Acum este Vin Mar 29, 2024 12:39 am

Articole Nikonisti.ro

Se cauta fotografia lunii ianuarie: Iarna in oras

Nikon te premiaza

Se cauta fotografia lunii ianuarie: Iarna in oras

Mesajde croccifixio » Mar Feb 14, 2012 8:38 pm

Daca incercati si voi sa vorbiti romaneste ar fi minunat nu cu limbaj gen "mirc" "mesenger". Multumesc


iPhone.Tapatalk
www.jugravuflorin.ro - pay me a visit
Avatar utilizator
croccifixio
 
Mesaje: 319
Membru din: Lun Oct 10, 2011 10:32 am

Re: Se cauta fotografia lunii ianuarie: Iarna in oras

Mesajde mumus » Mar Feb 14, 2012 10:57 pm

mumus scrie:si l-am cautat la munca de numanuma, nu imi apareau pozele...acu imi dau seama ca acolo am un browser vechi... ca calcul e doar ptr office... mersi de link :) :lol:



Am cautat pe calculatorul de la servici, nu imi apareau pozele...acum imi dau seama ca acolo am un *browser vechi... calculatorul e doar ptr birou... mersi de *link :) :lol:

browser si link nu stiu sa ti le traduc... :) Imi cer scuze pentru postul meu greu de citit.
N i k o n i s t
Avatar utilizator
mumus
 
Mesaje: 1034
Membru din: Mar Noi 22, 2011 11:12 pm
Localitate: Brasov

Se cauta fotografia lunii ianuarie: Iarna in oras

Mesajde croccifixio » Mie Feb 15, 2012 1:16 am

Nu la asta m-am referit. Dai pace.


iPhone.Tapatalk
www.jugravuflorin.ro - pay me a visit
Avatar utilizator
croccifixio
 
Mesaje: 319
Membru din: Lun Oct 10, 2011 10:32 am

Re: Se cauta fotografia lunii ianuarie: Iarna in oras

Mesajde admin » Mie Feb 15, 2012 12:56 pm

mumus scrie:am incercat sa intru sa vad cate voturi mai am..dar nu mai exista concursul lunii ianuarie...sau cel putin eu nu il mai gasesc.


Toate etapele concursului vor fi disponibile la adresa http://www.nikonisti.ro/concursuri

Linkul catre aceasta adresa este disponibila din contul personal, dupa logare in sectiunea comunitate.

Pe homepage este banner catre etapa lunii februarie pentru a da sanse cat mai multor nikonisti sa se inscrie in concurs. Dar si din aceasta pagina putem naviga catre concursuri din seria de linkuri (breadcumb) din top:
Home/ Concursuri/ Se cauta fotografia lunii februarie 2012
At the Heart of the Image
Avatar utilizator
admin
Site Admin
 
Mesaje: 1258
Membru din: Vin Noi 28, 2008 10:31 am

Re: Se cauta fotografia lunii ianuarie: Iarna in oras

Mesajde sulzer1110 » Mie Feb 15, 2012 1:40 pm

admin scrie:Toate etapele concursului vor fi disponibile la adresa http://www.nikonisti.ro/concursuri

Linkul catre aceasta adresa este disponibila din contul personal, dupa logare in sectiunea comunitate.

Pe homepage este banner catre etapa lunii februarie pentru a da sanse cat mai multor nikonisti sa se inscrie in concurs. Dar si din aceasta pagina putem naviga catre concursuri din seria de linkuri (breadcumb) din top:
Home/ Concursuri/ Se cauta fotografia lunii februarie 2012


Trebuia sa lasati ambele concursuri pe prima pagina de navigare. Participarea la concursul din februarie cat si voturile pentru luna ianuarie au importanta.
Nikon D700 / Nikon D90 + Sigma 24-70mm/f2.8 + Sigma AF 70-200 f/2.8 DG HSM II APO Macro + Nikkor 50mm/f1.8 + Nikon SB-700+ Yongnuo Speedlight YN560 II
http://www.mariusbulzan.com
Avatar utilizator
sulzer1110
 
Mesaje: 254
Membru din: Joi Ian 06, 2011 9:52 am
Localitate: Oradea

Re: Se cauta fotografia lunii ianuarie: Iarna in oras

Mesajde Tudor_dx » Joi Feb 16, 2012 3:21 pm

Juriul format din Serban Mestecaneanu si Vlad Eftenie a ales fotografia lunii ianuarie ce va aparea pe prima fila a calendarului Nikon 2013.

Imaginea castigatoare ii apartine lui Claudiu Netoiu.

Concurs_Iarnainoras_001.jpg


Topul este completat de catre urmatorii:

2 - Mara Stefana Petrovici
Concurs_Iarnainoras_006.jpg


3 - Razvan Toderasc
Concurs_Iarnainoras_010.jpg


4 - Paul Albu
Concurs_Iarnainoras_008.jpg


5 - Raluca Oprea Minoiu
Concurs_Iarnainoras_009.jpg



Va reamintesc ca perioada de votare pentru public este inca deschisa. Voturile se exprima aici. Premiul publicului consta intr-un trepied Velbon CX-888/F.

Mai multe detalii aici.
Tudor_dx
 
Mesaje: 2041
Membru din: Joi Sep 03, 2009 10:08 am

Re: Se cauta fotografia lunii ianuarie: Iarna in oras

Mesajde Semper » Dum Feb 19, 2012 10:34 am

Castigatoarea are probleme de expunere, lasa impresia clara de snapshot. In top mai avem si pozele clasice cu pisica pe care le facem atunci cand incercam un obiectiv nou.
Cu siguranta au fost fotografii mai reusite care nu si-au gasit macar locul in top 5. Am ascultat workshop-urile celor 2 fotografi si ma asteptam ca alegerile sa fie mai inspirate.
Faptul ca workshop-ul se tine inainte de anuntarea rezultatelor are si un mare dezavantaj: nu mai sunt comentate pozele care au participat.
Avatar utilizator
Semper
 
Mesaje: 479
Membru din: Mar Sep 14, 2010 12:50 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Se cauta fotografia lunii ianuarie: Iarna in oras

Mesajde LaurentiuCC » Dum Feb 19, 2012 10:49 am

Inca o data se dovedeste ca publicul si juriul au viziuni total diferite pentru calitatea fotografiilor avand in vedere ca fotografia castigatoare desemnata de juriu a primit doar 4 voturi din partea publicului. Este adevarat ca fotografia se incadreaza in tema concursului dar ma asteptam la alta selectie.

Ar fi interesant sa prezentati toate fotografiile votate de juriu, nu numai cele 5 si eventual si numarul de voturi acordate si cine a votat pentru fiecare in parte.
Echipament: D5100 + 18-105mm AF-S VR NIKKOR + 70-300mm AF-S VR NIKKOR + Metz 50 AF-1 + Manfrotto MK393-H
Avatar utilizator
LaurentiuCC
 
Mesaje: 70
Membru din: Vin Feb 03, 2012 6:17 pm

Re: Se cauta fotografia lunii ianuarie: Iarna in oras

Mesajde LaurentiuCC » Joi Mar 01, 2012 6:35 am

Concursul s-a încheiat. Felicitări câștigătoarei ! Sa folosească cu placere trepiedul !

Spre bucuria mea una dintre cele 5 fotografi alese pentru finala îmi aparține (Locul 3 - Laurențiu Cosacu). Aștept deci comentariile voastre, pro și contra la aceasta fotografie și va mulțumesc anticipat pentru aceasta.

Din păcate preferata mea (Locul 8 - Răzvan Prepelița) nu a fost aleasa pentru finala.
Nu pot sa nu remarc totuși eliminarea din concurs a primelor 6 fotografii din topul intermediar al publicului. Motivele eliminării acestora (eliminare ce trebuie sa recunosc ma ajuta la clasarea pe locul 3) ne vor fi probabil făcute cunoscute de organizatori.

Mulțumesc celor care m-au votat și încă o data aștept comentariile voastre pentru fotografia de pe locul 3 - Laurențiu Cosacu.

Bafta și lumina buna !
Echipament: D5100 + 18-105mm AF-S VR NIKKOR + 70-300mm AF-S VR NIKKOR + Metz 50 AF-1 + Manfrotto MK393-H
Avatar utilizator
LaurentiuCC
 
Mesaje: 70
Membru din: Vin Feb 03, 2012 6:17 pm

Re: Se cauta fotografia lunii ianuarie: Iarna in oras

Mesajde LaurentiuCC » Joi Mar 15, 2012 6:38 am

Chiar nu vrea nimeni sa arunce cu roșii în mine? Speram sa va exprimați părerile critice pentru ca din asta învață omul...
Echipament: D5100 + 18-105mm AF-S VR NIKKOR + 70-300mm AF-S VR NIKKOR + Metz 50 AF-1 + Manfrotto MK393-H
Avatar utilizator
LaurentiuCC
 
Mesaje: 70
Membru din: Vin Feb 03, 2012 6:17 pm

Anterior

Înapoi la Concursuri

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 6 vizitatori

cron