Acum este Joi Apr 18, 2024 5:23 pm

Articole Nikonisti.ro

Se cauta fotografia lunii martie: Portret de femeie

Nikon te premiaza

Re: Se cauta fotografia lunii martie: Portret de femeie

Mesajde sorindaniel13 » Joi Mai 03, 2012 9:28 am

Radu_Grozescu scrie:
qdata scrie:Ideal ar fi sa voteze doar ... sau cei de pe forum care au mai mult de (sa zicem) 10 posturi.


Acuma, vreti să terminati si Forumul.

Pai ganditi-va, daca se mobilizeaza vreo 5000 de oameni sa facă min. 10 posturi pe Forum ca să poată să voteze fotografiile prietenilor ...

adevarat... chiar e o idee proasta. cel mai bine ar fi sa voteze cei care au cont pe nikonistii si au produse inregistrate :-??
Orice profesionist a fost amator la un moment dat, dar nu orice amator poate deveni profesionist! (sorindaniel)
Avatar utilizator
sorindaniel13
 
Mesaje: 370
Membru din: Lun Dec 19, 2011 12:45 am
Localitate: Slatina

Re: Se cauta fotografia lunii martie: Portret de femeie

Mesajde Radu_Grozescu » Joi Mai 03, 2012 9:50 am

qdata scrie:Ideal ar fi sa voteze doar ... sau cei de pe forum care au mai mult de (sa zicem) 10 posturi.


Acuma, vreti să terminati si Forumul.

Pai ganditi-va, daca se mobilizeaza vreo 5000 de oameni sa facă min. 10 posturi pe Forum ca să poată să voteze fotografiile prietenilor ...
Cu stimă,

Radu Grozescu

Avatar utilizator
Radu_Grozescu
 
Mesaje: 3950
Membru din: Sâm Ian 17, 2009 7:24 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Se cauta fotografia lunii martie: Portret de femeie

Mesajde qdata » Joi Mai 03, 2012 1:58 pm

Nu cred ca Skin vrea sa schimbe sistemul de votare bazat pe FB sau yahoo. Ganditi-va ca aceste concursuri au ca scop in primul rand popularizarea brandului Nikon printre persoane noi. Cei la Skin cred ca sunt mult mai fericiti daca 1 concurent aduce (prin voturi) inca 100 de oameni care sa intre pe pagina lor, probabil ca in viitor 1 din ei o sa-si cumpere ceva fabricat de Nikon (am dat o cifra la intamplare, procentul real in mod sigur e mult mai mic.) Asa daca voteaza doar cei care au deja scule Nikon, unde mai e promovarea?

Pai ganditi-va, daca se mobilizeaza vreo 5000 de oameni sa facă min. 10 posturi pe Forum ca să poată să voteze fotografiile prietenilor ...

Sincer sa fiu, ma indoiesc ca vreun user ar reusi o asemenea mobilizare de hei-rupism, mai ales cand premiile puse in joc sunt destul de subtiri. 1 cont de 10 posturi pentru 1 singur vot in plus... asta daca vreun moderator nu va observa rapid si nu va lichida contul cu totul.

Iar daca ar vota doar cei inregistrati cu produse Nikon acolo frauda ar fi mai dificila, deoarece inscrierea necesita si nr de factura si numarul de serie al produsului. Dar, repet, asta nu prea ar fi in interesul firmei care vinde.

O alterativa ar fi ca voturile sa cantareasca diferentiat, adica 1 vot de la un Nikonist inregistrat cu aparat sa valoreze cat 5 voturi de facebook.
Avatar utilizator
qdata
 
Mesaje: 183
Membru din: Mie Mar 21, 2012 4:42 pm

Re: Se cauta fotografia lunii martie: Portret de femeie

Mesajde ruxandra_15 » Joi Mai 03, 2012 3:36 pm

Contest decizia voastra de a ma scoate din concurs.Astept pe e-mail dovada fraudarii voturilor si astept sa introduceti un articol legat de asta,in regulamentul vostru de concurs(am vazut ca nu aveti asa ceva).Ce intelegeti prin frauda?am mai trimis un mesaj si vad ca a fost sters...ce se intampla?ma repet acum....saptamana trecuta m-am logat pe pagina voastra si am aparut cu numele unu tip din Prahova,deci aveam acces la toate datele lui-tel,adresa etc,nu il cunosc si vreau sa va intreb eu pe voi acum,cine pe cine fraudeaza...asa sunt in siguranta datele noastre pesonale?la concursul asta,dimineata e un castigator si seara altul....daca va dati un pic silinta,poate reusiti sa pe viitor sa bagati in concurs doar fotografiile care indeplinesc conditiile impuse de regulament.Un profesionist isi da seama imediat daca o fotografie este editata peste limita impusa.Voi o faceti castigatoare si dupa va retrageti decizia ?la capitolul "votul publicului" nu va mai inteleg.E chestie de marketing atat?
ruxandra_15
 
Mesaje: 3
Membru din: Mie Apr 25, 2012 9:01 pm

Re: Se cauta fotografia lunii martie: Portret de femeie

Mesajde barbu » Joi Mai 03, 2012 6:13 pm

De cand incepe concursul pentru luna mai ?
barbu
 
Mesaje: 4
Membru din: Lun Apr 16, 2012 3:47 pm

Re: Se cauta fotografia lunii martie: Portret de femeie

Mesajde joterian » Joi Mai 03, 2012 9:39 pm

barbu scrie:De cand incepe concursul pentru luna mai ?


Concursul a inceput. Inscrierile s-au terminat in data de 30 aprilie. Fotografiile pot fi votate la adresa: http://www.nikonisti.ro/concursuri/se-cauta-fotografia-lunii-aprilie-2012-4
D5100 + 18-105mm AF-S VR NIKKOR + 70-300mm AF-S VR NIKKOR + Metz 50 AF-1 + Manfrotto MK393-H
Avatar utilizator
joterian
 
Mesaje: 16
Membru din: Sâm Iun 04, 2011 5:02 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Se cauta fotografia lunii martie: Portret de femeie

Mesajde joterian » Joi Mai 03, 2012 9:43 pm

barbu scrie:De cand incepe concursul pentru luna mai ?


Dupa seminarul de sambata
D5100 + 18-105mm AF-S VR NIKKOR + 70-300mm AF-S VR NIKKOR + Metz 50 AF-1 + Manfrotto MK393-H
Avatar utilizator
joterian
 
Mesaje: 16
Membru din: Sâm Iun 04, 2011 5:02 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Se cauta fotografia lunii martie: Portret de femeie

Mesajde Madalin. A. » Vin Mai 04, 2012 4:52 pm

joterian scrie:
barbu scrie:De cand incepe concursul pentru luna mai ?


Dupa seminarul de sambata


eu nu l'am vazut nici pe cel din aprilie :)
D90 + AF-s DX NIKKOR 18-105mm f/3.5-5.6G ED VR
Madalin. A.
 
Mesaje: 101
Membru din: Mar Sep 20, 2011 8:47 am
Localitate: Brasov

Re: Se cauta fotografia lunii martie: Portret de femeie

Mesajde anaoha » Vin Mai 04, 2012 8:30 pm

Pentru concursul din aprilie nu se mai posteaza fotografiile si aici,pe forum?

Imi cer scuze pentru off topic...
Nikon D90+18-55 VR+Kata DC 441+50mm f/1.8D

http://500px.com/anabahudu
Avatar utilizator
anaoha
 
Mesaje: 37
Membru din: Mar Noi 23, 2010 10:21 pm

Re: Se cauta fotografia lunii martie: Portret de femeie

Mesajde klausnet » Lun Mai 07, 2012 9:20 pm

qdata scrie:Ideal ar fi sa voteze doar cei inregistrati cu aparate foto Nikon sau cei de pe forum care au mai mult de (sa zicem) 10 posturi.


Am făcut şi eu propunerea aceasta dar nu m-a luat nimeni în seamă. Dar poate dacă cer mai mulţi lucrul acesta până la urmă va fi luat în considerare. Nu e chiar aşa devantajos pentru Skin, din contră.

Aici e secţiunea pentru Reglementări şi sugestii privind Regulamentul concursului: http://forum.nikonisti.ro/viewtopic.php?f=58&t=410

Partea cu postările nu e prea convenabilă din două motive:
1. cel spus de d-l Radu Grozescu (cu siguranţă vor fi câţiva utilizatori care să posteze doar de dragul de a putea vota)
2. e mai complicat deoarece trebuie sincronizaţi utilizatorii de pe site cu utilizatorii de pe forum pentru că acum n-au nicio legătură.
Nikon D3100; Nikon AF-S 18-55mm f/3.5-5.6G VR; Nikon AF-S 55-200mm f/4-5.6 G ED DX VR.
klausnet
 
Mesaje: 51
Membru din: Mar Ian 25, 2011 11:25 pm

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Concursuri

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 4 vizitatori

cron