Acum este Vin Mar 29, 2024 3:08 pm

Articole Nikonisti.ro

Ajutor urgent!

Mesaje sterse

Re: Ajutor urgent!

Mesajde mihaimunt » Mar Noi 26, 2013 10:45 pm

mă bucur că am clarificat. o să urmez sfaturile voastre. o să am destul de lucru. măcar de dragul funcției AUTO - Lipsă... Prima oară când l-am avut în mână am crezut că e o greșeală... și mi-a luat și vreo 10 min. să mă clarific cum se montează obiectivul.
mihaimunt
 
Mesaje: 19
Membru din: Sâm Noi 23, 2013 10:54 pm

Re: Ajutor urgent!

Mesajde Casper » Mie Noi 27, 2013 12:05 am

Ce copilarii....:smile:
Amatorul intotdeauna se va lauda cu echipamentul. Profesionistul (a se intelege ca fiind cel care profeseaza) se va lauda cu fotografiile lui. Artistul isi va vedea intotdeauna de lumina lui si este destul pentru ca ceilalti sa-i laude munca.
Avatar utilizator
Casper
 
Mesaje: 251
Membru din: Vin Mar 29, 2013 11:41 am

Re: Ajutor urgent!

Mesajde ciprian_s13 » Mie Noi 27, 2013 2:19 am

Cred ca orice fotograf (amator sa nu) isi aminteste cu mare drag de primul sau DSLR, emotia montarii obiectivului si in special de prima “butonare”.
De obicei aceast hobby se lasa cu multe gauri in buget pentru ca vei dori sa iti cumperi alte obiective si accesorii iar la un moment dat te vei intreba : “Doamne...cum am putut da atatia bani ?”
Avatar utilizator
ciprian_s13
 
Mesaje: 30
Membru din: Joi Aug 25, 2011 11:44 pm
Localitate: Iasi

Re: Ajutor urgent!

Mesajde bzagan » Sâm Noi 30, 2013 2:16 pm

Felicitari pentru achizitie, acum poti renunta si la abonamentul la sala, in curand rucsacul tau foto va avea peste 10kg. 3kg va cantari numai rucsacul gol.
bzagan
 
Mesaje: 846
Membru din: Lun Ian 16, 2012 8:11 pm

Re: Ajutor urgent!

Mesajde mihaimunt » Dum Dec 01, 2013 5:58 pm

să știi că ai dreptate. am reușit să mai îmi cumpăr la limită al doilea blitz sb-910 și urmează încă câteva eforturi pentru niște stative, umbrele etc. se cam adună...
mihaimunt
 
Mesaje: 19
Membru din: Sâm Noi 23, 2013 10:54 pm

Re: Ajutor urgent!

Mesajde mirelutza_albinutza » Lun Dec 02, 2013 10:07 pm

Fain arsenal, acum ai de studiat, nu gluma! Sunt uimita sa constat cat de repede putem sa fim pusi la zid de altii care din diverse motive sunt neputinciosi sa faca asemenea achizitii si atunci gasesc la indemana sa arunce cu vorbe taioase...
Succes la invatat si experimentat!
Poti sa inveti o pisica sa faca tot ce vrea ea.
Avatar utilizator
mirelutza_albinutza
 
Mesaje: 188
Membru din: Mie Mar 23, 2011 6:16 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Ajutor urgent!

Mesajde Andulescku07 » Mar Dec 03, 2013 1:48 am

:lol:
F.P.A.
Andulescku07
 
Mesaje: 412
Membru din: Lun Dec 12, 2011 9:18 am
Localitate: Campia Turzii / Toplita

Re: Ajutor urgent!

Mesajde CBV » Mie Dec 04, 2013 9:33 am

A-ți cumpăra asemenea aparat, fără să ai habar de fotografie, este indecent. Să mai și ceri să fii instruit rapid, pune capac la toate. Este pur și simplu o sfidare. Sunt maeștri ai fotografiei care, cu mijloace modeste, fac poze uluitor de frumoase. Dar cine are bani pune și-n terci.
Cu bani poți cumpăra multe, dar nu și talentul.
Dacă nu ai talent, degeaba cumperi aparatură performantă și degeaba plătești să te învețe alții.
CBV
 
Mesaje: 349
Membru din: Lun Oct 04, 2010 4:35 pm

Re: Ajutor urgent!

Mesajde vladnikon » Mie Dec 04, 2013 9:54 am

mirelutza_albinutza scrie:Fain arsenal, acum ai de studiat, nu gluma! Sunt uimita sa constat cat de repede putem sa fim pusi la zid de altii care din diverse motive sunt neputinciosi sa faca asemenea achizitii si atunci gasesc la indemana sa arunce cu vorbe taioase...
Succes la invatat si experimentat!

+1
Happily zooming by foot with a D7000 + AF-S NIKKOR 35mm f/1.8G.
Avatar utilizator
vladnikon
 
Mesaje: 35
Membru din: Joi Oct 31, 2013 10:45 pm
Localitate: Iasi

Re: Ajutor urgent!

Mesajde funnikon » Mie Dec 04, 2013 11:29 am

vladnikon scrie:
mirelutza_albinutza scrie:Fain arsenal, acum ai de studiat, nu gluma! Sunt uimita sa constat cat de repede putem sa fim pusi la zid de altii care din diverse motive sunt neputinciosi sa faca asemenea achizitii si atunci gasesc la indemana sa arunce cu vorbe taioase...
Succes la invatat si experimentat!

+1


-1
Avatar utilizator
funnikon
 
Mesaje: 117
Membru din: Mar Oct 05, 2010 10:06 am
Localitate: Bucuresti

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Cos de gunoi

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 4 vizitatori

cron