Acum este Mie Apr 24, 2024 6:09 am

Articole Nikonisti.ro

intrunirea de primavara a Nikonistilor

Diverse despre Nikon

Re: intrunirea de primavara a Nikonistilor

Mesajde Sabina » Mar Mar 17, 2009 4:20 pm

Cristina, ai omis topicul principal cu întâlnirea forumiştilor - vezi aici viewtopic.php?f=60&t=291 :)
committed workaholic. passionate photographer. radical dreamer.

Locul de joacă
Avatar utilizator
Sabina
 
Mesaje: 658
Membru din: Joi Feb 12, 2009 3:17 pm
Localitate: Bucureşti

Re: intrunirea de primavara a Nikonistilor

Mesajde Merlin » Mie Mar 18, 2009 11:15 pm

Sigur! Primim pe oricine doreste sa participe si poate sa ajunga.

Cam tarziu, dar am revenit! In week-end-ul trecut am fost iarasi in Dobrogea in mod special pentru a cauta o pensiune pentru ca sunt ceva probleme in aceasta privinta. Mai acum vreo 3-4 luni parca zarisem una spre Babadag insa nu am fost destul de inspirat sa arunc si o privire in interior. Ramasesem cu impresia ca este mult mai aproape de Greci decat este in realitate si mi s-a parut a fi numa buna scopului propus, dar m-am inselat. Este aproape de Babadag, ceea ce inseamna destul de departe si ca nu se prea potriveste cu programul actiunii, program ce l-am propus intr-unul din posturile anterioare.
Ca urmare ar mai fi de luat in seama o singura varianta pe langa cea cu cazarea la cort (din experienta va pot spune ca dormitul al cort in Dobrogea este ceva unic si surprinzator de placut): mai exact cea cu cazarea in noaptea de vineri in Galati ceea ce ar putea fi mai de folos dupa minivernisajul ce doresc sa il organizam cu aceasta ocazie, urmand ca a doua zi, dis-de-dimineatza sa purcedem la drum, bineinteles neputand rata un rasarit de Soare peste Dunare, iar in noaptea de sambata sa dormim la cort.

In ultima instanta actiunea o vad cam asa, intre 1-3 mai:

1 - vineri 1 mai adunarea generala in incinta Fotoclubului Dunarea de Jos din Galati (in cadrul Centrului Cultural Dunarea de Jos): .. intre orele 15 - 17:00
2 - deschiderea miniexpozitiei/vernisajului (cei care imi vor confirma prezenta vor primi pe privat adresa pe care vor trimite cele 2-3 fotografii cu dimensiunile de 45x30 cm + Numele_prenumele_titlul lucrarii)
3 - discutii cu sau fara tema :lol: prezentari PowerPoint (cine doreste) si, poate cu putin noroc vom avea printre noi unul sau doi invitati surpriza;
4 - minitur de oras Galati, cazare
5 - sambata dimineatza .. imbarcarea si executarea programului propus in postul anterior.

Cine mai doreste??

P.S. -- topicul principal .. este muult mai tanar decat acesta :roll:
Merlin
 
Mesaje: 1579
Membru din: Dum Ian 18, 2009 4:48 pm
Localitate: Galati

Re: intrunirea de primavara a Nikonistilor

Mesajde Merlin » Dum Apr 12, 2009 9:05 pm

nimeni nu mai doreste? Ok.. am inteles, se anuleaza tot!

Toate cele colorate!
Merlin
 
Mesaje: 1579
Membru din: Dum Ian 18, 2009 4:48 pm
Localitate: Galati

Re: intrunirea de primavara a Nikonistilor

Mesajde George21 » Lun Apr 13, 2009 8:03 am

foarte frumos a fost la brasov baieti .. lafel o sa fie l galati :))
nimik nou pt forumu asta .. bate vantu pe aici :(
George21
 
Mesaje: 139
Membru din: Mie Feb 11, 2009 9:04 pm
Localitate: Galati

Re: intrunirea de primavara a Nikonistilor

Mesajde Dan Pop » Joi Apr 23, 2009 8:05 pm

Merlin scrie:nimeni nu mai doreste? Ok.. am inteles, se anuleaza tot!

Deci se mai face intilnirea de pe 1 mai sau s-a anulat si ea? N-as vrea sa ma trezesc in fata unui fotoclub inchis... asa ca as prefera o confirmare, one way or another.
Cu stima,
Dan Pop
Dan Pop
 
Mesaje: 4615
Membru din: Mie Feb 04, 2009 10:33 am
Localitate: Bucuresti

Re: intrunirea de primavara a Nikonistilor

Mesajde George21 » Vin Apr 24, 2009 9:01 pm

Domnule Dan Pop te astept in galati sa vii sa bem o bere si sa aflu si eu cine esti ca pe tot netu asta nu gasesc o galerie de a ta nimik .. :))
esti binevenit in orasul de la dunare
George21
 
Mesaje: 139
Membru din: Mie Feb 11, 2009 9:04 pm
Localitate: Galati

Re: intrunirea de primavara a Nikonistilor

Mesajde Merlin » Lun Apr 27, 2009 6:29 pm

pai .. cu parere de rau trebuie sa ma recunosc invins! Cum nimeni (nici macar cei din urbea mea) nu a mai dat niciun semn si vazand ca si conducerea fotoclubului o lalaie am luat decizia pe care am comunicat-o anterior. Chiar imi pare rau, se pare ca ceea ce propusesem in posturile anterioare s-a datorat a fi muuult prea mult desi, la inceput, toata lumea dorea un loc.
Asa ca deja mi-am facut un alt program pentru acest sfarsit de saptamana. Sper sa va cunosc cand voi ajunge in Bucuresti.
Merlin
 
Mesaje: 1579
Membru din: Dum Ian 18, 2009 4:48 pm
Localitate: Galati

Anterior

Înapoi la Discutii libere

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 9 vizitatori

cron