Acum este Joi Apr 18, 2024 1:47 pm

Articole Nikonisti.ro

Se cauta fotografia lunii mai: Meserii

Nikon te premiaza

Se cauta fotografia lunii mai: Meserii

Mesajde admin » Vin Mai 18, 2012 4:15 pm

Avand in vedere ca 1 mai este recunoscuta international ca fiind o zi ce sarbatoreste munca, ne-am gandit ca tema concursului "Se cauta fotografia lunii" sa fie "Meserii".


Ne dorim sa inscrieti imagini care sa surprinda oameni practicand o meserie prin care isi castiga existenta.


Fotografiile vor putea fi inscrise pana pe 31 mai, iar voturile se vor exprima pe parcursul lunii iunie. Vor exista doua voturi paralele, cu doua premii diferite: votul juriului, care desemneaza fotografia ce va aparea in calendarul Nikon 2013, si votul publicului, care va desemna premiul lunii, un produs sau serviciu oferit de organizator. Pentru "Meserii", premiul oferit in urma voturilor acordate de catre public consta intr-un trepied Gorillapod Hybrid.



Juriul format din Mihai Moiceanu si Petrut Calinescu va desemna fotografia lunii in termen de aproximativ doua saptamani de la inchiderea inscrierilor, iar lucrarea castigatorului va fi publicata in Calendarul Nikon 2013, pe fila lunii mai.



Marele premiu la concursul Se cauta fotografia lunii din 2012 este un kit Nikon 1 V1 cu obiectiv 1 NIKKOR VR 10-30mm, blit Speedlight SB-N5 si adaptor FT1.



Pentru a inscrie fotografia in concurs, trebuie sa o incarcati din contul dumneavoastra de pe nikonisti.ro, din sectiunea de concursuri. Dupa data de 31 mai, puteti vedea si galeria de fotografii inscrise in concurs si le puteti vota pe cele care va plac cel mai mult. Pentru a nu risca descalificarea din concurs, va rugam sa cititi cu atentie regulamentul concursului.



Ca de obicei, va dorim cat mai multa inspiratie si creativitate!
At the Heart of the Image
Avatar utilizator
admin
Site Admin
 
Mesaje: 1258
Membru din: Vin Noi 28, 2008 10:31 am

Re: Se cauta fotografia lunii mai: Meserii

Mesajde huncut » Mie Mai 23, 2012 10:38 am

Buna!
De cand ati schimbat modalitatea de a incarca pozele in concursul lunar ,nu pot atasa nicicum poza pe care doresc sa o trimit, desi nu are niciun fel de prelucrare,de ce?Ma puteti ajuta?Multumesc anticipat pt. raspuns.
Nikon D3100
Nikkor 18-55mm, 55-300mm
Nikon Coolpix L23
Avatar utilizator
huncut
 
Mesaje: 65
Membru din: Mar Iul 05, 2011 11:28 am

Re: Se cauta fotografia lunii mai: Meserii

Mesajde qdata » Mie Mai 23, 2012 4:05 pm

huncut scrie:Buna!
De cand ati schimbat modalitatea de a incarca pozele in concursul lunar ,nu pot atasa nicicum poza pe care doresc sa o trimit, desi nu are niciun fel de prelucrare,de ce?Ma puteti ajuta?Multumesc anticipat pt. raspuns.


Pe pagina de inscriere a pozelor adminul a scris recent:
Sunt mai multe motive pentru care nu se pot uploada fotografii, in principal daca folositi o versiune mai veche de browser, aveti java script dezactivat sau fotografia are date EXIF incomplete. In acest caz va rugam trimteti fotografia pe adresa nikonexpo@skin.ro cu mentiunea ca aveti cont pe nikonisti si nu ati reusit inscrierea in concurs.


Asadar, cea mai buna solutie e sa le trimiti poza la adresa de mail mentionata.
Avatar utilizator
qdata
 
Mesaje: 183
Membru din: Mie Mar 21, 2012 4:42 pm

Re: Se cauta fotografia lunii mai: Meserii

Mesajde huncut » Joi Mai 24, 2012 7:01 am

qdata scrie:
huncut scrie:Buna!
De cand ati schimbat modalitatea de a incarca pozele in concursul lunar ,nu pot atasa nicicum poza pe care doresc sa o trimit, desi nu are niciun fel de prelucrare,de ce?Ma puteti ajuta?Multumesc anticipat pt. raspuns.


Pe pagina de inscriere a pozelor adminul a scris recent:
Sunt mai multe motive pentru care nu se pot uploada fotografii, in principal daca folositi o versiune mai veche de browser, aveti java script dezactivat sau fotografia are date EXIF incomplete. In acest caz va rugam trimteti fotografia pe adresa nikonexpo@skin.ro cu mentiunea ca aveti cont pe nikonisti si nu ati reusit inscrierea in concurs.


Asadar, cea mai buna solutie e sa le trimiti poza la adresa de mail mentionata.

Am versiunea de browser 8,deci din discutiile anterioare observate ca raspuns-trebuie sa fie mai mare de 6........datele efix sunt complete(verificat!),iar cand luna trecuta am trimis poza pe adresa de mail mentionata mai sus,mi s-a specificat ca trebuie sa incarc poza din contul meu!!!....ceea ce nu reusesc NICICUM! DECI???..nu mai stiu ce altceva sa fac!Oricum multumesc mult pt. raspuns....mai astept si alte idei de la organizatori?!
Nikon D3100
Nikkor 18-55mm, 55-300mm
Nikon Coolpix L23
Avatar utilizator
huncut
 
Mesaje: 65
Membru din: Mar Iul 05, 2011 11:28 am

Re: Se cauta fotografia lunii mai: Meserii

Mesajde admin » Joi Mai 24, 2012 9:01 am

huncut scrie:
qdata scrie:
huncut scrie:Buna!
De cand ati schimbat modalitatea de a incarca pozele in concursul lunar ,nu pot atasa nicicum poza pe care doresc sa o trimit, desi nu are niciun fel de prelucrare,de ce?Ma puteti ajuta?Multumesc anticipat pt. raspuns.


Pe pagina de inscriere a pozelor adminul a scris recent:
Sunt mai multe motive pentru care nu se pot uploada fotografii, in principal daca folositi o versiune mai veche de browser, aveti java script dezactivat sau fotografia are date EXIF incomplete. In acest caz va rugam trimteti fotografia pe adresa nikonexpo@skin.ro cu mentiunea ca aveti cont pe nikonisti si nu ati reusit inscrierea in concurs.


Asadar, cea mai buna solutie e sa le trimiti poza la adresa de mail mentionata.

Am versiunea de browser 8,deci din discutiile anterioare observate ca raspuns-trebuie sa fie mai mare de 6........datele efix sunt complete(verificat!),iar cand luna trecuta am trimis poza pe adresa de mail mentionata mai sus,mi s-a specificat ca trebuie sa incarc poza din contul meu!!!....ceea ce nu reusesc NICICUM! DECI???..nu mai stiu ce altceva sa fac!Oricum multumesc mult pt. raspuns....mai astept si alte idei de la organizatori?!


Data viitoare va recomandam sa folositi ultima versiune de Google Chrome sau Mozilla Firefox. Fotografia dvs a fost inscrisa in concurs de un administrator al site-ului.
At the Heart of the Image
Avatar utilizator
admin
Site Admin
 
Mesaje: 1258
Membru din: Vin Noi 28, 2008 10:31 am

Re: Se cauta fotografia lunii mai: Meserii

Mesajde huncut » Joi Mai 24, 2012 6:53 pm

MULTUMESC !!! ;)
Nikon D3100
Nikkor 18-55mm, 55-300mm
Nikon Coolpix L23
Avatar utilizator
huncut
 
Mesaje: 65
Membru din: Mar Iul 05, 2011 11:28 am

Re: Se cauta fotografia lunii mai: Meserii

Mesajde bogdan12345 » Vin Mai 25, 2012 6:44 pm

am avut si eu aceeasi problema cu incarcarea unei fotografii pentru concurs si am trimis-o pe adresa de email de mai sus. o incarca unul dintre colegii dvs? multumesc.
bogdan12345
 
Mesaje: 9
Membru din: Vin Noi 04, 2011 9:40 pm

Re: Se cauta fotografia lunii mai: Meserii

Mesajde bogdan_dumitru » Vin Mai 25, 2012 6:48 pm

Am incercat sa incarc o fotografie facuta pe film si a fost respinsa pe motiv ca nu a fost realizata cu o camera Nikon.
Am trimis-o pe mail.
Se poate confirma inscrierea ei in concurs?
Multumesc.
Avatar utilizator
bogdan_dumitru
 
Mesaje: 968
Membru din: Dum Mai 17, 2009 7:32 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Se cauta fotografia lunii mai: Meserii

Mesajde Sakitumi » Lun Mai 28, 2012 9:12 pm

Am gasit originalul la oile ce past in Fotografia de noapte. Cat m-am chinuit sa reproduc compozitia si de fapt: https://picasaweb.google.com/lh/photo/GuX9G84ZNkp4WJOPZ_X2MA
Sakitumi
 
Mesaje: 20
Membru din: Lun Mai 28, 2012 8:28 pm

Re: Se cauta fotografia lunii mai: Meserii

Mesajde huncut » Mar Mai 29, 2012 8:54 am

Sakitumi scrie:Am gasit originalul la oile ce past in Fotografia de noapte. Cat m-am chinuit sa reproduc compozitia si de fapt: https://picasaweb.google.com/lh/photo/GuX9G84ZNkp4WJOPZ_X2MA

E cam tarziu pt. a fi detectiv...!!! Nereguli nedescoperite intotdeauna o sa fie....rusine celor care fac asta!!!Nu va mai agitati,nu are rost,va pierdeti timpul degeaba."Curati cei nepatati!"Bafta tuturor.Oricum multumim de sesizare,e bine de stiut!!!
Nikon D3100
Nikkor 18-55mm, 55-300mm
Nikon Coolpix L23
Avatar utilizator
huncut
 
Mesaje: 65
Membru din: Mar Iul 05, 2011 11:28 am

Următorul

Înapoi la Concursuri

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 10 vizitatori