Acum este Joi Mar 28, 2024 3:57 pm

Articole Nikonisti.ro

Nikon angajeaza fotograf

Mesaje mai vechi

Re: Nikon angajeaza fotograf

Mesajde raduniculescu » Dum Feb 13, 2011 9:36 pm

Domnule Dulgheru,

Vad ca principala dvs. preocupare este de ce a ales Nikon pe Skin si nu pe altii. Eu zic ca aceasta discutie nu-si are rostul acum, dar pentru informarea dvs. va spun doar atat: Nikon a analizat ani la randul toate firmele de IT si foto din Romania. Daca au facut bine pe cine au ales vedeti si dvs in popularitatea brandului din ultima perioada, vanzarile realizate, cota de piata si tot ce s-a intamplat din 2007 pana acum. Faptul ca dvs. scrieti pe acest forum este pt ca noi, Skin, am luat aceasta hotarare sa avem un site al comunitatii si un forum unde sa fim criticati sau apreciati. Nu stiu daca este mare lucru pt dvs. dar eu postez la 21:35 minute duminica. Imi doresc sa cred ca si alte "reprezentante" va trateaza cu acelasi interes.

Pentru ceilalti forumisti care au postat intre timp va spun atat: este un simplu anunt, nu obligam pe nimeni sa vina si nici sa-si risipeasca talentul creativ la acest job.

Poate nu stiti dar colega mea Anca Iordan care raspunde la e-mail-urile de pe nikoninfo@skin.ro este si ea fotograf.
De foarte multe ori ne ajuta in intelegerea unor termeni tehnici, comunica foarte bine cu cei care ne scriu pentru simplul fapt ca-i intelege. Si mai mult decat atat face fotografii ori de cate ori avem nevoie pentru un produs sau la un eveniment.

Adrian Olteanu, colegul meu de la service este si fotograf. El se ocupa de problemele aparute la produsele Nikon si raspunde la mesajele primite pe nikonsuport@skin.ro

Mai mult decat atat colegul nostru Mihai care se ocupa de machete, dtp si multe altele ce tin de marketing face cursuri de fotografie. Nu este fotograf dar doreste sa devina. Invata si se preocupa in acest sens.

Si lista ar putea continua cu inginerii de la service care fac reparatiile si testarile produselor.

Am spus toate aceste lucruri ca sa scot in evidenta impletirea dintre pasiune si job. Cu totii sunt constienti ca la birou nu pot aloca din timplu vostru pentru pasiunea lor dar pot aloca din pasiunea lor pentru sprijinul vostru in rezolvarea diverselor situatii.
Cu prietenie,

Radu
Avatar utilizator
raduniculescu
 
Mesaje: 32
Membru din: Joi Ian 15, 2009 11:41 pm
Localitate: Bucuresti

Anterior

Înapoi la Arhiva

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori

cron