Acum este Vin Mar 29, 2024 1:59 pm

Articole Nikonisti.ro

off topic

Mesaje sterse

off topic

Mesajde Merlin » Sâm Iun 11, 2011 9:07 pm

Pai s-o gasi prin photoshop solutii si pt asta, sunt sigur! Abia acum am vazut si fotografia care pare a fi originala precum si discutiile pe marginea lor. Dar, dupa ceea ce s-a intamplat la fotografia documentara, nimic nu ma mai mira. Sa nu mai spun. referindu-ma strict la fotografia inscrisa de mine si la comentariul facut pe marginea ei de catre dl. Daniel Mihailescu care suna in linii mari cam asa (nu am rabdarea sa ascult iar si sa reproduc identic) - fotografia pare luata dintr-un cotidian de provincie (perfect adevarat) si oamenii sunt placizi, ai impresia ca abia vor sa plece acasa satui de atata stat in frig (adaug eu ... si de tromboneala ISJ:apropo ... se vede ca nu a citit descrierea fotografiei dl. fotograf al agentiei FP), recunoaste ca era frig dupa cum bine se vede in fotografie si alte critici la obiect, gen ... nu stiu .. nu stiu ce sa cred ce sa spun. Pai pana mea, care este rolul unei fotografii documentare sa trunchieze realitatea, sa o modifice ori sa o arate exact asa cum este ea, necoafata?
Fratilor mei albi, cum sa iau de bun ceea ce spune un tip care nu stie sa fie obiectiv si impartial?? Nu mai amintesc de faptul ca din 10 cuvinte, 3 erau: aci nu stiu ce sa spun ... na .. ce sa zic! Pai ori esti profesionist si ai intotdeauna ceva de spus ori inveti alaturi de noi!!
Merlin
 
Mesaje: 1579
Membru din: Dum Ian 18, 2009 4:48 pm
Localitate: Galati

Re: Se cauta fotografia lunii iunie: Surprinde viteza

Mesajde Augustin Popescu » Sâm Iun 11, 2011 9:56 pm

@Merlin - ai greşit masa.
BLOG

Aici ar fi trebuit să fie un citat celebru/deştept/amuzant/indrăzneţ sau o listă cu pocnitorile/borcanele/lămpaşele/aracii şi cârpele care mă fac să cred că sunt fotograf. ©
Avatar utilizator
Augustin Popescu
 
Mesaje: 218
Membru din: Vin Ian 16, 2009 7:37 pm
Localitate: Neumarkt am Mieresch

Re: Se cauta fotografia lunii iunie: Surprinde viteza

Mesajde Merlin » Sâm Iun 11, 2011 10:21 pm

Nu ... n-ai citit cu luare aminte! Era doar explicatia/continuare la "Abia acum am vazut si fotografia care pare a fi originala precum si discutiile pe marginea lor. Dar, dupa ceea ce s-a intamplat la fotografia documentara, nimic nu ma mai mira."
Merlin
 
Mesaje: 1579
Membru din: Dum Ian 18, 2009 4:48 pm
Localitate: Galati

Re: Se cauta fotografia lunii iunie: Surprinde viteza

Mesajde Augustin Popescu » Dum Iun 12, 2011 4:39 am

Dap... Dar eu mă refeream la bla-bla-ul de după "miră".
BLOG

Aici ar fi trebuit să fie un citat celebru/deştept/amuzant/indrăzneţ sau o listă cu pocnitorile/borcanele/lămpaşele/aracii şi cârpele care mă fac să cred că sunt fotograf. ©
Avatar utilizator
Augustin Popescu
 
Mesaje: 218
Membru din: Vin Ian 16, 2009 7:37 pm
Localitate: Neumarkt am Mieresch


Înapoi la Cos de gunoi

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 10 vizitatori