Acum este Vin Mar 29, 2024 9:19 am

Articole Nikonisti.ro

Lupte cu tauri (corida) - Dezbaterea

Mesaje sterse

Re: Lupte cu tauri (corida)

Mesajde marius_papa » Sâm Dec 08, 2012 7:57 am

ok, si mie imi pare rau ca s-a inteles gresit. tot ce doream era sa iau apararea animalelor care mor in coride pentru distractie. regret ca am fost asociat cu nazismul doar pentru ca am scris ca oamenii nu au dreptul sa omoare pentru distractie.
daca poza nu era atat de buna ca mesaj nici nu cred ca scriam. pur si simplu pozele tale m-au transpus acolo.
pot fi comparat cu orice, injurat, batut, dar nu suport ideea ca am fost acuzat de nazism cand eu in viata de zi cu zi fac exact invers termenului.
o zi buna
aveti mailul meu unde va pot explica pe indelete ce am vrut sa zic, cu cuvintele mele.
Avatar utilizator
marius_papa
 
Mesaje: 82
Membru din: Mie Iun 13, 2012 12:40 pm

Re: Lupte cu tauri (corida)

Mesajde dydysoft » Sâm Dec 08, 2012 9:06 am

marius_papa scrie:nu inteleg ce placere poti sa ai la o corida cand un om terorizeaza pana la moarte un animal care se lupta pana la ultima suflare pentru viata lui. Priviti cu atentie pozele si veti vedea expresia ultimei puteri si acceptarea.
Banuiesc ca esti genul de fotograf care se duce sa fotografieze natura cu pusca si intre doua cadre mai omoara si un iepure un porc mistret sau o rata nu?
bafta...


Eu, din primul mesaj al tau am inteles doar ca l-ai facut un "sadic" (sa nu scriu mai urat) pe fotograf.
Niciun moment nu ai comentat fotografia in sine, doar l-ai facut in fel si chip pe fotograf.
Banuiesc ca nu esti ierbivor, nu?

skyrfox, frumoase cadrele fotografiate.
Avatar utilizator
dydysoft
 
Mesaje: 75
Membru din: Mie Aug 29, 2012 7:09 pm

Lupte cu tauri (corida)

Mesajde marius_papa » Sâm Dec 08, 2012 9:11 am

salut.
Sa sti ca nu mamanc carne.
Poza am comentat-o ulterior. Pentru mine este perfecta si sunt sigur ca si un profesionist o va aprecia.
Avatar utilizator
marius_papa
 
Mesaje: 82
Membru din: Mie Iun 13, 2012 12:40 pm

Anterior

Înapoi la Cos de gunoi

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 4 vizitatori

cron