Acum este Mar Apr 16, 2024 2:25 pm

Articole Nikonisti.ro

intrebare

Diverse despre Nikon

Re: intrebare

Mesajde nehamusitu » Vin Apr 09, 2010 8:30 pm

@maniac- poate a fost si vina mea... Mai am putin si devin incepator :lol: ! Am parerea asta despre d3000pt ca la scurt timp mi-am cumparat d90(am spus si mai sus)-tocmai de aceea este posibil ca parerea mea sa fie subiectiva..

Eu am vazut ca diferenta dintre body-uri este de 100 lei. Ma refer la D3000/D5000

@sorinsava- vad ca ai citit doar ce ai vrut. De diferenta de zgomot la valori mari iso?! Daca D90 (vorbesc din teste facute de altii) are mai putin zgomot la iso decat d300(nu S).Cum crezi ca sta in comparatie cu D3000? Nu toti ne permite obiective luminoase si blitz-uri performante...

Si daca as fi platit pe el cat costa in magazin-4000 de lei, nu imi parea rau. Dar tinand cont ca am platit 3100 pe unu' sigilat cu obiectiv 18-105 (care costa 1000 lei) ce era mai bine sa cumpar?

Vad ca am ofensat posesorii de D3000, dar repet, ce am scris mai sus era parerea subiectiva a unui incepator!
nehamusitu
 
Mesaje: 38
Membru din: Mar Mar 02, 2010 3:31 am

Re: intrebare

Mesajde Maniac » Vin Apr 09, 2010 9:54 pm

Vad ca am ofensat posesorii de D3000, dar repet, ce am scris mai sus era parerea subiectiva a unui incepator!

Nu ati ofensat pe nimeni, sau eu unul nu ma simt, si nimeni nu ar trebui.
Este bine ca v-ati luat un aparat cu care va face placere sa fotografiati, pentru ca asta va va indemna sa il folositi cat mai des.
[Lista de sticle si borcane]
[Citat dintr-un fotograf celebru, preferabil mediocru, ideal mort]
Maniac
 
Mesaje: 1058
Membru din: Mar Mar 24, 2009 8:39 pm
Localitate: Troll-andia (vizavi de Finlandia)

Anterior

Înapoi la Discutii libere

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 7 vizitatori

cron