Acum este Vin Mar 29, 2024 7:35 am

Articole Nikonisti.ro

Service

Diverse despre Nikon

Service

Mesajde mariusmus » Vin Sep 09, 2016 9:03 am

Am un NIKON D70S caruia i-am zgariat din neatentie oglinda mata din camera obiectivului in timp ce il suflam de praf cu pompita. Un service in Sibiu exista? Un nr de telefon.. Multumesc
mariusmus
 
Mesaje: 1
Membru din: Mar Mai 31, 2016 8:01 pm

Re: Service

Mesajde emil » Dum Sep 11, 2016 7:12 pm

Singurul service autorizat Nikon din tara este in Bucuresti si e vorba de : http://restart.ro/

Posibil sa gasesti pe cineva care sa "mestereasca" neoficial, dar asta deja e pe riscul tau.
There’s no teacher who can teach us anything new He can just help us to remember the things we always knew. ~ ENIGMA
Avatar utilizator
emil
 
Mesaje: 559
Membru din: Joi Mai 28, 2009 9:08 pm
Localitate: Timisoara

Re: Service

Mesajde moaartea » Lun Sep 12, 2016 2:02 am

oglinda mata???ce e aia?? sau e oglinda care nuuuu e mata, sau e geamul mat de deasupra oglinzii ....oricum daca e vb de oglinda reparatia te ajunge probabil mult peste 60% din valoarea la un d70s second...daca mai are cumva si alte probleme (cum e posibil) atunci reparatia(inlocuirea oglinzii cu alta la restart si daca mai e si altceva care nu se afla in parametrii normali)atunci te va costa mai mult decat alt body second...bafta...
moaartea
 
Mesaje: 948
Membru din: Mie Oct 19, 2011 2:15 pm


Înapoi la Discutii libere

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 6 vizitatori

cron