Acum este Sâm Apr 27, 2024 6:35 pm

Articole Nikonisti.ro

FOTOLOCATII in Bucureti

Diverse despre Nikon

Re: FOTOLOCATII in Bucureti

Mesajde Maniac » Mar Iul 06, 2010 2:04 pm

La Mogosoaia poti sa faci urmatoarele lucruri:
- wildlife - padurea este maricica si am vazut prin ea bufnite/ciocanitori/veverite si insecte de balta cat cuprinde.
- arhitectura - mai mult de exercitiu/palmares
- portret - cat te tine imaginiatia, timpul, bateriile. Am vazut imagini foarte frumoase din aceasta categorie.

Observatii:
- in restaurantul din interior se tin nunti in fiecare week-end, si in general locul este aglomerat
- cel mai bine arata in timpul primaverii.

Un alt loc interesant din jurul Bucurestiului ar fi conacul lui Udriste Nasturel. E interesant de vazut, iar primavara si toamna poti injgheba o sedinta foto cu model decenta in curtea acestuia.
Conacul e gol la interior, se viziteaza cu ghid si nu am pus intrebarea : "Am putea sa organizam o sedinta foto in interior?"

O ideea pentru amatorii de ramasite/junk/rugina e vechiul "port" al Bucurestiului (sudul Bucurestiului, comuna Darasti). (atentie la caini).
Tot in sud, puteti incerca sa gasiti Argedava. Daca nu o gasiti, va multumiti cu exploatari de nisip si o biserica Brancoveneasca (atentie la tigani).

Mai ar fi Parcul Natural Comana, dar in asta inca nu am ajuns sa trag.(atentie la capuse).
Bafta si spor la poze. Si oriunde ajungeti, va rog respectati legea si regulile de bun simt.
[Lista de sticle si borcane]
[Citat dintr-un fotograf celebru, preferabil mediocru, ideal mort]
Maniac
 
Mesaje: 1058
Membru din: Mar Mar 24, 2009 8:39 pm
Localitate: Troll-andia (vizavi de Finlandia)

Re: FOTOLOCATII in Bucureti

Mesajde ciuncky » Mie Iul 14, 2010 8:15 am

am mai gasit o frumusete de fabrica facuta zdrente. este pe trafic greu, pe dreapta cum mergi spre liberty center. chiar putin inainte, o sa vedeti, e o spartura destul de mare in gard. din pacate erau si niste tigani, cum e peste tot ... sa ia si ei o caramida, un fier etc.

oricum, pare interesant, sambata sau duminica s-ar putea sa fac niste foto acolo.
lumina buna!
Toate cele bune,
Alexandru Cinca

www.redsilk.thehex.ro
Avatar utilizator
ciuncky
 
Mesaje: 40
Membru din: Lun Apr 26, 2010 10:41 am

Re: FOTOLOCATII in Bucureti

Mesajde parpa_tupac » Joi Iul 15, 2010 10:16 am

teozuzu20 scrie:Eu unul am fost acu vreo 2 luni in Titan, prin Faur, la un service auto..
Intrarea am facut-o , la dreapta de Petrom V din Costin Georgian.. Si am fost surprins sa vad pe acolo o zona industriala.. multe hale parasite si intri si nimeni nu te intreaba nimic :D

Mie unul imi plac zonele industriale, mai ales pt sedinte foto pt masini sau chiar si modele feminine :D
Am vazut chiar si un avion ce semana cu cele din WWII :D



mare grija la caini :!:
firma la care lucrez are o hala mare acolo la intrarea 4, cea cu avionul(langa statia Republica)
pe jos sau cu bitza nu recomand deloc!
soferii nostri nu merg la hala decat in masinile firmei pentru ca risti sa fi fugarit de haite de caini in toata regula, de ordinul zecilor
fara aparatura e ok mai sari pe un gard ceva dar cu 2000-5000 ron(in spate) sau chiar mai mult...
Cu stima,
Radu Andreika
Avatar utilizator
parpa_tupac
 
Mesaje: 694
Membru din: Mie Iul 08, 2009 8:27 am
Localitate: Targu-Mures

Anterior

Înapoi la Discutii libere

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 22 vizitatori

cron