Acum este Vin Mai 03, 2024 9:06 am

Articole Nikonisti.ro

Se cauta fotografia lunii ianuarie: Portret

Mesaje mai vechi

Re: Se cauta fotografia lunii ianuarie: Portret

Mesajde Metall » Lun Ian 10, 2011 1:23 pm

Probabil ar fi mai corect daca "votul popular" ar conta max 33%, avand in vedere rezultatele votului de pana acuma.
Altfel o sa devieze in concurs de numar de prieteni, iar calitatea calendarului la finele anului va fi dezastruoasa.
Metall
 
Mesaje: 190
Membru din: Sâm Sep 12, 2009 10:20 pm
Localitate: Timisoara

Re: Se cauta fotografia lunii ianuarie: Portret

Mesajde zeurois » Lun Ian 10, 2011 1:52 pm

Pagina aia imi rupe procesorul... N-a vazut nimeni ca-i facuta cu picioarele?
zeurois
 
Mesaje: 230
Membru din: Vin Sep 03, 2010 5:08 pm

Re: Se cauta fotografia lunii ianuarie: Portret

Mesajde Ligione Sb » Lun Ian 10, 2011 2:13 pm

salutare,

stiam ca se acorda voturi si din partea publicului, dar nu imi imaginam ce prin intermediul FB...
cum se pot vedea fotografiile pe FB? e un album special pt concurs? am rasfoit ceva ceva pe acolo, dar nu am gasit nimic din ce s-a postat deja pe aici...

merci!
Ligione Sb
 
Mesaje: 2
Membru din: Mie Ian 05, 2011 5:30 pm

Re: Se cauta fotografia lunii ianuarie: Portret

Mesajde dmf » Lun Ian 10, 2011 2:37 pm

Avatar utilizator
dmf
 
Mesaje: 255
Membru din: Sâm Iun 26, 2010 7:43 am
Localitate: Bucuresti

Re: Se cauta fotografia lunii ianuarie: Portret

Mesajde menes662000 » Lun Ian 10, 2011 2:47 pm

Salut baieti si fete.

Voi copia aici ce am scris si pe site

Cum vad eu situatia:

"1. Daca poza este trimisa din timp, o idee ingenioasa poate fi "copiata" si eventual imbunatatita!
2. Daca lasi sa trimiti in ultima zi...nu mai apuci sa primesti voturi... Deci iar e rau...

Ce parere aveti?:)"

Poate o solutie ar fi de ex toate fotografiile sa se trimita intr-o singura zi! Sau...sa fie de ex publicate toate odata, sa zicem pe 20 ale lunii....si pana pe 31 sa se voteze de pe toate site-urile de socializare...:)
menes662000
 
Mesaje: 70
Membru din: Vin Oct 22, 2010 10:19 am

Re: Se cauta fotografia lunii ianuarie: Portret

Mesajde Ligione Sb » Lun Ian 10, 2011 4:29 pm

Ligione Sb
 
Mesaje: 2
Membru din: Mie Ian 05, 2011 5:30 pm

Re: Se cauta fotografia lunii ianuarie: Portret

Mesajde alexbip » Lun Ian 10, 2011 4:40 pm

Concursul este pentru nikonisti, ai aparat nikon faci reclama la greu sa ti se voteze poza, sunt curios daca la anul va mai comanda cineva calendarul.
Iar treaba cu voturile pe facebook mi se pare total aiurea, apoi vine si jurizarea, se face media totala si etc ...
Am si eu o curiozitate, cati dintre cei care voteaza pe fb ar cumpara poza/fotografia respectiva cu 5 lei ?
Imagine
Servicii Foto - www.photostudiob.ro
Avatar utilizator
alexbip
 
Mesaje: 138
Membru din: Sâm Iun 20, 2009 1:25 pm

Re: Se cauta fotografia lunii ianuarie: Portret

Mesajde d3vilm3 » Lun Ian 10, 2011 5:47 pm

Morphy scrie:1. Stiu ca cei de la Nikon vor sa ofere sanse egale tuturor sa se inscrie in concurs, indiferent de nivelul de cunostinte foto pe care il au. Totusi, multe din asa zisele fotografii inscrise in concurs nu au ce cauta aici, iar vina apartine in exclusivitate celor care trimit la concurs asemenea imagini. Nu vreau sa par rautacios pentru ca nu mi-e felul, dar cred ca toti cei care vor sa participe ar trebui sa se gandeasca inainte daca ei ar printa imaginea respectiva pentru un calendar. Aici ma refer la imaginile care au data inscrisa pe ele si alte instantanee surprinse in vacante/concedii/clipe in familie care pur si simplu nu isi au locul in vreun concurs, indiferent ca este vorba de Nikon sau orice alt concurs foto.

2. Voturile de pe Facebook nu reflecta nici pe departe realitatea. Sunt convins ca vom observa acest lucru atat in etapa curenta cat si in etapele viitoare.

3. Mi se pare mai corect ca toate fotografiile inscrise in concurs sa fie afisate pe o singura pagina pentru a da sanse egale tuturor. Daca se vor face 8-10 pagini de fotografii sunt curios cine mai ajunge sa voteze o fotografie de pe ultima pagina.

Sunt deacord! cu cu cit sunt mai multe pagini apare aceea plictiseala sau oboseala de a mai vedea si ce se gaseste pe urmatoarea pagina. Si sincer sunt dezamagit... cum pot fi postate poza cu data..poze SLABE, am inteles si opinia celor d ela nikon care dau o sansa rcarui participant dar totusi eu as face un mic filtru, pina la urma e vorba de arta fotografica si nu de data cind a fost facuta poza..etc etc. Sper ca juriul sa isi faca treaba iar faza cu voturile de fb sa fie un mod de asi face reclama si nimic mai mult.

Cherestes Janos
---------------------------------------------------------------
Fotografie si retusare @ http://www.cjphoto.ro |
---------------------------------------------------------------
Avatar utilizator
d3vilm3
 
Mesaje: 71
Membru din: Lun Ian 19, 2009 2:50 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Se cauta fotografia lunii ianuarie: Portret

Mesajde menes662000 » Lun Ian 10, 2011 6:09 pm

Partial de acord baieti...

Totusi...! E drept ca data da nasol in cadru...dar, daca o fotografie e buna, e buna chiar daca are data. Prefer sa vad o fotografie cu data, decat o fotografie la minut-pasarica:))

Si revin la ce am intrebat mai sus: vine cineva cu o fotografie buna...foarte buna...bestiala! Se inscrie in ultima zi... Iese din calcul pt ca are 0 voturi? Apoi...cineva cu o fotografie buna...se inscrie in primele zile! Are o idee originala... Face voturi dar altul ii vede ideea si o copiaza, imbunatatind-o...:) E CORECT?:)
menes662000
 
Mesaje: 70
Membru din: Vin Oct 22, 2010 10:19 am

Re: Se cauta fotografia lunii ianuarie: Portret

Mesajde emp » Lun Ian 10, 2011 7:58 pm

poate acest conurs face un deserviciu firmei nikon la categoria dslr.un om obisnuit poate gandi ca asa cadre poate face si el cu compacta sau telefonul lui
D90,16-85VR, 70-300VR,SB700,50F1.8 G
emp
 
Mesaje: 514
Membru din: Sâm Mai 09, 2009 11:01 am
Localitate: cluj

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Arhiva

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

cron