Acum este Joi Mar 28, 2024 12:53 pm

Articole Nikonisti.ro

NIKON D810 probleme focus

Mesaje sterse

Re: NIKON D810 probleme focus

Mesajde liondor1969 » Joi Ian 15, 2015 9:41 pm

CBV scrie:Măcar lasă spațiu după semnele de punctuație, că mă amețești.
Cred că totul vine de la nulitățile astea de profesori. V-au trecut clasa la plezneală.
Nu poți face poze decât cu Nikon, dar nu știi să scrii.

Da poate ca am gresit,asa din viteza..totusi intrebarea era pusa pentru cei care au habar de ce intreb eu,tu esti cam pe langa.Nu comenta asa aiurea daca nu te pricepi,lasa pe altii.Ai si tu un smena si gata hop pe forum la coment..aiurea CBV

Cred ca este cazul sa inchidem subiectul,lentila este cu probleme,din pacate asta e.
liondor1969
 
Mesaje: 45
Membru din: Vin Oct 24, 2014 7:13 am

Re: NIKON D810 probleme focus

Mesajde CBV » Joi Ian 15, 2015 9:54 pm

liondor1969 scrie:
CBV scrie:Măcar lasă spațiu după semnele de punctuație, că mă amețești.
Cred că totul vine de la nulitățile astea de profesori. V-au trecut clasa la plezneală.
Nu poți face poze decât cu Nikon, dar nu știi să scrii.

Da poate ca am gresit,asa din viteza..totusi intrebarea era pusa pentru cei care au habar de ce intreb eu,tu esti cam pe langa.Nu comenta asa aiurea daca nu te pricepi,lasa pe altii.Ai si tu un smena si gata hop pe forum la coment..aiurea CBV

Cred ca este cazul sa inchidem subiectul,lentila este cu probleme,din pacate asta e.

Învață să scrii și lăsă-mă pe mine, că ce am eu nu se vede, dar cum scrii matale, se vede și e rușine.
Vezi că nu se spune „lentilă”. Lentila este altceva. E vorba de obiectiv!
CBV
 
Mesaje: 349
Membru din: Lun Oct 04, 2010 4:35 pm

Re: NIKON D810 probleme focus

Mesajde radub85 » Joi Ian 15, 2015 10:55 pm

mah...dupa ce ca oamenii se obosesc sa raspunda neavand nimic de castigat din asta dupa mai sunt luati si peste picior, asta arata ca in cei 25 ani de fotografie nu au mai avut loc cei 7 care ar trebui sa ii aiba orice om civilizat.
Nikon D810, 24-105 f/4 OS, 200-500 f/5.6, 55 f/3.5 Ai Micro, 90 f/2.8 Macro VC, 105 f/2.8 Ai-S Micro
bercanstock.com
Avatar utilizator
radub85
 
Mesaje: 1098
Membru din: Joi Apr 07, 2011 1:37 pm
Localitate: Bucuresti

Re: NIKON D810 probleme focus

Mesajde CBV » Joi Ian 15, 2015 11:35 pm

Nici eu nu am nimic de câștigat. Fac un bine celora care tratează școala cu spatele.
Măcar dacă ar avea vreun efect pozitiv aceste intervenții ale mele. Sper ca din revolta celora care nu știu să scrie, și nici nu vor să învețe, să rămână o brumă de învățătură.
Prea punem totul pe valoarea banului, de-am ajuns de râsul curcilor.
Domnul pe care l-am dojenit mi-a tras un perdaf pe privat ce nu poate fi reprodus.
Asta-i viața. Să fie sănătos și la trup și la minte!
CBV
 
Mesaje: 349
Membru din: Lun Oct 04, 2010 4:35 pm

Re: NIKON D810 probleme focus

Mesajde Paul7 » Dum Feb 15, 2015 12:36 am

Lăsând la o parte discuțiile off-topic, problema care o ai cu obiectivul și aparatul este legată de calibrarea obiectivului. Dacă nu reușești sa o corectezi complet din secțiunea AF Fine Tuning, nu-ți rămâne decât sa trimiți aparatul și obiectivul la Restart Service pentru calibrare...
Paul7
 
Mesaje: 150
Membru din: Lun Aug 03, 2009 11:02 pm
Localitate: Sibiu

Anterior

Înapoi la Cos de gunoi

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 8 vizitatori