Acum este Joi Mar 28, 2024 3:34 pm

Articole Nikonisti.ro

Se cauta fotografia lunii februarie: Instantaneu de dragoste

Nikon te premiaza

Re: Se cauta fotografia lunii februarie: Instantaneu de drag

Mesajde ll37 » Lun Mar 19, 2012 9:24 am

catacore scrie:...va rog sa nu iasa intre primele 5 ...

N-ai nicio sansa :D fiindca esti unul dintre cei care pozeaza fara sentimente, stiu eu :lol: . Insa dupa ce s-a discutat aici am puternica senzatie ca la urmatorul concurs se va elimina, efectiv, locul 5 astfel ca vom avea 1,2,3,4,6 si ... gata :)
D5100, 18-105 VR, 70-300 VR, 50 1.8AF-S, Raynox 250, Nissin 466Di, Giottos MT9251, filtre, inele si tot felul de gigele.
Avatar utilizator
ll37
 
Mesaje: 362
Membru din: Dum Apr 03, 2011 10:04 pm
Localitate: Constanta

Re: Se cauta fotografia lunii februarie: Instantaneu de drag

Mesajde Cornholio » Lun Mar 26, 2012 3:15 am

Ori din cauza ca e trecut de 4 a.m. ori din cauza ca pur si simplu sunt eu tampit insa poza asta de pe locul 5 nici nu prea are un aspect-ratio "normal". Sau poate copilul e kinglonian - si asta o avea de a face cu decizia juriului de a o puncta corespunzator. Poate pe alte planete, faza aia cu cornetul o reprezenta ceva supercalifragelistic de dragoste. Anyway, parca e un slide din filmele japoneze cu "batai" de pe vremuri cu imaginea lungita sau doar la mine pe monitor se vede asa ? :)
Cornholio
 
Mesaje: 316
Membru din: Sâm Ian 17, 2009 5:40 am

Re: Se cauta fotografia lunii februarie: Instantaneu de drag

Mesajde admin » Mar Apr 03, 2012 2:41 pm

Este momentul sa anuntam castigatorii concursului Se cauta fotografia lunii februarie.

Castigatorul premiului publicului este Bogdan Lucaci, care pe langa cele doua filtre Marumi, DHG Circular PL.D si DHG Lens Protect pe care le va primi cadou, are sansa de a castiga marele premiu, un kit Nikon 1 V1 cu obiectiv 1 NIKKOR VR 10-30mm, blit Speedlight SB-N5 si adaptor FT1.


Topul publicului:
1. Bogdan Lucaci
2. Alecsandra Dragoi
3. Alexandra Bianca
4. Livian Sebastian Popica
5. Mirela Tranculov

Topul juriului:
1. Calin Jorza
2. Alexandra Dragoi
3. Sorin Vidis
4. Bogdan Lucaci
5. Razvan Ionut Dragomirescu

Vizionati fotografiile din top aici: http://www.nikonisti.ro/articole/se-cauta-fotografia-lunii-februarie-2012-castigatorul-premiului-publicului/893

Asadar in luna februarie s-au calificat in finala:

Calin Jorza
Alexandra Dragoi
Sorin Vidis
Bogdan Lucaci
Razvan Ionut Dragomirescu
Alexandra Bianca
Livian Sebastian Popica
Mirela Tranculov

Emanuel Sabau, Blanche Mandl, Ioana Medeea au fost descalificati pentru fraudarea sistemului de votare.
At the Heart of the Image
Avatar utilizator
admin
Site Admin
 
Mesaje: 1258
Membru din: Vin Noi 28, 2008 10:31 am

Anterior

Înapoi la Concursuri

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 4 vizitatori

cron