Acum este Vin Apr 19, 2024 12:44 pm

Articole Nikonisti.ro

Probleme cu Service -ul

Mesaje sterse

Probleme cu Service -ul

Mesajde navzar99 » Joi Aug 15, 2013 12:32 am

Povestea aceasta am mai spus-o si incerc sa o reiau pentru ca nimeni nu doreste sa ajute sau sa schimbe ceva in Romania. Am achizitionat un Nikon Collpix S9300 in martie 2013 , dupa aprox 3 luni SUB ecranul LCD display au inceput sa apara mai multe fire de praf , dupa aceasta problema la aprox 1 sapt o mica parte din garnitura obiectivului a iesit afara . M-am dus la service Skin Baneasa prima data unde acestia au curatat firele de praf de sub ecranul LCD , mentionand sa revin daca aceasta problema reapare . Dupa 2 sapt firele de praf au reaparut , Am mers a doua oara la Service , dar de data aceasta Service -ul a refuzat sa-mi curete aparatul , mentionand faptul ca trebuie sa achit 45 lei pentru curatare si ca va trebui sa fie schimbat intreg obictivul aparatului din cauza ca acea garnitura a iesit singura afara , toata aceasta interventie trebuind sa o platesc eu . Dupa mai multe consultari si discutii cei de la Service ma recheama a treia oara cu aparatul pentru a curata ecranul LCD de praf , toate bune si frumoase , la 3 ore dupa iesirea din service Zoom-ul aparatului nu mai functioneaza , acum trebuind sa revin iarasi la ei . Oare cat timp si de cate ori trebuie sa merg la acest SERVICE pana cand angajatii acestei firme sa ia o decizie si sa-mi schimbe acest aparat care are probleme inca de la inceput de cand l-am achizitionat .
navzar99
 
Mesaje: 20
Membru din: Mar Iun 25, 2013 11:31 pm

Re: Probleme cu Service -ul

Mesajde berila_mz » Joi Aug 15, 2013 10:12 am

Eu inteleg problema ta si sper sa ti se rezolve problema de catre Skin Romania (sau scrie un email detailat lui Nikon Co), dar NU DESCHIDE mai multe discutii pe acelasi subiect pt ca poluezi forumul.

Multumim pentru intelegere!
berila_mz
 
Mesaje: 559
Membru din: Mie Mai 30, 2012 10:35 am

Re: Probleme cu Service -ul

Mesajde navzar99 » Joi Aug 15, 2013 11:24 am

Deja m-au poluat ei pe mine cu greselile lor si m-au pus pe drumuri aiurea
navzar99
 
Mesaje: 20
Membru din: Mar Iun 25, 2013 11:31 pm

Re: Probleme cu Service -ul

Mesajde Radu_Grozescu » Joi Aug 15, 2013 1:34 pm

navzar99 scrie:Deja m-au poluat ei pe mine cu greselile lor si m-au pus pe drumuri aiurea


OK, si noi ce vină avem ???

Spuneati că nu vreti să mai auziti de Nikon, atunci încetati să scrieti aici, în fiecare pagină apare Nikon de cel putin 5 ori :-)
Cu stimă,

Radu Grozescu

Avatar utilizator
Radu_Grozescu
 
Mesaje: 3950
Membru din: Sâm Ian 17, 2009 7:24 pm
Localitate: Bucuresti


Înapoi la Cos de gunoi

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 11 vizitatori