Acum este Vin Mar 29, 2024 1:10 am

Articole Nikonisti.ro

Se cauta fotografia lunii martie: Portret de femeie

Nikon te premiaza

Se cauta fotografia lunii martie: Portret de femeie

Mesajde admin » Joi Mar 08, 2012 12:05 pm

In luna martie va invitam sa redam in imagini emotia pe care o simtim fata de farmecul feminin. Tema concursului Se cauta fotografia lunii martie este Portret de femeie. Daca ati urmarit seminarul foto sustinut de catre Radu Badoiu, ar trebui sa stiti atat despre regulile generale ale unui portret reusit, compozitie si iluminare, cat si despre surprinderea in imagini a sentimentelor care leaga fotograful si modelul.

Fotografiile vor putea fi inscrise pana pe 31 martie, iar voturile se vor exprima pe parcursul lunii aprilie, pana pe 30 la ora 12 PM.

Vor exista doua voturi paralele, cu doua premii diferite: votul juriului, care desemneaza fotografia ce va aparea in calendarul Nikon 2013, si votul publicului, care va desemna premiul lunii, un produs sau serviciu oferit de organizator.

Pentru "Portret de femeie", premiul oferit in urma voturilor acordate de catre public consta intr-un rucsac LowePro CompuDay Photo 250, in care incap atat un laptop, cat si camera foto pe care o puteti scoate rapid din buzunarul lateral.

Juriul format din Radu Badoiu si Cristian Sutu va desemna fotografia lunii in termen de aproximativ doua saptamani de la inchiderea inscrierilor, iar lucrarea castigatorului va fi publicata in Calendarul Nikon 2013, pe fila lunii martie.

Marele premiu la concursul Se cauta fotografia lunii din 2012 este un kit Nikon 1 V1 cu obiectiv 1 NIKKOR VR 10-30mm, blit Speedlight SB-N5 si adaptor FT1.

Pentru a inscrie fotografia in concurs aceasta trebuie sa o incarcati la aceasta adresa sau din contul dumneavoastra de pe nikonisti.ro, din sectiunea de concursuri. Dupa data de 2 aprilie puteti vedea si galeria de fotografii inscrise in concurs si le puteti vota pe cele care va plac cel mai mult. Pentru a nu risca descalificarea din concurs, va rugam sa cititi cu atentie regulamentul concursului.

Ca de obicei, va dorim cat mai multa inspiratie si creativitate!
At the Heart of the Image
Avatar utilizator
admin
Site Admin
 
Mesaje: 1258
Membru din: Vin Noi 28, 2008 10:31 am

Re: Se cauta fotografia lunii martie: Portret de femeie

Mesajde silvone » Joi Mar 15, 2012 1:52 am

As avea si eu o intrebare: Cum pot sa sterg din concurs o fotografie pe care am incarcat-o din gresala?
Multumesc.
Avatar utilizator
silvone
 
Mesaje: 34
Membru din: Lun Dec 13, 2010 10:57 pm

Re: Se cauta fotografia lunii martie: Portret de femeie

Mesajde tudor13 » Mar Mar 20, 2012 3:19 am

va place sa va dati dupa coltz aiurea - incerc sa inscriu o poza la concursu de luna martie si canci stimati telespectatori
tudor13
 
Mesaje: 3
Membru din: Lun Noi 14, 2011 10:35 pm

Re: Se cauta fotografia lunii martie: Portret de femeie

Mesajde tudor13 » Mar Mar 20, 2012 3:20 am

oi fi eu idiot - dar nici sistemu nu e simplu
tudor13
 
Mesaje: 3
Membru din: Lun Noi 14, 2011 10:35 pm

Re: Se cauta fotografia lunii martie: Portret de femeie

Mesajde tudor13 » Mar Mar 20, 2012 3:23 am

raspund acu - ma lipsesc de forumu vostru, stiu ca nu va pasa, de fapt asta e problema, ca va doare fix in pix ca eu voiam doar sa pun o poza la concursu ala contestat de zeci de useri
gata, pa
tudor13
 
Mesaje: 3
Membru din: Lun Noi 14, 2011 10:35 pm

Re: Se cauta fotografia lunii martie: Portret de femeie

Mesajde LaurentiuCC » Mar Mar 20, 2012 6:54 am

Nu apar pe nimeni dar nu crezi ca era echitabil spui ce problema ai și sa aștepți sa primești un răspuns? Au trecut 4 minute de la întrebarea ta (asa incompleta) și pana ai hotărât sa ne spui "gata pa". "Ai puțintica răbdare monșer !"
Nu am nici o legătura cu administratorii și sunt de acord ca sunt multe de îmbunătățit legat de viteza de reacție dar de data asta chiar cred ca exagerezi.
Descrie problema ta (ce nu reușești, ce mesaj primești, etc) și o sa încercam sa te ajutam! Verifica în primul rand existenta datelor EXIF.
Echipament: D5100 + 18-105mm AF-S VR NIKKOR + 70-300mm AF-S VR NIKKOR + Metz 50 AF-1 + Manfrotto MK393-H
Avatar utilizator
LaurentiuCC
 
Mesaje: 70
Membru din: Vin Feb 03, 2012 6:17 pm

Re: Se cauta fotografia lunii martie: Portret de femeie

Mesajde admin » Mar Mar 20, 2012 5:48 pm

silvone scrie:As avea si eu o intrebare: Cum pot sa sterg din concurs o fotografie pe care am incarcat-o din gresala?
Multumesc.


Va rugam sa ne contactati la nikonexpo@skin.ro de pe adresa de email aferenta contului de pe nikonisti pentru a sterge fotografia.
At the Heart of the Image
Avatar utilizator
admin
Site Admin
 
Mesaje: 1258
Membru din: Vin Noi 28, 2008 10:31 am

Re: Se cauta fotografia lunii martie: Portret de femeie

Mesajde yo2bt » Mar Mar 20, 2012 11:49 pm

tudor13 scrie:oi fi eu idiot - dar nici sistemu nu e simplu


Cu prima parte suntem cu totii de acord... :lol:
Daca vrei sa-l faci pe Dumnezeu sa rada ... fa-ti planuri...
_______________________
Respect si sanatate maxima,
Adi Popa
Avatar utilizator
yo2bt
 
Mesaje: 169
Membru din: Mie Aug 17, 2011 10:20 pm
Localitate: A r a d

Re: Se cauta fotografia lunii martie: Portret de femeie

Mesajde curcubeu76 » Mie Mar 21, 2012 5:44 pm

S-ar putea introduce un buton gen "like" pentru mesaje?
curcubeu76
 
Mesaje: 45
Membru din: Sâm Feb 04, 2012 1:14 pm

Re: Se cauta fotografia lunii martie: Portret de femeie

Mesajde LaurentiuCC » Vin Mar 23, 2012 9:44 pm

curcubeu76 scrie:S-ar putea introduce un buton gen "like" pentru mesaje?


De ce? Nu vad scopul si utilitatea...
Echipament: D5100 + 18-105mm AF-S VR NIKKOR + 70-300mm AF-S VR NIKKOR + Metz 50 AF-1 + Manfrotto MK393-H
Avatar utilizator
LaurentiuCC
 
Mesaje: 70
Membru din: Vin Feb 03, 2012 6:17 pm

Următorul

Înapoi la Concursuri

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 6 vizitatori

cron