Acum este Vin Mar 29, 2024 4:26 pm

Articole Nikonisti.ro

Se cauta fotografia lunii mai 2010: Fashion

Mesaje mai vechi

Re: Se cauta fotografia lunii mai 2010: Fashion

Mesajde sebastian_gutu » Vin Mai 07, 2010 9:55 am

Eu cred pe scurt ca se adreseaza celei mai bune fotografii. Incepator, neincepator nimeni nu stie asta, si un incepator poate scoate fotografii socant de bune..depinde de viziunea fiecaruia,de talent..cat despre costuri nu intotdeauna un shooting fashion necesita multi bani, poti scoate calitate si fiind inventiv...dar sa speram ca se adreseaza incepatorilor intr-adevar...pentru ca trebuie promovate prin concursuri de genul si noi talente.Pentru un incepator inseamna foarte mult un castig de genul.Asa ca multumim Nikon ca se ocupa si organizeaza mici concursuri de acest gen.
sebastian_gutu
 
Mesaje: 4
Membru din: Mie Mai 05, 2010 6:13 pm

Re: Se cauta fotografia lunii mai 2010: Fashion

Mesajde iooo » Vin Mai 07, 2010 11:54 am

departe de mine gandul sa critic ideea concursurilor Nikon chiar o apreciez foarte mult. sunt printre singurii care organizeaza asemenea concursuri periodic
aaa....si astept cu nerabdare si sectiunea de critici (sau de notare - ideea cu un plugin care sa permita asa ceva mi se pare super) pentru fotografiile inscrise in concurs.. stiu ca se fac intalniri in Bucuresti pentru a se discuta poze inscrise prin concursuri dar daca avem la dispozitie internet, un site si un forum de discutii de ce sa nu acordam dreptul la cunoastere si celor din afara Bucurestiului . sau poate exista posibilitatea sa se faca un fel de teleconferinta :lol:
iooo
 
Mesaje: 270
Membru din: Dum Feb 22, 2009 9:28 am

Re: Se cauta fotografia lunii mai 2010: Fashion

Mesajde admin » Lun Mai 10, 2010 11:50 am

Speram totusi ca cei care sunt la inceput sa nu fie atat de retinuti. Orice nikonist interesat de acest gen ar trebui sa incerce sa participe. Este un bun prilej de a invata mai multe atat de la fotografii mai experimentati de pe forum, cat si din workshop-urile care vor urma la fiecare doua etape de concurs.

Incercam sa realizam si un sistem de votare pentru a vedea care este vox populi. Speram sa fie gata pana la finalul lunii.

Pana atunci va rugam sa comentati, sa va spuneti parerea. Care credeti ca este cea mai reusita fotografie? Cum ar putea fi imbunatatite fotografiile care vi se par mai putin reusite?
At the Heart of the Image
Avatar utilizator
admin
Site Admin
 
Mesaje: 1258
Membru din: Vin Noi 28, 2008 10:31 am

Re: Se cauta fotografia lunii mai 2010: Fashion

Mesajde andreibobia » Lun Mai 10, 2010 3:43 pm

Doar pozele astea pana acum?
andreibobia
 
Mesaje: 14
Membru din: Joi Ian 22, 2009 10:52 am

Re: Se cauta fotografia lunii mai 2010: Fashion

Mesajde admin » Lun Mai 10, 2010 4:36 pm

Noi fotografii inscrise in concurs.
Succes tuturor!
 Adrian-Ionita.jpg
Adrian Ionita
 Bancila-Daniel.jpg
Bancila Daniel
 Belu-Gheorghe.jpg
Belu Gheorghe
 Blaga-Raul-Vlad.jpg
Blaga Raul Vlad
 Ciprian-Bot.jpg
Ciprian Bot
 Radu-Carnaru.jpg
Radu Carnaru
 Mihai-Popescu.jpg
Mihai Popescu
 Andrei-Bobia.jpg
Andrei Bobia
 Iatan-Alexandru.jpg
Iatan Alexandru
 Paduraru-Ovidiu.jpg
Paduraru Ovidiu
 Radu-Vaidean.jpg
Radu Vaidean
 Laura-Iobagel.jpg
Laura Iobagel
 Garneata-Adrian.jpg
Garneata Adrian
At the Heart of the Image
Avatar utilizator
admin
Site Admin
 
Mesaje: 1258
Membru din: Vin Noi 28, 2008 10:31 am

Re: Se cauta fotografia lunii mai 2010: Fashion

Mesajde Magix » Mar Mai 18, 2010 8:05 pm

as avea o intrebare
de exemplu pe aceasta tema am o idee, insa ar trebui de exemplu sa pun camera intr-un loc fix iar apoi sa fac 5 poze cu modelul in poziti diferite, acum intrebarea : am voie sa pun intr-o singura poza toate cele 5 poziti diferite ale modelului?
va multumesc!
Pentru inceput Nikon D70,cateva obiective,un blit si este de ajuns
Imagine
Magix
 
Mesaje: 41
Membru din: Vin Apr 23, 2010 8:00 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Se cauta fotografia lunii mai 2010: Fashion

Mesajde alexbip » Mie Mai 19, 2010 10:01 am

Magix scrie:as avea o intrebare
de exemplu pe aceasta tema am o idee, insa ar trebui de exemplu sa pun camera intr-un loc fix iar apoi sa fac 5 poze cu modelul in poziti diferite, acum intrebarea : am voie sa pun intr-o singura poza toate cele 5 poziti diferite ale modelului?
va multumesc!



Ce spui tu aici e vorba de un colaj , nu se accepta colajul din ce stiu eu . Cel mai bine e sa iti pui ideea in practica si sa alegi imaginea cea mai buna pe care sa o postezi aici .
Imagine
Servicii Foto - www.photostudiob.ro
Avatar utilizator
alexbip
 
Mesaje: 138
Membru din: Sâm Iun 20, 2009 1:25 pm

Re: Se cauta fotografia lunii mai 2010: Fashion

Mesajde emil » Mie Mai 19, 2010 10:14 am

Sau sa gasesti 5 modele diferite si sa faci o singura poza cu ele in pozitiile in care doreai de la inceput :)
There’s no teacher who can teach us anything new He can just help us to remember the things we always knew. ~ ENIGMA
Avatar utilizator
emil
 
Mesaje: 559
Membru din: Joi Mai 28, 2009 9:08 pm
Localitate: Timisoara

Re: Se cauta fotografia lunii mai 2010: Fashion

Mesajde Magix » Mie Mai 19, 2010 12:00 pm

multumesc pentru raspunsuri!
Pentru inceput Nikon D70,cateva obiective,un blit si este de ajuns
Imagine
Magix
 
Mesaje: 41
Membru din: Vin Apr 23, 2010 8:00 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Se cauta fotografia lunii mai 2010: Fashion

Mesajde Nikoninfo » Mie Mai 19, 2010 2:07 pm

Magix scrie:as avea o intrebare
de exemplu pe aceasta tema am o idee, insa ar trebui de exemplu sa pun camera intr-un loc fix iar apoi sa fac 5 poze cu modelul in poziti diferite, acum intrebarea : am voie sa pun intr-o singura poza toate cele 5 poziti diferite ale modelului?
va multumesc!


Daca este vorba despre un cadru cu expuneri multiple este permis.

Mult succes!
Multumim,
Nikon
Avatar utilizator
Nikoninfo
 
Mesaje: 59
Membru din: Joi Dec 03, 2009 12:16 pm

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Arhiva

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

cron