au urmarit concursul stiu deja ca in primele luni s-a incercat trierea fotografiilor insa au aparut tot felul de discutii si interpretari.
Cu cat mai multe fotografii, cu atat mai bine, are juriul de unde sa aleaga.
Avatar utilizator
Semper
 
Mesaje: 479
Membru din: Mar Sep 14, 2010 12:50 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Se cauta fotografia lunii ianuarie: Iarna in oras

Mesajde hungri » Mar Feb 07, 2012 10:51 pm

...o gramada de imagini spectaculoase....adevarata arta....felicitari tuturor participantilor ..
hungri
 
Mesaje: 13
Membru din: Joi Dec 01, 2011 11:09 am

Re: Se cauta fotografia lunii ianuarie: Iarna in oras

Mesajde LaurentiuCC » Mar Feb 07, 2012 10:57 pm

admin scrie:Sistemul de votare nu este prin facebook like, este un sistem propriu, implementat acum aproape un an. Toate voturile acumulate sunt verificate inainte de a desemna castigatorul. La fel ca si anul trecut, in caz ca sunt descoperite tentative de frauda, vom descalifica din concurs respectivele fotografii.


In cazul in care nu sunt secrete (si asta intreb sincer pentru ca este normal sa nu se spuna inca modurile de verificare pentru a nu fi evitate !), care sunt modalitatile de verificare a voturilor ?
Echipament: D5100 + 18-105mm AF-S VR NIKKOR + 70-300mm AF-S VR NIKKOR + Metz 50 AF-1 + Manfrotto MK393-H
Avatar utilizator
LaurentiuCC
 
Mesaje: 70
Membru din: Vin Feb 03, 2012 6:17 pm

Se cauta fotografia lunii ianuarie: Iarna in oras

Mesajde croccifixio » Mie Feb 08, 2012 1:31 am

Pai la fiecare cont cand se logheaza cu facebook si iti voteaza apare automat la aria prieteni mei, asta daca il ai si la prieteni pe facebook daca nu il ai atunci nu apare , votul apare la numerotare in acest caz si asta datorita share-ului de la prieteni care te-au votat. Sper ca am nimerit-o cu explicatia.


iPhone.Tapatalk
www.jugravuflorin.ro - pay me a visit
Avatar utilizator
croccifixio
 
Mesaje: 319
Membru din: Lun Oct 10, 2011 10:32 am

Re: Se cauta fotografia lunii ianuarie: Iarna in oras

Mesajde LaurentiuCC » Mie Feb 08, 2012 6:18 am

croccifixio scrie:Pai la fiecare cont cand se logheaza cu facebook si iti voteaza apare automat la aria prieteni mei, asta daca il ai si la prieteni pe facebook daca nu il ai atunci nu apare , votul apare la numerotare in acest caz si asta datorita share-ului de la prieteni care te-au votat. Sper ca am nimerit-o cu explicatia.


iPhone.Tapatalk


1) Intrebarea era adresata administratorilor.
2) Citeste ce anume am citat .... NU SE VOTEZA PE FACEBOOK !!
3) Nu mai raspunde la intrebari care nu iti sunt adresate cu atat mai mult cu cat raspunsul este unul in afara subiectului.

Multumesc.

PS: Propunerea mea este verificarea voturilor multiple dupa acelasi IP.
Echipament: D5100 + 18-105mm AF-S VR NIKKOR + 70-300mm AF-S VR NIKKOR + Metz 50 AF-1 + Manfrotto MK393-H
Avatar utilizator
LaurentiuCC
 
Mesaje: 70
Membru din: Vin Feb 03, 2012 6:17 pm

Re: Se cauta fotografia lunii ianuarie: Iarna in oras

Mesajde croccifixio » Mie Feb 08, 2012 6:58 am

Cam agitat pentru prima ora, chiar asa de destept te crezi? nu stiu ce intelegi tu prin vot prin facebook cu siguranta nu ma refeream la LIKE, in fine scuza-ma ca ti-am poluat intrebarea cu raspunsul meu.
www.jugravuflorin.ro - pay me a visit
Avatar utilizator
croccifixio
 
Mesaje: 319
Membru din: Lun Oct 10, 2011 10:32 am

Re: Se cauta fotografia lunii ianuarie: Iarna in oras

Mesajde pai mei » Mie Feb 08, 2012 9:30 am

LaurentiuCC scrie:PS: Propunerea mea este verificarea voturilor multiple dupa acelasi IP.

Eu stiu ca mi se schimba IPul de cate ori ma conectez la internet (RDS).
pai mei
 
Mesaje: 72
Membru din: Mar Dec 06, 2011 9:40 am
Localitate: Bucuresti

Re: Se cauta fotografia lunii ianuarie: Iarna in oras

Mesajde Meggido » Mie Feb 08, 2012 9:42 am

Am intrat dimineata din inertie pe pagina cu poza mea si cand colo ce sa vad...3 voturi au aparut :D.

Fratilor eu nu am prieteni pe facebook, nici macar nu am cont pe facebook si totusi am 3 voturi de la 3 persoane necunoscute... nici nu stiti ce mult m-a bucurat acest lucru :)

Ce sentiment placut este acesta ca exista cel putin un om caruia i-a placut poza ta. Din punctul meu de vedere mi-am luat deja premiul :mrgreen:


Toate cele bune si bafta tuturor participantilor.
Fara obiective nu exista progres !

Nikon
Avatar utilizator
Meggido
 
Mesaje: 380
Membru din: Joi Feb 04, 2010 2:26 am
Localitate: Iasi

Re: Se cauta fotografia lunii ianuarie: Iarna in oras

Mesajde LaurentiuCC » Mie Feb 08, 2012 9:56 am

croccifixio scrie:Cam agitat pentru prima ora, chiar asa de destept te crezi? nu stiu ce intelegi tu prin vot prin facebook cu siguranta nu ma refeream la LIKE, in fine scuza-ma ca ti-am poluat intrebarea cu raspunsul meu.



Considera ca esti scuzat.
Echipament: D5100 + 18-105mm AF-S VR NIKKOR + 70-300mm AF-S VR NIKKOR + Metz 50 AF-1 + Manfrotto MK393-H
Avatar utilizator
LaurentiuCC
 
Mesaje: 70
Membru din: Vin Feb 03, 2012 6:17 pm

Re: Se cauta fotografia lunii ianuarie: Iarna in oras

Mesajde andrei_coty » Mie Feb 08, 2012 10:09 am

Considera ca esti scuzat.


Mare geniu esti! Omul ti-a spus frumos una din metode.

1) Intrebarea era adresata administratorilor.

Nu cred ca a gresit pt ca ti`a dat un raspuns. Nu e nevoie sa fii "admin" de forum ca sa stii...

2) Citeste ce anume am citat .... NU SE VOTEZA PE FACEBOOK !!

Majoritatea voteaza prin contul de facebook sau un alt OpenID (daca stii ce e ala).

3) Nu mai raspunde la intrebari care nu iti sunt adresate cu atat mai mult cu cat raspunsul este unul in afara subiectului.

Raspunsul era in subiect. Dar tu esti prea destept ca sa iti dai seama. Cum spuneam mai sus, nu trebuie sa fii admin de forum ca sa stii cateceva despre functionarea unor sisteme, sau macar sa banuiesti o logica...
Multumesc.

PS: Propunerea mea este verificarea voturilor multiple dupa acelasi IP.
Si daca te voteaza mami ta de la birou impreuna cu toti colegii ce te faci ?

Si da! Indraznesc sa dau un raspuns chiar daca nu mi-a fost adresata mie intrebarea. Ce frumos ar fi sa ne purtam toti civilizat, fara arogante si alte inutilitati dar din pacate tot timpul se trezeste cate un destept ca tine sa se ia de oameni aiurea. Vorba aia: facerea de bine....
Avatar utilizator
andrei_coty
 
Mesaje: 74
Membru din: Joi Oct 07, 2010 7:11 am
Localitate: Oradea

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Concursuri

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 4 vizitatori

cron