Acum este Mar Apr 16, 2024 8:07 pm

Articole Nikonisti.ro

Nikonisti din Bucuresti

Cand? Unde? In ce fel?

Re: Nikonisti din Bucuresti

Mesajde stefanev » Vin Ian 11, 2013 4:46 am

intalnirea noastra nikonista se muta sambata cu o ocazie speciala: viewtopic.php?f=71&t=27213 :)
https://www.facebook.com/groups/475922429126286
Grupul Nikonistilor din Bucuresti pentru intalniri frecvente, schimburi de experienta, discutii.
stefanev
 
Mesaje: 383
Membru din: Lun Sep 27, 2010 9:17 pm

Re: Nikonisti din Bucuresti

Mesajde stefanev » Sâm Ian 26, 2013 5:09 am

Dragi colegi va invit duminica la ora 13:00 la Cafeneaua F64 pentru intrevederea nr 4. Daca vremea va fi frumoasa iesim la pozat intr-o locatie aleasa de comun acord :) Tot in aceasta intrevedere discutam si cateva lucruri organizatorice, planuri in viitorul apropiat si planuri in viitorul mai indepartat :)
https://www.facebook.com/groups/475922429126286
Grupul Nikonistilor din Bucuresti pentru intalniri frecvente, schimburi de experienta, discutii.
stefanev
 
Mesaje: 383
Membru din: Lun Sep 27, 2010 9:17 pm

Re: Nikonisti din Bucuresti

Mesajde joitalucian » Joi Ian 31, 2013 10:45 am

goangaus scrie:M-am inscris si eu dar nu vad nimic despre intalnirea din 2 dec., unde ati discutat?

Vreau si eu sa ma inscriu sa facem ceva intalniri..ca sunt bune pt experienta mai inatam unii de la altii! dar nu stiu unde sau cum!
joitalucian
 
Mesaje: 23
Membru din: Mie Feb 01, 2012 1:59 pm

Re: Nikonisti din Bucuresti

Mesajde Radu_Grozescu » Joi Ian 31, 2013 10:56 am

stefanev scrie:Dragi colegi va invit duminica la ora 13:00 la Cafeneaua F64 pentru intrevederea nr 4. Daca vremea va fi frumoasa iesim la pozat intr-o locatie aleasa de comun acord :) Tot in aceasta intrevedere discutam si cateva lucruri organizatorice, planuri in viitorul apropiat si planuri in viitorul mai indepartat :)


Cum a fost ?
Eu am fost in zonă duminică 27 ian. si nu am văzut o mare adunare pe acolo.
Cu stimă,

Radu Grozescu

Avatar utilizator
Radu_Grozescu
 
Mesaje: 3950
Membru din: Sâm Ian 17, 2009 7:24 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Nikonisti din Bucuresti

Mesajde stefanev » Vin Feb 01, 2013 6:24 pm

a fost bine din punctul meu de vedere. Intradevar, prezenta a fost mai restransa ( 7-8 oameni) insa e important ca incepem sa ne cunoastem mai bine si sa colaboram impreuna. Va mai trece totusi ceva timp pana umplem cafeneaua de entuziasti ... dar incet ... incet nu se stie niciodata. :)
https://www.facebook.com/groups/475922429126286
Grupul Nikonistilor din Bucuresti pentru intalniri frecvente, schimburi de experienta, discutii.
stefanev
 
Mesaje: 383
Membru din: Lun Sep 27, 2010 9:17 pm

Re: Nikonisti din Bucuresti

Mesajde Radu_Grozescu » Vin Feb 01, 2013 8:54 pm

stefanev scrie:a fost bine din punctul meu de vedere. Intradevar, prezenta a fost mai restransa ( 7-8 oameni) insa e important ca incepem sa ne cunoastem mai bine si sa colaboram impreuna. Va mai trece totusi ceva timp pana umplem cafeneaua de entuziasti ... dar incet ... incet nu se stie niciodata. :)


Excelent, dar mă mir că nu ne-am vazut, eu am avut pauză între 13.05 si 13.20 si am fost în cafenea, probabil grupul dumneavoastră s-a asezat în alt sector decât în cel în care am stat noi.

De umplut cafeneaua e simplu, anuntati un seminar/workshop gratuit si o să stea si în picioare :-)
Cu stimă,

Radu Grozescu

Avatar utilizator
Radu_Grozescu
 
Mesaje: 3950
Membru din: Sâm Ian 17, 2009 7:24 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Nikonisti din Bucuresti

Mesajde stefanev » Sâm Feb 02, 2013 4:51 pm

Radu_Grozescu scrie:De umplut cafeneaua e simplu, anuntati un seminar/workshop gratuit si o să stea si în picioare :-)


:))) da, asa e
https://www.facebook.com/groups/475922429126286
Grupul Nikonistilor din Bucuresti pentru intalniri frecvente, schimburi de experienta, discutii.
stefanev
 
Mesaje: 383
Membru din: Lun Sep 27, 2010 9:17 pm

Re: Nikonisti din Bucuresti

Mesajde Radu_Grozescu » Sâm Feb 02, 2013 5:04 pm

stefanev scrie:
Radu_Grozescu scrie:De umplut cafeneaua e simplu, anuntati un seminar/workshop gratuit si o să stea si în picioare :-)


:))) da, asa e


Pai atunci anuntati.

Dacă e într-o duminică, mi-ar face plăcere să trec si eu pe acolo (am curs la magazin cu grupa de duminică 10.30-14.30).
Cu stimă,

Radu Grozescu

Avatar utilizator
Radu_Grozescu
 
Mesaje: 3950
Membru din: Sâm Ian 17, 2009 7:24 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Nikonisti din Bucuresti

Mesajde stefanev » Sâm Feb 02, 2013 8:38 pm

asta si incercam sa facem de aproximativ doua saptamani, lucram momentan la partea de organizare pt ca atat Skin cat si F64 si-au exprimat interesul sa se implice si m-as bucura daca veniti si dumneavoastra. Tema cursului este un pic mai dificila de pusa in practica insa nu imposibil, de asta as fi interesat ca pe luna martie sa il facem si practic. Tema: high speed photography. Cu siguranta va starni un interes ridicat daca totul va fi organizat ca la carte pt ca nu in fiecare zi vezi obiecte care se sparg surprinse intr-o fotografie ce poate insemna chiar 1/38500 parte dintr-o secunda :)

Oricum va tin la curent cu demersurile, din punct de vedere tehnic este posibil insa trebuie totul pus pe hartie si dat sub forma unui proiect pentru sponsorizare :)
https://www.facebook.com/groups/475922429126286
Grupul Nikonistilor din Bucuresti pentru intalniri frecvente, schimburi de experienta, discutii.
stefanev
 
Mesaje: 383
Membru din: Lun Sep 27, 2010 9:17 pm

Re: Nikonisti din Bucuresti

Mesajde Radu_Grozescu » Sâm Feb 02, 2013 8:47 pm

stefanev scrie:Cu siguranta va starni un interes ridicat daca totul va fi organizat ca la carte pt ca nu in fiecare zi vezi obiecte care se sparg surprinse intr-o fotografie ce poate insemna chiar 1/41600 parte dintr-o secunda :)


Foarte interesant, mai ales dacă se poate realiza cu echipament la îndemâna participantilor, deci se vor prezenta tehnici care vor putea fi aplicate ulterior de către cei interesati.
Cu stimă,

Radu Grozescu

Avatar utilizator
Radu_Grozescu
 
Mesaje: 3950
Membru din: Sâm Ian 17, 2009 7:24 pm
Localitate: Bucuresti

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Intalniri ale nikonistilor

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 5 vizitatori