Acum este Sâm Apr 27, 2024 8:22 am

Articole Nikonisti.ro

Extinderea garantiei cu un an ?

Diverse despre Nikon

Extinderea garantiei cu un an ?

Mesajde Andreiprc » Dum Noi 08, 2009 10:48 am

Salutare tuturor nikonistilor!

Am intrat si eu in comunitate odata cu achizitionarea unui D90 impreuna cu obiectivul VR 18-105mm, acum 4 zile. Sunt incantat de el, este un aparat minunat.
Am aplicat pentru cele 6 luni de National Geographic, insa in cutia aparatului aveam si acel cartonas patrat care spunea ca imi pot extinde garantia la 3 ani daca intru pe nikonisti.ro
Zis si facut, insa nu vad unde pot face asta. Pe www.nikonisti.ro/garantie.php am o pagina blank. Cum as putea aplica pentru extinderea garantiei si unde ? Am scris un mail la nikoninfo@skin.ro legat de asta dar nu am primit raspuns de 4 zile...

M-as bucura sa pot beneficia de aceste "recompense". A costat ceva bani si nu mi-ar prinde deloc rau sa pot beneficia de aceste promotii.

O zi minunata tuturor!
Andreiprc
 
Mesaje: 2
Membru din: Dum Noi 08, 2009 10:40 am

Re: Extinderea garantiei cu un an ?

Mesajde KodiaK » Lun Noi 09, 2009 10:17 am

Din cate stiu eu extinderea garantiei cu 1 an se face contra cost. La D90 parca era in jur de 700-800 lei, dar nu bag mina in foc. Stiu ca am dat intamplator peste aceasta informatie pe la inceputul anului, dar nu mai gasesc acum linkul.
KodiaK
 
Mesaje: 358
Membru din: Lun Mai 11, 2009 1:49 pm

Re: Extinderea garantiei cu un an ?

Mesajde Andreiprc » Lun Noi 09, 2009 12:49 pm

Am inteles. Multumesc tare mult pentru raspuns.

Astept totusi sa confirme cineva ce a spus KodiaK, sau daca cineva stie mai multe sau poate daca cineva stie sa imi dea un link, as fi recunoscator :D

O zi super !
Andreiprc
 
Mesaje: 2
Membru din: Dum Noi 08, 2009 10:40 am

Re: Extinderea garantiei cu un an ?

Mesajde Dan Pop » Lun Noi 09, 2009 1:01 pm

Andreiprc scrie:Astept totusi sa confirme cineva ce a spus KodiaK, sau daca cineva stie mai multe sau poate daca cineva stie sa imi dea un link, as fi recunoscator :D

Link-ul nu mai exista, iar KodiaK are dreptate: al treilea an de garantie nu e gratuit, ba chiar e foarte piparat, avind in vedere uzura morala avansata a unui DSLR la doi ani de la cumparare. In plus, probabilitatea aparitiei unui defect acoperit de garantie dupa peste doi ani de utilizare este foarte mica, nejustificind costul celui de-al treilea an de garantie.
Cu stima,
Dan Pop
Dan Pop
 
Mesaje: 4615
Membru din: Mie Feb 04, 2009 10:33 am
Localitate: Bucuresti

Re: Extinderea garantiei cu un an ?

Mesajde KodiaK » Mar Noi 10, 2009 11:31 am

Cod: Selectaţi tot
Al 3-lea an garantie pentru aparatele foto
Pentru un cost suplimentar, clientii care achizitioneaza din Romania aparate foto Nikon pot beneficia de extinderea perioadei de garantie cu inca un an, ducand durata acesteia la trei ani. Acest fapt demonstreaza inca o data increderea importatorului si distribuitorului oficial Nikon in Romania in privinta calitatii exceptionale a aparatelor foto Nikon, fie DSLR sau din seria compacta COOLPIX.


Sursa: http://nikonisti.ro/contact.php

Nu specifica insa pretul pt extinderea garantiei, insa cum zicea si dl dan pop, nu are rost sa iti extinzi garantia cu 1 an.
KodiaK
 
Mesaje: 358
Membru din: Lun Mai 11, 2009 1:49 pm


Înapoi la Discutii libere

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 28 vizitatori

cron