Acum este Sâm Apr 20, 2024 7:41 am

Articole Nikonisti.ro

Nikonisti in Iasi ?

Cand? Unde? In ce fel?

Re: Nikonisti in Iasi ?

Mesajde Gatacujoaca » Joi Aug 18, 2011 10:05 pm

Salut baieti si fete, as vrea sa particip si eu la o intalnire (poate fur si eu meserie). Pe cand se mai anunta una?
Gatacujoaca
 
Mesaje: 2
Membru din: Joi Aug 18, 2011 9:54 pm
Localitate: Iasi

Re: Nikonisti in Iasi ?

Mesajde antonik001 » Mar Sep 27, 2011 12:22 pm

Salut tuturor, sunt nou in tainele fotografiei, sunt din iasi, si daca este cineva dispus sa ne intalnim sa imi explice anumite chestii legate de fotografie as fi foarte recunoscator. Daca sunteti dispusi lasati-mi un PM cand si unde sa ne intalnim. Multumesc anticipat :D
antonik001
 
Mesaje: 40
Membru din: Joi Sep 08, 2011 8:05 pm

Re: Nikonisti in Iasi ?

Mesajde Serghey » Sâm Ian 28, 2012 5:47 am

Mai urmeaza sa se inample ceva in viitorul apropiat / indepartat? :)
Avatar utilizator
Serghey
 
Mesaje: 1
Membru din: Vin Ian 27, 2012 9:46 pm
Localitate: Iasi

Re: Nikonisti in Iasi ?

Mesajde Gatacujoaca » Dum Ian 29, 2012 6:44 pm

de ce nu ?
Gatacujoaca
 
Mesaje: 2
Membru din: Joi Aug 18, 2011 9:54 pm
Localitate: Iasi

Seminar de fotografie la Iași 24-25.03.2012

Mesajde Radu_Grozescu » Lun Feb 20, 2012 4:44 pm

.
Flash: Fotografie de nuntă, Portrete, Produse, Food - Iaşi 24-25.03.2012

Iluminare creativă în Fotografia Comercială - utilizarea flash-urilor dedicate:
Fotografie de Nuntă şi Botez, Portrete în locaţie, fotografie de Produs şi Food.

Demonstraţii de utilizare a unor setup-uri de tip studio realizate cu flash-uri
portabile, uşor de transportat şi de utilizat de către un singur fotograf.

Detalii şi programul seminarului aici.


Trainer: Radu Grozescu, fotograf profesionist

Organizator, înscrieri: Dl. Andrei Mititelu, tel: 0751-061-600, andrei_interpaco@yahoo.com

Locaţie: Iaşi - Vila Oana, - opţional, posibilităţi de cazare

Preţ seminar: 300 lei/ 1 zi, 400 lei/ ambele zile, TVA inclus
Cu stimă,

Radu Grozescu

Avatar utilizator
Radu_Grozescu
 
Mesaje: 3950
Membru din: Sâm Ian 17, 2009 7:24 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Nikonisti in Iasi ?

Mesajde Ionut D3100 » Mie Feb 22, 2012 1:55 am

Baieti, la voi acolo numai cei din iasi ar fi bine veniti? Eu daca as fi din Piatra Neamt nu as avea loc?
Am citit mesajele si am inteles ca mai sunt si unii incepatori.
Pai va fac o propunere tuturor:
Cei interesati de a invata treburi tehnice referitoare la fotografie, ai invit daca au facebook in grupul meu NIKON DSLR GROUP.
Daca vreti sa tinem o legatura mai stransa cereti-mi si va accept pe toti fara probleme sa devenim prieteni pe facebook IONUT BUTNARIU
Iar daca mai sunt care vor sa vada si fotografii facute de mine unde am folosit doar Nikon dslr cautati pagina IONUT BUTNARIU PHOTOGRAPHY, un simplu Like si veti fi la curent cand mai adaug ceva nou.
Eu am organizat si drumetii,fie ele de o zi fie de doaua sau chiar de trei, fara sa cer bani de la cineva si fara ca pe cineva din grup sa-l coste cazarea.
Reusim sa ne adunam un grup,ok,cine nu prinde o intalnire odata...nici o problema,vara e lunga.
Iar daca cativa chiar isi doresc o legatura mai stransa,ne intalnim pe facebook,totul va fi ok,mergem pe messenger, o intalnire doua,facem schimb de nr. de tel.
Eu va astept pe toti,doar sa aveti in proprietate un dslr.
Numai bine !!
Avatar utilizator
Ionut D3100
 
Mesaje: 4
Membru din: Mie Feb 08, 2012 2:34 pm
Localitate: Piatra Neamt

Re: Nikonisti in Iasi ?

Mesajde octav_ro » Mie Feb 22, 2012 11:05 am

petronel scrie:Sunt curios cam cati nikonisti inscrisi pe acest forum sunt din iasi ?
Oare este vreo sansa de a organiza mici intalniri si in Iasi ?


sunt din iasi si nikonist, si mai stiu vreo 2 dispusi sa iasa la o intalnire, poate cand da caldura.
octav_ro
 
Mesaje: 84
Membru din: Sâm Oct 08, 2011 12:24 pm

Re: Nikonisti in Iasi ?

Mesajde Ionut D3100 » Mie Feb 22, 2012 4:45 pm

Daca te limitezi numai la caldura, peisajele de iarna sau fotografiile in ploaie ce faci cu ele?
Anul asta am ratat momentul din cauza ca am avut si inca il am sper pe duminica luni sa-l aduc de la service,drumul pe ceahlau.A fost organizat un tur de 3 zile.
Anul viitor obligatoriu voi merge, ce fac daca totul e vara, aiurea, trebuie o zapada,o ploaie,o ceata.
Avatar utilizator
Ionut D3100
 
Mesaje: 4
Membru din: Mie Feb 08, 2012 2:34 pm
Localitate: Piatra Neamt

Întâlnire fotografică la Iasi - FREE

Mesajde Radu_Grozescu » Mie Feb 22, 2012 7:09 pm

.

OK, am văzut că link magazin online se bucură de un interes fulminant :-)

Asa că prin amabilitatea domnului Andrei Mititelu, care ne va oferi spatiu la Vila Oana din Iasi,
vom avea o întalnire FREE vineri 23 martie (dupa amiaza, ora ramane sa fie anuntata ulterior).

Pentru participare, este însă necesară înscrierea la:
Dl. Andrei Mititelu, andrei_interpaco@yahoo.com, tel. 0751-061-600

După cum am spus, participarea este gratuită :-)

Sunt bineveniti si prietenii care folosesc DSLR-uri de altă marcă :-)
Cu stimă,

Radu Grozescu

Avatar utilizator
Radu_Grozescu
 
Mesaje: 3950
Membru din: Sâm Ian 17, 2009 7:24 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Nikonisti in Iasi ?

Mesajde octav_ro » Mie Feb 22, 2012 10:53 pm

Ionut D3100 scrie:Daca te limitezi numai la caldura, peisajele de iarna sau fotografiile in ploaie ce faci cu ele?
Anul asta am ratat momentul din cauza ca am avut si inca il am sper pe duminica luni sa-l aduc de la service,drumul pe ceahlau.A fost organizat un tur de 3 zile.
Anul viitor obligatoriu voi merge, ce fac daca totul e vara, aiurea, trebuie o zapada,o ploaie,o ceata.


am iesit azi si era zapada la brau in afara orasului, cam greu sa faci poze asa, cat despre ploaie crede-ma ca m-a murat urat de tot la fotomaraton.

noi suntem vreo 4-5 pasionati si cred ca o sa incercam sa mai adunam si altii pt o iesire undeva la sf lui martie, sa ne cunoastem sa vedem ce se poate face in grup, ce se poate discuta unde se poate merge.

cei interesati banuiesc ca ar fi bine sa raspunda aici pe nikonisti, evident o asemenea adunare nu e numai pt cei ce detin aparate nikon, ar fi absurd, oricine e pasionat ar fi binevenit, sa zicem SLR-istii de prin Iasi.
octav_ro
 
Mesaje: 84
Membru din: Sâm Oct 08, 2011 12:24 pm

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Intalniri ale nikonistilor

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori