Acum este Mie Mai 01, 2024 7:55 pm

Articole Nikonisti.ro

Nikon Factory Refurbished; de ce nu si in RO?

Diverse despre Nikon

Nikon Factory Refurbished; de ce nu si in RO?

Mesajde FullMetalJacket » Joi Apr 15, 2010 1:40 pm

Nu sunt foarte bine documentat pe subiect, dar din cate am vazut, in USA exista canale de distributie pentru produse Nikon Factory Refurbished, la care se ofera garantie 90 zile. Personal, cred ca oferirea in Romania de astfel de produse (body-uri, flash-uri, obiective) ar avea succes, in sensul oferirii catre amatori sau entuziasti de produse high-end Factory Refurbished, din gama actuala sau scoase din fabricatie, la preturi mult reduse fata de cele initiale; eu unul as fi foarte interesat. In acest sens, am cateva intrebari:

- Exista suport legal in Romania pentru distributia acestui gen de produse?
- Care ar fi implicatiile (pentru Skin sau alti retaileri respectabili din Romania in domeniu) deschiderii unui canal de distributie de produse Nikon Factory Refurbished?
- Credeti in succesul in Romania al acestui gen de oferta?
Un DX obisnuit, un blitz decent, niste obiective vechi si bune, si altele noi dar nu la fel de bune...
Avatar utilizator
FullMetalJacket
 
Mesaje: 167
Membru din: Dum Ian 10, 2010 2:39 pm

Re: Nikon Factory Refurbished; de ce nu si in RO?

Mesajde mobert » Joi Apr 15, 2010 2:05 pm

Intradevar foarte interesant. Si eu as fi interesat de asa ceva.
mobert
 
Mesaje: 17
Membru din: Vin Ian 29, 2010 4:14 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Nikon Factory Refurbished; de ce nu si in RO?

Mesajde Sajuuk » Joi Apr 15, 2010 3:51 pm

Mie ca amator mi-ar conveni sa am acces la anumite echipamente Nikon (care fie nu se mai gasesc sau sunt foarte scumpe) in stare refurbished la un pret accesibil. Cel putin as sti ca sunt verificate si testate de cei care le-au si facut. O idee interesanta. Desi nu cred ca va exista asa ceva sau oferta va fi limitata la obiective/accesorii din gama entry level...

Andrei.
Imagine
Imagine
Imagine
Nikon D40 + AF-s Nikkor DX 18-55mm f/3.5-5.6 + Nikkor AF 50mm f/1.8D
Si-am rasarit si pe deviantart.com :D
Avatar utilizator
Sajuuk
 
Mesaje: 270
Membru din: Dum Ian 25, 2009 6:25 pm
Localitate: Bucuresti


Înapoi la Discutii libere

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori

cron