Acum este Dum Apr 28, 2024 4:25 am

Articole Nikonisti.ro

FOTOLOCATII in Bucureti

Diverse despre Nikon

FOTOLOCATII in Bucureti

Mesajde karlo01 » Mar Iun 29, 2010 5:54 pm

salut nikonisti ,

Am deschis topicul asa dorind sa aflu de la voi ce foto locatii cunoasteti in Bucuresti . M-ar interesa in special locatii mai speciale pentru portrete ceva mai retrase unde se poate lucra in liniste fara privitori , indivizi care se stranga ca la urs sau alte surse de deranj.
Nikon D5000 & D300 / 18-105 VR / 35mm f/1.8 / 70-300 VR / Nissin Di622 , Yongnuo YN-560 II (doua) / /Nikon ML-L3 Remote Control
karlo01
 
Mesaje: 72
Membru din: Lun Mar 08, 2010 11:39 am
Localitate: Bucuresti

Re: FOTOLOCATII in Bucureti

Mesajde tavi2x » Mar Iun 29, 2010 9:36 pm

Un topic pe acelasi subiect:
viewtopic.php?f=68&t=7148
Trusa foto de vanzare: anunturile aici pe forum
Avatar utilizator
tavi2x
 
Mesaje: 426
Membru din: Lun Noi 09, 2009 4:40 pm
Localitate: Bucuresti

Re: FOTOLOCATII in Bucureti

Mesajde karlo01 » Mie Iun 30, 2010 12:36 am

multumesc pentru link ... dar mai astept si alte idei , sau locuri :)
Nikon D5000 & D300 / 18-105 VR / 35mm f/1.8 / 70-300 VR / Nissin Di622 , Yongnuo YN-560 II (doua) / /Nikon ML-L3 Remote Control
karlo01
 
Mesaje: 72
Membru din: Lun Mar 08, 2010 11:39 am
Localitate: Bucuresti

Re: FOTOLOCATII in Bucureti

Mesajde teozuzu20 » Lun Iul 05, 2010 9:40 am

Eu unul am fost acu vreo 2 luni in Titan, prin Faur, la un service auto..
Intrarea am facut-o , la dreapta de Petrom V din Costin Georgian.. Si am fost surprins sa vad pe acolo o zona industriala.. multe hale parasite si intri si nimeni nu te intreaba nimic :D

Mie unul imi plac zonele industriale, mai ales pt sedinte foto pt masini sau chiar si modele feminine :D
Am vazut chiar si un avion ce semana cu cele din WWII :D
Avatar utilizator
teozuzu20
 
Mesaje: 179
Membru din: Dum Iul 04, 2010 9:50 am
Localitate: Ploiesti

Re: FOTOLOCATII in Bucureti

Mesajde ciuncky » Mar Iul 06, 2010 9:10 am

am vazut si eu avionul, din pacate n-am putut intra in hala aia.

ca ontopic, daca intri pe la poarta 1, la faur, mergi cam 100 de metri si pe stanga e o hala maricica, poti intra linisitit. pe geam, altfel nu prea ai cum, si grija la caini.

al loc unde am tras niste poze (faine, zic eu) si unde vreau sa ma duc iar, este moara Assan. Daca te tenteaza ideea, este pe strada Silozului. Cumva pe langa Obor, daca mergi pe Stefan cel Mare se vede si gardul printre blocuri.

alt loc...am facut niste poze si la manastirea chiajna. se ajunge putin mai greu, daca vrei sa ajungi acolo o sa incerc sa iti detaliez drumul.

altceva ar fi parcurile, si nu ma refer la fumatele cismigiu si herastrau. ai putea incerca parcul titan, e foarte mare...dar nah, privitori. :(
alt loc, unde nu am fost dar vreau sa ajung - nici nu stiu exact cum, pe Bulevardul Pallady este o fabrica abandonata prin spate, am vazut-o din satelit. sa vedem cum s-o ajunge...

A, si daca ai masina si posibilitatea sa ajungi ( e aiurea cu reatebe-ul ) ar fi Mogosoaia. din nou, privitori, dar daca nu tragi nuduri ai putea face linistit o sedinta foto acolo, e variat decorul. Eu am fost cu bicla, dar nu m-a dus capul sa intreb, ESTE POSIBIL sa trebuiasca sa PLATIM pt poze...dar repet, NU STIU exact...
Toate cele bune,
Alexandru Cinca

www.redsilk.thehex.ro
Avatar utilizator
ciuncky
 
Mesaje: 40
Membru din: Lun Apr 26, 2010 10:41 am

Re: FOTOLOCATII in Bucureti

Mesajde Antonio Dumitrescu » Mar Iul 06, 2010 11:07 am

Nu se plateste la Mogosoaia decat parcarea si taxa de vizitare a castelului.
Antonio Dumitrescu
 
Mesaje: 89
Membru din: Mar Sep 08, 2009 8:18 pm

Re: FOTOLOCATII in Bucureti

Mesajde ciuncky » Mar Iul 06, 2010 11:19 am

merci pentru informatie, e bine de stiut! oricum poze prin castel nu cred ca faci, deci ramane masina ...
Toate cele bune,
Alexandru Cinca

www.redsilk.thehex.ro
Avatar utilizator
ciuncky
 
Mesaje: 40
Membru din: Lun Apr 26, 2010 10:41 am

Re: FOTOLOCATII in Bucureti

Mesajde Antonio Dumitrescu » Mar Iul 06, 2010 11:27 am

Poti sa faci fotografii si in interior, problema e ca nu prea ai ce fotografia. Ca si prin alte locuri ce era de furat, s-a furat, la Mogosoaia din pacate nu gasesti decat cateva icoane, niste scaune si covoare traditionale romanesti.
Antonio Dumitrescu
 
Mesaje: 89
Membru din: Mar Sep 08, 2009 8:18 pm

Re: FOTOLOCATII in Bucureti

Mesajde Dan Pop » Mar Iul 06, 2010 1:20 pm

Antonio Dumitrescu scrie:Ca si prin alte locuri ce era de furat, s-a furat, la Mogosoaia din pacate nu gasesti decat cateva icoane, niste scaune si covoare traditionale romanesti.

Sa nu uitam serele castelului, pentru amatorii de flori.
Cu stima,
Dan Pop
Dan Pop
 
Mesaje: 4615
Membru din: Mie Feb 04, 2009 10:33 am
Localitate: Bucuresti

Re: FOTOLOCATII in Bucureti

Mesajde ciuncky » Mar Iul 06, 2010 1:35 pm

Dan Pop scrie:
Antonio Dumitrescu scrie:Ca si prin alte locuri ce era de furat, s-a furat, la Mogosoaia din pacate nu gasesti decat cateva icoane, niste scaune si covoare traditionale romanesti.

Sa nu uitam serele castelului, pentru amatorii de flori.


perfect adevarat, ati punctat frumos.
Oricum, eu in mare ma refeream la fotografiat in exterior, in interior am vazut si eu ca este cam...trist -din pacate.

Totusi, gradina exterioara mi se pare perfecta, mai este un luminis maricel in drumul spre palat, si... Mormantul. Sincer, arata fain, e ireprosabil...
Toate cele bune,
Alexandru Cinca

www.redsilk.thehex.ro
Avatar utilizator
ciuncky
 
Mesaje: 40
Membru din: Lun Apr 26, 2010 10:41 am

Următorul

Înapoi la Discutii libere

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 17 vizitatori