Acum este Dum Mai 05, 2024 12:19 pm

Articole Nikonisti.ro

Telefonul mobil si cursa megapixelilor

Diverse despre Nikon

Re: Telefonul mobil si cursa megapixelilor

Mesajde Sajuuk » Sâm Mai 01, 2010 5:44 pm

redfox scrie:Care ar fi monturile: Nikon, Canon, restul...? :lol:
Apropo, dacă tot au experienţă în domeniul foto, de ce nu s-ar apuca Nokia să realizeze aparate de fotografiat (fie P&S, fie DSLR)?

Probabil or sa scoata montura proprie... sa nu se potriveasca nimic altceva sa ne taxeze si pt obiective...
Daca s-ar apuca de facut aparate foto, probabil cea mai avansata functie nu ar fi stabilizarea de imagine sau stiu eu... ci ... ca poti vorbi la telefon in timp ce incadrezi :lol:

Andrei
Imagine
Imagine
Imagine
Nikon D40 + AF-s Nikkor DX 18-55mm f/3.5-5.6 + Nikkor AF 50mm f/1.8D
Si-am rasarit si pe deviantart.com :D
Avatar utilizator
Sajuuk
 
Mesaje: 270
Membru din: Dum Ian 25, 2009 6:25 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Telefonul mobil si cursa megapixelilor

Mesajde redfox » Dum Mai 02, 2010 9:41 pm

Sajuuk scrie:Probabil or sa scoata montura proprie... sa nu se potriveasca nimic altceva sa ne taxeze si pt obiective...

Este o varianta
Sajuuk scrie:Daca s-ar apuca de facut aparate foto, probabil cea mai avansata functie nu ar fi stabilizarea de imagine sau stiu eu... ci ... ca poti vorbi la telefon in timp ce incadrezi

Sau cum este moda: un multifunctional: incadrezi, vorbesti cu telefonul la o ureche, asculti muzica la casca din cealalta ureche, etc
Telefonul nu va mai fi un simplu mijloc de comunicare verbala :twisted: :twisted:
Nikon D7100 + Nikon 70-300mm f/4.5-5.6 VR + Sigma 18-35mm f/1.8 Art + Nikon 50mm f/1.8, Nikon 200-500mm f/5.6 VR, trepied Manfrotto 190XPROB + cap 496RC2
http://marianhuc.blogspot.com/
Avatar utilizator
redfox
 
Mesaje: 340
Membru din: Lun Feb 02, 2009 3:25 pm
Localitate: Sibiu

Re: Telefonul mobil si cursa megapixelilor

Mesajde iooo » Lun Mai 03, 2010 9:11 am

radem noi radem dar...numai ce acum cateva saptamani descopeream ca telefonul meu nokia N73 are camera foto de 3.1 mp ce scoate poze de 300 dpi si e model 2007. are multe alte minusuri dar m-a mirat caracteristica asta pentru ca la compactele pe care le-am avut (canon A75 si A610) pozele rezultate ajungeau la 150 dpi
iooo
 
Mesaje: 270
Membru din: Dum Feb 22, 2009 9:28 am

Re: Telefonul mobil si cursa megapixelilor

Mesajde KodiaK » Lun Mai 03, 2010 9:23 am

Nu imi vine sa cred ce ineptii poate sa debiteze dl Anssi Vanjoki. Adica omul asta chiar ne ia de fraieri. Nu exista nici o lege pe care o incalca cand minte in asa hal?
Sunt tare curios ce fata ar face omul daca la nunta copilului lui ar veni fotograful sa faca pozele cu un telefon din ala HasDeu care, conform dl-ului Anssi Vanjoki, este mai performant decat un DSLR :lol:
KodiaK
 
Mesaje: 358
Membru din: Lun Mai 11, 2009 1:49 pm

Anterior

Înapoi la Discutii libere

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori

cron