Acum este Vin Mar 29, 2024 1:11 am

Articole Nikonisti.ro

Se cauta fotografia lunii ianuarie: Portret

Mesaje mai vechi

Re: Se cauta fotografia lunii ianuarie: Portret

Mesajde Marian Badea » Joi Feb 03, 2011 3:17 am

porcofon scrie:Omenii de pe forum sun rai. Nu apreciaza nici copilul meu...

Daca vrei sa avem o discutie, spune si care-i fotografia ta si sa discutam fotografie, nu remarci aiurea.
Marian Badea
 
Mesaje: 19
Membru din: Lun Ian 31, 2011 6:10 pm

Re: Se cauta fotografia lunii ianuarie: Portret

Mesajde goangaus » Lun Feb 14, 2011 2:08 pm

S-a anuntat castigatorul? Astazi ar fi ultima zi, cred.
Sony A6000|35mm F1.8|16-50|55-210
PhotoBlog
goangaus
 
Mesaje: 505
Membru din: Sâm Noi 13, 2010 11:00 pm

Re: Se cauta fotografia lunii ianuarie: Portret

Mesajde ccimil » Lun Feb 14, 2011 2:12 pm

Pai au zis ca se anunta aici pe forum, pe topicul acesta. Deci cred ca pe seara se anunta...
Avatar utilizator
ccimil
 
Mesaje: 231
Membru din: Mar Oct 05, 2010 1:42 pm

Re: Se cauta fotografia lunii ianuarie: Portret

Mesajde mirceabezergheanu » Lun Feb 14, 2011 10:14 pm

Am ales fotografia castigatoare in aceasta etapa. A fost greu, imi pare rau ca nu am putut aseza pe treptele podiumului mai multi concurenti. Felicitari tuturor participantilor, mi-a placut ce am vazut luna asta!
In prima faza, eu si Costas am ales fotografii total diferite, au fost multe bune si am avut de unde alege in asa fel incat nu ne suprapuneam la nici una, am mai discutat, sortat si a iesit cam ce am convenit impreuna ca merita sa treaca in lotul de 10. Se pare ca voturile de pe FB au contat mai putin sau au fost cam aceleasi cu ale noastre. Erau ingrijorari ca acel vot ar putea influenta negativ rezultatul final. Dar va asigur ca fotografia cea mai buna a si iesit pe locul meritat. Multumesc tuturor.
Rezultatul: http://www.nikonisti.ro/articole/castig ... nuarie/551
Avatar utilizator
mirceabezergheanu
 
Mesaje: 454
Membru din: Dum Feb 22, 2009 8:53 pm

Re: Se cauta fotografia lunii ianuarie: Portret

Mesajde stefanev » Mar Feb 15, 2011 12:01 am

FELICITARI castigatorului ! Personal ma bucur ca voturile de pe Facebook au contat mai putin .
https://www.facebook.com/groups/475922429126286
Grupul Nikonistilor din Bucuresti pentru intalniri frecvente, schimburi de experienta, discutii.
stefanev
 
Mesaje: 383
Membru din: Lun Sep 27, 2010 9:17 pm

Re: Se cauta fotografia lunii ianuarie: Portret

Mesajde admin » Mar Feb 15, 2011 11:35 am

Castigatorul lunii este Mihai Tutu.
mihai_tutu.jpg


Puteti vedea intregul top al juriului, precum si topul 10 agregat intre votul juriului si cel al fanilor, care intra in marea finala din decembrie pentru un Nikon D7000, la adresa http://www.nikonisti.ro/articole/castig ... nuarie/551.

Felicitari tuturor!
At the Heart of the Image
Avatar utilizator
admin
Site Admin
 
Mesaje: 1258
Membru din: Vin Noi 28, 2008 10:31 am

Re: Se cauta fotografia lunii ianuarie: Portret

Mesajde Cheyrou » Mar Feb 15, 2011 4:20 pm

Poze frumoase, felicitari castigatorilor si cel care au participat....dar am si eu o intrebare: scria in conditiile de participare sa se tina cont de sezon cand se face portretul....si observ cu regret ca nici una din pozele care au castigat nu au de a face cu iarna. Poate multi in situatia mea au trimis o poza portret de iarna desi aveau alte poze mai reusite...de la mare de la soare...da ma rog felicitari inca odata castigatorilor.
Cheyrou
 
Mesaje: 29
Membru din: Sâm Ian 29, 2011 3:47 pm

Re: Se cauta fotografia lunii ianuarie: Portret

Mesajde sulzer1110 » Mar Feb 15, 2011 4:53 pm

Cheyrou scrie:Poze frumoase, felicitari castigatorilor si cel care au participat....dar am si eu o intrebare: scria in conditiile de participare sa se tina cont de sezon cand se face portretul....si observ cu regret ca nici una din pozele care au castigat nu au de a face cu iarna. Poate multi in situatia mea au trimis o poza portret de iarna desi aveau alte poze mai reusite...de la mare de la soare...da ma rog felicitari inca odata castigatorilor.


Care conditie?

Citez din regulament:

"Recomandam concurentilor sa aibe in vedere si luna din calendar pentru care concureaza, astfel incat fotografia trimisa se se poata incadra, daca este posibil, in atmosfera sezonului respectiv."

Recomandarea e una. Conditia e alta.
Nikon D700 / Nikon D90 + Sigma 24-70mm/f2.8 + Sigma AF 70-200 f/2.8 DG HSM II APO Macro + Nikkor 50mm/f1.8 + Nikon SB-700+ Yongnuo Speedlight YN560 II
http://www.mariusbulzan.com
Avatar utilizator
sulzer1110
 
Mesaje: 254
Membru din: Joi Ian 06, 2011 9:52 am
Localitate: Oradea

Re: Se cauta fotografia lunii ianuarie: Portret

Mesajde Cheyrou » Mar Feb 15, 2011 9:26 pm

sulzer1110 scrie:
Cheyrou scrie:Poze frumoase, felicitari castigatorilor si cel care au participat....dar am si eu o intrebare: scria in conditiile de participare sa se tina cont de sezon cand se face portretul....si observ cu regret ca nici una din pozele care au castigat nu au de a face cu iarna. Poate multi in situatia mea au trimis o poza portret de iarna desi aveau alte poze mai reusite...de la mare de la soare...da ma rog felicitari inca odata castigatorilor.


Care conditie?

Citez din regulament:

"Recomandam concurentilor sa aibe in vedere si luna din calendar pentru care concureaza, astfel incat fotografia trimisa se se poata incadra, daca este posibil, in atmosfera sezonului respectiv."

Recomandarea e una. Conditia e alta.


Asta asa e...oricum nu mai conteaza...unii au interpretat regulamentul mai bine ca mine :)
Cheyrou
 
Mesaje: 29
Membru din: Sâm Ian 29, 2011 3:47 pm

Re: Se cauta fotografia lunii ianuarie: Portret

Mesajde KodiaK » Vin Feb 18, 2011 10:16 am

Ideea este sa nu se trimita in iulie poze cu mos craciun, sau brazi impodobiti, sau in dec poze de pe litoral in bikini :)
Nu mi se pare deloc nepotrivita poza cu luna ianuarie. Poza fiind facuta in studio nu are legatura tinuta modelului cu vremea de afara.
Personal as fi preferat o poza cu o fata, si nu baiat, dar altfel este foarte buna poza :)
KodiaK
 
Mesaje: 358
Membru din: Lun Mai 11, 2009 1:49 pm

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Arhiva

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

cron