Acum este Joi Mar 28, 2024 7:05 pm

Articole Nikonisti.ro

Defect sloturi interior

Diverse despre Nikon

Defect sloturi interior

Mesajde panteasilviu » Mie Oct 03, 2018 8:07 pm

Buna seara, as dori sa stiu aproximativ cat costa reparatia sloturilor interioare a unui body nikon D750. A cazut pe jos si de atunci cam face figuri la fotografii, ori nu se vede poza facuta, ori nu se salveaza, ori vad pozele dar daca derulez dar nu se salveaza. Cred ca asta ar fi problema. Am pus si alte carduri in ambele sloturi si separat dar aceeasi figura. La reparatie, mai trebuie sa platesc si costul diagnosticarii daca sunt de acord cu costul reparatiei? Cat ar costa reparatia?
panteasilviu
 
Mesaje: 1
Membru din: Lun Oct 30, 2017 2:21 pm

Re: Defect sloturi interior

Mesajde Bogdan Dulgheru » Joi Oct 04, 2018 10:52 am

Problema poate sa nu fie la sloturile de card, ci la elemente legate de sloturile de card (placa de baza, trasee intrerupte, panglici de conexiune defecte, etc.); daca aparatul a suferit un soc mecanic atunci problemele ar putea fi mai numeroase decat apar la prima vedere.

Trebuie sa apelezi la service-ul autorizat Nikon http://restart.ro/service/nikon.html. Pe site ai si preturile pentru manopera si diagnosticare precum si toate informatiile necesare pentru reparatie.

Daca esti de acord cu reparatia (oricare ar fi ea) nu se mai plateste diagnosticarea (110 lei in cazul D750).

Costul reparatiei trebuie mai intai stabilit de service (piese defecte si manopera) printr-o diagnosticare. Nimeni nu poate aprecia exact fara o diagnosticare.
Cu stima,
Bogdan Dulgheru
Avatar utilizator
Bogdan Dulgheru
 
Mesaje: 4027
Membru din: Sâm Aug 29, 2009 10:28 am
Localitate: Bucuresti

Re: Defect sloturi interior

Mesajde OKBet » Mie Noi 29, 2023 4:17 am

A very awesome blog post. We are really grateful for your blog post. You will find a lot of approaches after visiting your post.
Pagkawala ng Manonood, May Impact ba sa Odds, Home Advantage?
OKBet
 
Mesaje: 69
Membru din: Mie Aug 23, 2023 8:57 am


Înapoi la Discutii libere

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 9 vizitatori