Acum este Mie Apr 24, 2024 9:15 am

Articole Nikonisti.ro

Workshop gratuit de fotografie: Sport si Nud

Cand? Unde? In ce fel?

Workshop gratuit de fotografie: Sport si Nud

Mesajde admin » Joi Oct 21, 2010 12:33 pm

Dragi Nikonisti,

Sambata, 30 octombrie 2010, ora 10, vom organiza la Cafeneaua Dalles din Bucuresti o noua sesiune a workshop-ului "Se cauta fotografia lunii".

Cele doua parti ale workshop-ului vor fi sustinute de fotojurnalistul Cristian Preda de la Gazeta Sporturilor, care va vorbi despre fotografia de sport, si fotograful Dinu Lazar, care va trata subiectul fotografiei de nud.

Pentru a participa trebuie sa va inscrieti prin e-mail la adresa workshop@nikonisti.ro, oferind numele vostru complet.

Mai multe detalii gasiti pe http://www.nikonisti.ro/articole/va-inv ... -lunii/458.

Va asteptam!
At the Heart of the Image
Avatar utilizator
admin
Site Admin
 
Mesaje: 1258
Membru din: Vin Noi 28, 2008 10:31 am

Re: Workshop gratuit de fotografie: Sport si Nud

Mesajde r3xxx4r » Joi Oct 28, 2010 1:02 am

Mai sunt locuri disponibile?
r3xxx4r
 
Mesaje: 23
Membru din: Dum Oct 03, 2010 3:15 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Workshop gratuit de fotografie: Sport si Nud

Mesajde cosmin25 » Joi Oct 28, 2010 12:07 pm

Salut,
Am trimis si eu astazi mail pentru inscriere la workshop, sper ca mai sunt locuri (cum aflu daca am prins loc?). Am cumparat ieri un D3100 si tare as vrea sa vin sambata. Ma poti ajuta cu un raspuns te rog? Mersi,
cosmin25
 
Mesaje: 1
Membru din: Joi Oct 28, 2010 12:02 pm

Re: Workshop gratuit de fotografie: Sport si Nud

Mesajde admin » Joi Oct 28, 2010 2:15 pm

Salutare tuturor,

In cursul acestei dupa amiezi toti cei care au trimis mail de inscriere vor primi un mail de confirmare (sau infirmare). Din pacate locurile deja s-au ocupat, iar unii dintre cei care s-au inscris ieri si cei care s-au inscris azi nu vor putea participa.

Acum cateva minute Cristian Preda ne-a anuntat ca este retinut sambata cu realizarea unui reportaj la Florenta despre Adrian Mutu. In locul sau va vorbi despre fotografia sportiva Mihai Stetcu, colegul lui Cristian Preda de la Gazeta Sporturilor. Ne cerem scuze celor care ar fi dorit sa primeasca feed-back direct de la domnul Preda, care a facut parte din juriul concursului din luna septembrie, si ii asiguram ca domnul Stetcu le va oferi opinii si indicatii la fel de avizate.

Va asteptam!
At the Heart of the Image
Avatar utilizator
admin
Site Admin
 
Mesaje: 1258
Membru din: Vin Noi 28, 2008 10:31 am

Re: Workshop gratuit de fotografie: Sport si Nud

Mesajde vladam » Joi Oct 28, 2010 8:18 pm

Salut,

înțeleg că există niște reguli și că locurile sunt ocupate, dar de ce s-a trimis anunțul prin mail referitor la workshop de abia în penultima zi în care se puteau face înscrierile și nu în ziua în care s-a postat articolul?
Avatar utilizator
vladam
 
Mesaje: 1
Membru din: Dum Feb 14, 2010 9:16 pm

Re: Workshop gratuit de fotografie: Sport si Nud

Mesajde admin » Vin Oct 29, 2010 1:48 pm

vladam scrie:Salut,

înțeleg că există niște reguli și că locurile sunt ocupate, dar de ce s-a trimis anunțul prin mail referitor la workshop de abia în penultima zi în care se puteau face înscrierile și nu în ziua în care s-a postat articolul?


Mailul respectiv a fost dat ca reminder pentru membrii forumului. Stirea exista ca anunt global pe forum (vizibila ca prima stire pe orice subforum), precum si pe site inca de saptamana trecuta.

Ca sa raspundem punctual la intrebare, am dat de abia miercuri acest reminder deoarece am dorit ca toate locurile in cadrul workshop-ului sa fie ocupate, oferind astfel sansa cat mai multor nikonisti sa participe la un workshop gratuit de fotografie. Cele aproximativ 30 de locuri ramase s-au ocupat insa in cateva ore, mai mult de 100 de nikonisti care au trimis mai apoi trebuind refuzati.

Ne pare rau pentru cei care nu au mai apucat un loc la acest workshop. Ii asiguram insa ca vor mai exista si alte workshop-uri gratuite de fotografie la care ii asteptam cu mare drag.
At the Heart of the Image
Avatar utilizator
admin
Site Admin
 
Mesaje: 1258
Membru din: Vin Noi 28, 2008 10:31 am

Re: Workshop gratuit de fotografie: Sport si Nud

Mesajde Morphy » Sâm Oct 30, 2010 2:16 pm

Poze de la eveniment. (Nikon D3100 + 18-55mm VR)
Fişiere ataşate
DSC_0003.jpg
DSC_0005.jpg
DSC_0007.jpg
DSC_0011.jpg
DSC_0014.jpg
Avatar utilizator
Morphy
 
Mesaje: 1016
Membru din: Vin Ian 16, 2009 11:50 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Workshop gratuit de fotografie: Sport si Nud

Mesajde stefanev » Dum Oct 31, 2010 5:57 pm

speram sa se mai organizeze cat de curand astfel de workshopuri atat in Bucuresti, dar si in alte localitati :)
https://www.facebook.com/groups/475922429126286
Grupul Nikonistilor din Bucuresti pentru intalniri frecvente, schimburi de experienta, discutii.
stefanev
 
Mesaje: 383
Membru din: Lun Sep 27, 2010 9:17 pm

Re: Workshop gratuit de fotografie: Sport si Nud

Mesajde Sabina » Mar Noi 02, 2010 12:12 pm

Vin şi eu cu un set de imagini de sâmbătă.

link
committed workaholic. passionate photographer. radical dreamer.

Locul de joacă
Avatar utilizator
Sabina
 
Mesaje: 658
Membru din: Joi Feb 12, 2009 3:17 pm
Localitate: Bucureşti

Re: Workshop gratuit de fotografie: Sport si Nud

Mesajde Radu_Grozescu » Mar Noi 02, 2010 12:51 pm

stefanev scrie:speram sa se mai organizeze cat de curand astfel de workshopuri atat in Bucuresti, dar si in alte localitati :)



Aud niste zvonuri pentru 13 noiembrie, dar sunt doar zvonuri :-)
Cu stimă,

Radu Grozescu

Avatar utilizator
Radu_Grozescu
 
Mesaje: 3950
Membru din: Sâm Ian 17, 2009 7:24 pm
Localitate: Bucuresti

Următorul

Înapoi la Intalniri ale nikonistilor

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 13 vizitatori