Acum este Vin Apr 19, 2024 12:48 pm

Articole Nikonisti.ro

Întâlnire cu noi, nikoniştii

Diverse despre Nikon

Re: Întâlnire cu noi, nikoniştii

Mesajde boogie » Mie Mar 25, 2009 11:06 pm

Salutare! ..nu stiu daca este locul potrivit unde sa postez si eu, insa vroiam in primul rand sa va salut si sa ma prezint. Sunt, se pare cel mai nou membru al forumului, ma cheama Bogdan si de ieri mi-am achizitionat si eu un Nikon D80 la promotia buy back. Initial ma uitam dupa un D60..insa gasind promotia la D80 am zis ca un obiectiv in plus nu este chiar un avantaj foarte mare in conditiile in care nu ma pricep prea bine la fotografie (SLR like)
Vreau sa vin si eu la intalnire - daca primiti si novici printre voi. Asadar, am postat aici, pt ca citind threadul am vazut ca unii dintre noi au propus ca locatie a intalnirii Sibiel. Am fost acum cativa ani, cand nu imi era mintea la foto insa am ramas placut impresionat de locul acela.
Pana cand voi avea si eu ceva de postat prin rubricile forumului ma multumesc cu cititul..si bagatul la cap in ale invartitului de obiectiv si apasat butonul de pozat :geek:
Proaspat posesor de D80 + AF-S Nikkor 18-55 3,5-5,6G ED II
boogie
 
Mesaje: 3
Membru din: Mie Mar 25, 2009 10:38 pm
Localitate: Bucuresti/Giurgiu

Re: Întâlnire cu noi, nikoniştii

Mesajde Sabina » Lun Mar 30, 2009 2:40 pm

Poll-ul s-a încheiat pe 27 martie :)

În principiu, conform poll-ului, ne vedem pe 8-9-10 mai la Braşov. Din cei care au votat, care mai şi ajung de fapt :lol: ? Nu de alta dar n-ar fi rău să stabilim şi unde stăm/cum ajungem etc.
committed workaholic. passionate photographer. radical dreamer.

Locul de joacă
Avatar utilizator
Sabina
 
Mesaje: 658
Membru din: Joi Feb 12, 2009 3:17 pm
Localitate: Bucureşti

Re: Întâlnire cu noi, nikoniştii

Mesajde Mikhail » Lun Mar 30, 2009 3:36 pm

Sabina scrie:Poll-ul s-a încheiat pe 27 martie :)

În principiu, conform poll-ului, ne vedem pe 8-9-10 mai la Braşov. Din cei care au votat, care mai şi ajung de fapt :lol: ? Nu de alta dar n-ar fi rău să stabilim şi unde stăm/cum ajungem etc.


Cred ca pentru asta ar fi bine sa incepem sa venim cu propuneri:

Eu am fost ultima data aici: Hotel Kolping http://www.hotel.kolping.ro/ .Dar preturile sunt putin mai mari ca in rest.
Este situat chiar pe Tampa in apropiere de Poarta Schei, implicit de zona centrala.

Cine pe unde a mai fost si ia placut?

Hotel:
Imagine

Vedere de la hotel:
Imagine
Imagine

P.S.: pozele nu sunt facut de mine
Imagine
NIKON D7000 18-105VR, 55-200VR, 50mm f/1.8D AF, lensbaby muse
Avatar utilizator
Mikhail
 
Mesaje: 127
Membru din: Vin Ian 16, 2009 2:29 pm
Localitate: Timisoara

Re: Întâlnire cu noi, nikoniştii

Mesajde Sabina » Lun Mar 30, 2009 8:56 pm

http://www.turistinfo.ro/brasov/cazare- ... 10569.html

Zona unde e plasată nu e chiar foarte prietenoasă, dar preţurile sunt friendly pentru calitatea camerelor. I.e. camerele sunt mari spre foarte mari faţă de ce te-ai aştepta de la o camera de pensiune, destul de comode, cu majoritatea elementelor de confort. În schimb e o opţiune bună numai pentru cei cu maşină, dându-se locurile prin care e plantată.

Eu propun ca dacă sunt opţiuni împărţite apropo de cazare să stăm pe unde vrem, dar să respectăm un program destul de clar al întâlnirilor.
committed workaholic. passionate photographer. radical dreamer.

Locul de joacă
Avatar utilizator
Sabina
 
Mesaje: 658
Membru din: Joi Feb 12, 2009 3:17 pm
Localitate: Bucureşti

Pentru cei din Bucuresti si din apropiere

Mesajde Radu_Grozescu » Mie Apr 08, 2009 6:22 pm

Vreau sa evit o postare dubla, am pus un mesaj aici:

viewtopic.php?f=60&t=283&p=3769#p3769

in vederea unei intalniri fara pretentii de oportunitati fotografice, doar pentru discutii.
Cu stimă,

Radu Grozescu

Avatar utilizator
Radu_Grozescu
 
Mesaje: 3950
Membru din: Sâm Ian 17, 2009 7:24 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Întâlnire cu noi, nikoniştii

Mesajde Sabina » Lun Apr 13, 2009 10:43 pm

Un mic update - din moment ce s-a votat o dată, din moment ce s-au cerut sugestii cu privire la locaţie (mai exact la cazare) mi se pare uşor ironic cum doar unul din cei unsprezece care au votat data din mai, a răspuns apropo de întâlnire. Aş vrea, pe cât se poate de serios, să facem o listă clară a celor care sunt interesaţi să vină - înţelegeţi că nu trebuie să ne strângem 100 ca să fie interesant/distractiv/util, şi că dacă facem întâlnirea va fi cu un rost, pe lângă cel evident de a umaniza nişte username-uri de pe forum.

Cu riscul de a nu primi niciun feedback, ce ziceţi, facem asta în al doilea weekend al lui mai :) ?
committed workaholic. passionate photographer. radical dreamer.

Locul de joacă
Avatar utilizator
Sabina
 
Mesaje: 658
Membru din: Joi Feb 12, 2009 3:17 pm
Localitate: Bucureşti

Re: [8-10 mai, Braşov] Întâlnire cu noi, nikoniştii

Mesajde Mikhail » Mar Apr 14, 2009 6:00 am

Da facem asta.

Zic 2. (1 e Sabina)
Imagine
NIKON D7000 18-105VR, 55-200VR, 50mm f/1.8D AF, lensbaby muse
Avatar utilizator
Mikhail
 
Mesaje: 127
Membru din: Vin Ian 16, 2009 2:29 pm
Localitate: Timisoara

Re: [8-10 mai, Braşov] Întâlnire cu noi, nikoniştii

Mesajde TocuMarian » Mar Apr 14, 2009 8:36 am

Si eu cu jumatate de gura; 2,5 datorita unor evenimente foarte importante in viata mea care vor avea loc exact in minunata luna mai :) : ziua mea, o nunta, ziua unui prieten foarte bun... la care prezenta mea se pare ca e obligatorie :)
Deci doar imi anunt intentia de a veni...
"Whose motorcycle is this?
It's a chopper, baby.
Whose chopper is this?
Zed's.
Who's Zed?
Zed's dead, baby, Zed's dead."
Avatar utilizator
TocuMarian
 
Mesaje: 59
Membru din: Sâm Feb 07, 2009 12:36 pm
Localitate: Bucuresti

Re: [8-10 mai, Braşov] Întâlnire cu noi, nikoniştii

Mesajde Sabina » Mar Apr 14, 2009 9:26 am

Sarbatorim si noi ziua ta cu tine :mrgreen: we got cookiez
committed workaholic. passionate photographer. radical dreamer.

Locul de joacă
Avatar utilizator
Sabina
 
Mesaje: 658
Membru din: Joi Feb 12, 2009 3:17 pm
Localitate: Bucureşti

Re: [8-10 mai, Braşov] Întâlnire cu noi, nikoniştii

Mesajde tocomer » Sâm Mai 09, 2009 2:51 am

Buna,tocmai mi-am luat si eu ca tot omu incepator un D40 si m-am gandit sa-l inaugurez in Brasov cu un tur al cetatii trecand si prin schei,iar a doua zi sa vad Pelesu ca tot e 10 mai,cand dau de forumu asta unde se vorbeste de nush ce intalnire la Brasov chiar in weekendu asta si uite mi-am zis gand la gand cu bucurie,o sa invat si eu cum se tine aparatu asta in mana,da se pare ca nu mai faceti intalnirea,ultima postare fiind datata 14 aprilie sau cam asa ceva.Oricum va doresc un weekend frumos indiferent unde
tocomer
 
Mesaje: 1
Membru din: Joi Mai 07, 2009 5:11 pm

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Discutii libere

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 10 vizitatori

cron