Acum este Joi Mar 28, 2024 7:41 pm

Articole Nikonisti.ro

The Photography Institute VS New York Institute Photography

Diverse despre Nikon

The Photography Institute VS New York Institute Photography

Mesajde Tomvanallen » Sâm Ian 14, 2017 11:25 pm

Salutare,

Deschid topicul: "The Photography Institute (PI) VS New York Institute Of Photography ( NYIP )"
M-ar interesa un curs online si profesionist de fotografie care sa fie si recunoscut pe plan mondial.
Stiu ca NYIP are peste 100 de ani si ca este cel mai recunoscut ... dar cine stie daca PI merita incercat? Totusi, PI este din Londra... Am obs. ca PI are mai multe sedii internationale, dar nici un telefon la care sa raspunda... ciudat, nu?

Va rog sa nu dati sfaturi de genul : "Amandoua sunt bune", sau "Sunt cursuri romanesti mult mai bune" sau "De ce vreau neaparat sa aleg dintre acestea doua?"... sau "Important este practica" ... samd.

Va rog foarte mult sa raspundeti, daca stiti, la intrebarea simpla de mai jos ( cu siguranta sunt si altii interesati ca mine ):
Credeti ca PI este un curs de fotografie cel putin la fel de bun si de prestigios ca NYIP ?

Va multumesc.
Nikon D7200; Sigma 17-50mm f/2.8 DC EX HSM OS; 16-85mm f/3.5-5.6G ED VR; 70-300mm f/4.5-5.6G IF-ED VR, Nissin Di700A/Air1
https://www.flickr.com/photos/aragoth/
Avatar utilizator
Tomvanallen
 
Mesaje: 100
Membru din: Vin Sep 21, 2012 11:51 am
Localitate: Bucuresti

Înapoi la Discutii libere

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 5 vizitatori

cron