Acum este Mie Apr 17, 2024 12:22 am

Articole Nikonisti.ro

sfaturi de fotografiere

Mesaje sterse

sfaturi de fotografiere

Mesajde cristiansergiu » Joi Mai 10, 2012 8:22 pm

am scris de curand un nou Ebook despre sfaturi de fotografiere il gasiti la urmatorul link:

[url="http://www.forumdefotografie.com/viewtopic.php?f=26&t=515"]Visit E-book "sfaturi de fotografiere"[/url]

din pacate spatiul oferit de acest forum nu imi permite postarea lui aici
Avatar utilizator
cristiansergiu
 
Mesaje: 945
Membru din: Mie Aug 11, 2010 2:47 pm
Localitate: cluj-napoca

Re: sfaturi de fotografiere

Mesajde Bogdan Dulgheru » Joi Mai 10, 2012 9:09 pm

"Camera obscura este o cutiuta de dimensiuni mai mici sau mai mari (variind in functie de suprafata laturii unde este proiectata imaginea), fiind dotata, cel putin,cu un declansator"

Bine ca autorii nu si-au dat decat initialele :D Cred ca sunt copii handicapati, nu :?:

Fata de aceasta "..." (eu nu am cuvinte, fiecare completeaza cu ce-i vine in cap) cartea lui Dragos Asaftei este opera de referinta; trebuia sa apara si "asa ceva" ca sa apreciem efortul lui Dragos.
Avatar utilizator
Bogdan Dulgheru
 
Mesaje: 4027
Membru din: Sâm Aug 29, 2009 10:28 am
Localitate: Bucuresti

Re: sfaturi de fotografiere

Mesajde lefteralexandru » Joi Mai 10, 2012 9:13 pm

Te-a chinuit talentul tare :)
Stilul pare a fi de conspect pe care il fac liceenii, cateva prostii pe ici pe colo, informatiile sunt aruncate aleataoriu nu sunt structurate sau organizate , eu nu l-as numi book nici mcar cu "e" in fata.
Inteleg ca nu e terminata iar daca o terminam putem casiga un tricou ,cool :)

Cui te adresezi cu ea ? clar nu incepatorilor care nu cred ca s-ar inghesui sa preia comenzi ca la punctul unu (exceptand poate celor carora se simt fotografi nbc imediat ce le-a aterizat un DSLR in mana) iar cei avansati nu cred ca au ce sa isi imbunatateasca tehnica sau stilul de lucru citind e-cartea ta .

Poate am fost putin rautacios dar parerea mea e ca mai bine nu te chinuiai , nu oricie poate scrie o carte.


cartea lui Dragos Asaftei este opera de referinta; trebuia sa apara si "asa ceva" ca sa apreciem efortul lui Dragos.

+1
Avatar utilizator
lefteralexandru
 
Mesaje: 327
Membru din: Lun Feb 07, 2011 10:39 am
Localitate: Galati

Re: sfaturi de fotografiere

Mesajde profudistrat » Dum Mai 13, 2012 2:02 pm

Un incepator va multumeste mult pentru sfaturi !
Cu respect !
Avatar utilizator
profudistrat
 
Mesaje: 32
Membru din: Dum Feb 05, 2012 10:45 am


Înapoi la Cos de gunoi

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori

cron