Acum este Joi Apr 18, 2024 1:09 pm

Articole Nikonisti.ro

Nikonisti din Bucuresti

Cand? Unde? In ce fel?

Re: Nikonisti din Bucuresti

Mesajde fotograful.anonim » Dum Noi 25, 2012 9:50 am

DannyMC scrie:
stefanev scrie:am observat ca nu s-a organizat mai nimic pe Bucuresti si este pacat. Cel putin mie imi este urat sa ies singur la pozat.

Daca nu tii mortis ca grupul sa fie format doar din nikonisti :P , urmareste pe Softpedia topicul asta.


M-am uitat pe forum si imi place ca lumea propune iesiri in locuri interesante. Asa ar trebui sa facem si noi, aici pe forum. Propun sa fie chiar acest thread :)
Avatar utilizator
fotograful.anonim
 
Mesaje: 109
Membru din: Joi Feb 23, 2012 1:05 pm

Re: Nikonisti din Bucuresti

Mesajde DannyMC » Dum Noi 25, 2012 11:28 am

stefanev scrie:cred ca pentru inceput e bine sa fim numai Nikonistii :)

:? De ce?
@fotograful.anonim ;) Stiu !
Avatar utilizator
DannyMC
 
Mesaje: 2572
Membru din: Mar Mar 09, 2010 8:01 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Nikonisti din Bucuresti

Mesajde stefanev » Dum Noi 25, 2012 1:59 pm

de ce? pentru ca ideea de baza a plecat de pe acest forum si cred ca suntem suficienti ca sa ne adunam vreo 5-10 suflete la o iesire la pozat (un grup ideal as spune eu pt plimbari). In plus un grup cu public tinta bine definit poate fi mai eficient atat in discutii cat si in teste de obiective si aparate, fiind aceeasi marca. Oricum nu e batut in cuie lucrul acesta, dar nici nu ar fi fair play sa ma folosesc de forumul Nikonistilor sa chem canonisti la intalniri. Cat despre cei ce nu au facebook, anunt si aici periodic iesirile pe care le organizam. Asa cum am spus mai sus data primei intalniri este de 2 decembrie, urmand sa ne hotaram la una din cele doua locatii propuse. (cafeneua F64 si la "100 de beri").
https://www.facebook.com/groups/475922429126286
Grupul Nikonistilor din Bucuresti pentru intalniri frecvente, schimburi de experienta, discutii.
stefanev
 
Mesaje: 383
Membru din: Lun Sep 27, 2010 9:17 pm

Re: Nikonisti din Bucuresti

Mesajde DannyMC » Dum Noi 25, 2012 4:09 pm

Pai nici nu am zis sa-i aduni aici! Spuneai ca ti-e urat sa iesi singur la pozat si ti-am arata un topic unde se oranizeaza deja astfel de iesiri. In fine...
Avatar utilizator
DannyMC
 
Mesaje: 2572
Membru din: Mar Mar 09, 2010 8:01 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Nikonisti din Bucuresti

Mesajde GabrielC » Dum Noi 25, 2012 4:30 pm

stefanev scrie:cred ca pentru inceput e bine sa fim numai Nikonistii :) Pe viitor nu se stie niciodata :)


Oricum Nikonistii sunt majoritari acolo, iar ceilalti sunt "Canonisti cu fata umana" :lol:

Am insa impresia ca vrei neaparat un grup pe care sa-l organizezi de la inceput singur... Succes !
Nikon D600/ Nikon AF-S 16-35 f/4, Nikon AF-S 85/1.8 f/4, Nikon AF-S 300 f/4, Sigma 150 f/2.8 OS Macro
Blitz NissinDi866, Velbon Ultra Rexi L
GabrielC
 
Mesaje: 370
Membru din: Dum Mar 01, 2009 12:52 am
Localitate: Bucuresti

Re: Re: Nikonisti din Bucuresti

Mesajde fotograful.anonim » Dum Noi 25, 2012 10:34 pm

stefanev scrie:Cat despre cei ce nu au facebook, anunt si aici periodic iesirile pe care le organizam.



Tocmai de asta as vrea sa vorbim aici. Cei care nu au/nu vor facebook nu au si ei un cuvant de spus asupra locatiei, nu pot propune si ei? Eu acum trebuie sa ma conformez cu ce s-a ales pe facebook :)
Toti care sunt pe grupul acela sunt si pe forum?

Eu nu am nimic impotriva sa vina si altii care folosesc alte sisteme, dar vad avantajul in a fi mai multi nikonisti: putem testa niste camere sau obiective.
Avatar utilizator
fotograful.anonim
 
Mesaje: 109
Membru din: Joi Feb 23, 2012 1:05 pm

Re: Nikonisti din Bucuresti

Mesajde Sucre » Mie Noi 28, 2012 12:41 am

Tare mult mi-ar place sa intru si eu in grupul vostru , dar parca imi e rusine sa ma afisez cu D60-ul meu si cu obiectivul de kit, pe langa D7000-uri si fotografi profesionisti sau semi-profesionisti.
Sucre
 
Mesaje: 18
Membru din: Dum Iul 08, 2012 1:31 pm

Re: Re: Nikonisti din Bucuresti

Mesajde Radu_Grozescu » Mie Noi 28, 2012 8:45 am

fotograful.anonim scrie: Cei care nu au/nu vor facebook nu au si ei un cuvant de spus asupra locatiei,


Poate ai un prieten cu Facebook, îl rogi pe el să te tină la curent cu discutiile, si când e cazul să voteze la alegerea locatiei.
Cu stimă,

Radu Grozescu

Avatar utilizator
Radu_Grozescu
 
Mesaje: 3950
Membru din: Sâm Ian 17, 2009 7:24 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Nikonisti din Bucuresti

Mesajde triplu_z » Mie Noi 28, 2012 1:42 pm

Sucre scrie:Tare mult mi-ar place sa intru si eu in grupul vostru , dar parca imi e rusine sa ma afisez cu D60-ul meu si cu obiectivul de kit, pe langa D7000-uri si fotografi profesionisti sau semi-profesionisti.


Poti face fotografii bune cu orice daca sti ce faci, eviti limitarile si scoti tot ce poti din ce iti ofera echipamentul.
Camera iti ofera o calitate mai buna a imaginii nu a fotografiei.
Sapuniera Nikon - Obiective Ieftine de la SH - Blitz Chinezesc si rucsac de firma. N-am trepied, filtre si alte accesorii :-S
triplu_z
 
Mesaje: 111
Membru din: Mie Sep 19, 2012 3:24 pm

Re: Nikonisti din Bucuresti

Mesajde stefanev » Mie Noi 28, 2012 2:54 pm

Sucre scrie:Tare mult mi-ar place sa intru si eu in grupul vostru , dar parca imi e rusine sa ma afisez cu D60-ul meu si cu obiectivul de kit, pe langa D7000-uri si fotografi profesionisti sau semi-profesionisti.


pai asta e si ideea grupului: amatori, semi-profesionisti si profesionistii la o singura masa. Cred ca ne-ar prinde bine un schimb de experienta indiferent de nivelul in fotografie :) Intra pe grup, acum se discuta despre locatie si ora :)
https://www.facebook.com/groups/475922429126286
Grupul Nikonistilor din Bucuresti pentru intalniri frecvente, schimburi de experienta, discutii.
stefanev
 
Mesaje: 383
Membru din: Lun Sep 27, 2010 9:17 pm

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Intalniri ale nikonistilor

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 13 vizitatori

cron