Acum este Vin Mar 29, 2024 12:58 am

Articole Nikonisti.ro

galateni din toate zarile ...

Cand? Unde? In ce fel?

Re: galateni din toate zarile ...

Mesajde Dan Pop » Mie Sep 16, 2009 9:53 pm

George21 scrie:
Dan Pop scrie:
George21 scrie:are rost sa aduc aminte ca un nikonst galatean, ( Cristian Nastase ) a fost dat afara dupa forum ca a avut curaju sa spuna niste adevaruri ??

Iar eu nu cred ca are rost sa rescriem istoria forumului. Nimeni nu a primit ban pentru ce a spus, ci pentru cum a spus ce a avut de spus. 70-200 a fost dat afara dupa ce a balacarit pe toti cei care si-au exprimat dezacordul cu el si dupa repetate avertismente primite in privat de la moderatoare sa se calmeze si sa-si tempereze modul de exprimare, avertismente care nu au avut nici un efect. Multi altii s-au implicat in scandalul fotografiei admise pe criterii obscure, dar numai el a fost trimis, definitiv, la plimbare, dupa ce a ignorat si avertismentul oficial primit cu acea ocazie. Asa ca las-o mai moale cu adevarurile lui nikonians, daca nu vrei sa te faci de ris.

Iar unii galateni care au ramas in contact cu el si dupa aceea, au avut ocazia sa-si regrete greseala, cu prima ocazie cind bravul nostru nikonist nu a fost de acord cu ei: si-a manifestat dezacordul in stilul lui personal, care l-a "consacrat" si pe forum.


si vreti sa spuneti ca 70-200 nu a avut dreptatea cu pozele alea modificate care au fost acceptate in concurs ??

Explica-mi si mie, prin ce mecanism logic se poate deduce asta din ce am scris eu mai sus?!? Nu e prima data cind iti demonstrezi incapacitatea de a intelege un text, asa ca asta este ultimul raspuns pe care-l mai primesti de la mine pe forumul asta.
George21 scrie:chiar poza mea a fost momeala si a fost acceptata, dar bineinteles cand am pus intrebarea pe forum cum de a fost acceptata, nimeni nu a raspuns nimik, nu au avut ce scuze sa bage :roll:

La faza asta, tu esti cel care s-a descalificat, nu ei.
Dan Pop
 
Mesaje: 4615
Membru din: Mie Feb 04, 2009 10:33 am
Localitate: Bucuresti

Re: galateni din toate zarile ...

Mesajde George21 » Joi Sep 17, 2009 11:06 am

am ramas uimit, nu pot sa imi dau seama ce am inteles ieri, intradevar 70-200 avea un mod mai "acid" de a-si exprima parerile
George21
 
Mesaje: 139
Membru din: Mie Feb 11, 2009 9:04 pm
Localitate: Galati

Re: galateni din toate zarile ...

Mesajde Merlin » Joi Sep 17, 2009 10:43 pm

pai fiecare cum se descurca! Din cate stiu: cazare la cort, papica in functie de buzunarul si dotarea fiecaruia. Cu transportul .. ne putem cupla mai multi ori fiecare pe barba sa!
Merlin
 
Mesaje: 1579
Membru din: Dum Ian 18, 2009 4:48 pm
Localitate: Galati

Re: galateni din toate zarile ...

Mesajde Cosmin Gheorghita » Vin Sep 18, 2009 8:32 am

George21 scrie:
Cosmin Gheorghita scrie:
George21 scrie:si urmatoarea intrunire a Nikonistilor Galateni cand are loc ? :lol:


Păi probabil când se va mai extinde puţin această comunitate a nikoniştilor gălăţeni. Să apară mai mulţi pe forum, să se facă "click-ul" ca să zic aşa. De obicei întâlnirile astea se fac între oameni care comunică pe un site de ceva timp, care deja ajung să se cunoască cât de cât şi, de ce nu?, să se aprecieze reciproc. Să simtă dorinţa să se cunoască personal datorită relaţiei de amiciţie/respect stabilită în virtual. Bănuiesc că va mai curge un pic de apă pe Dunăre, poate nu aşa multă. Cine ştie?



are rost sa aduc aminte ca un nikonst galatean, ( Cristian Nastase ) a fost dat afara dupa forum ca a avut curaju sa spuna niste adevaruri ??


Nu te supăra pe mine George, dar eu chiar nu pricep ce paralelă ai vrut tu să faci in răspunsul tău. M-ai citat şi ai zis ceva care nu are ABSOLUT nicio legătură cu ce am scris eu. Poate vrei să reformulezi ca să pricep şi eu ce mi-ai răspuns acolo? Mersi
Renault Laguna 1.9 Dci Grandtour rulz:)
Avatar utilizator
Cosmin Gheorghita
 
Mesaje: 334
Membru din: Vin Ian 16, 2009 5:53 pm
Localitate: Galaţi-Tg.Mureş

Re: galateni din toate zarile ...

Mesajde Sabina » Vin Sep 18, 2009 8:36 am

are rost sa aduc aminte ca un nikonst galatean, ( Cristian Nastase ) a fost dat afara dupa forum ca a avut curaju sa spuna niste adevaruri ??


Am mai zis, şi aparent trebuie să mă repet. Problema nu sunt aşa-zisele adevăruri, ci tonul de mahala. Adică nu înţeleg, spiritul de revoluţionar vine cu scrieri cu caps-lock, vorbe aruncate aiurea, tot felul de înjurături? Că mie mi se pare puţin paradoxal să ne înjurăm în favoarea adevărului :)
committed workaholic. passionate photographer. radical dreamer.

Locul de joacă
Avatar utilizator
Sabina
 
Mesaje: 658
Membru din: Joi Feb 12, 2009 3:17 pm
Localitate: Bucureşti

Re: galateni din toate zarile ...

Mesajde George21 » Vin Sep 18, 2009 11:03 am

Sabina scrie:
are rost sa aduc aminte ca un nikonst galatean, ( Cristian Nastase ) a fost dat afara dupa forum ca a avut curaju sa spuna niste adevaruri ??


Am mai zis, şi aparent trebuie să mă repet. Problema nu sunt aşa-zisele adevăruri, ci tonul de mahala. Adică nu înţeleg, spiritul de revoluţionar vine cu scrieri cu caps-lock, vorbe aruncate aiurea, tot felul de înjurături? Că mie mi se pare puţin paradoxal să ne înjurăm în favoarea adevărului :)



asta era modul prin care putea sa iasa in evidenta cu opiniile lui
George21
 
Mesaje: 139
Membru din: Mie Feb 11, 2009 9:04 pm
Localitate: Galati

Re: galateni din toate zarile ...

Mesajde Dan Pop » Vin Sep 18, 2009 11:34 am

George21 scrie:asta era modul prin care putea sa iasa in evidenta cu opiniile lui

Daca asta era singurul mod prin care opiniile lui puteau iesi in evidenta, atunci nici nu meritau sa fie exprimate.
Cu stima,
Dan Pop
Dan Pop
 
Mesaje: 4615
Membru din: Mie Feb 04, 2009 10:33 am
Localitate: Bucuresti

Re: galateni din toate zarile ...

Mesajde Cosmin Gheorghita » Lun Sep 21, 2009 10:00 am

Tot nu m-am lămurit ce vroia să-mi zică George21 prin răspunsul lui... Ce legătură este între ce am zis eu şi ce mi-a răspuns el? Poate stau eu mai slăbuţ la capitolul logică, dar nu văd nicio conexiune.
Renault Laguna 1.9 Dci Grandtour rulz:)
Avatar utilizator
Cosmin Gheorghita
 
Mesaje: 334
Membru din: Vin Ian 16, 2009 5:53 pm
Localitate: Galaţi-Tg.Mureş

Re: galateni din toate zarile ...

Mesajde George21 » Lun Sep 21, 2009 11:19 am

Cosmin Gheorghita scrie: Păi probabil când se va mai extinde puţin această comunitate a nikoniştilor gălăţeni. Să apară mai mulţi pe forum, să se facă "click-ul" ca să zic aşa. De obicei întâlnirile astea se fac între oameni care comunică pe un site de ceva timp, care deja ajung să se cunoască cât de cât şi, de ce nu?, să se aprecieze reciproc. Să simtă dorinţa să se cunoască personal datorită relaţiei de amiciţie/respect stabilită în virtual. Bănuiesc că va mai curge un pic de apă pe Dunăre, poate nu aşa multă. Cine ştie?


pai eu si domnul Cristian Nastase am vb foarte mult .. incepand dp forum, p mess, si apoi fata in fata, d asta am adus aminte ca a fost data afara

off topic, cum zicea si profesorul d fizica .. sunt cam ametit eu asa. si citesc ceva, gandesc da scriu altceva, sau nu citesc bine, is tanar am voie sa gresesc .. sper :roll:, de acu promit ca citesc de doua ori inainte sa raspund :)
George21
 
Mesaje: 139
Membru din: Mie Feb 11, 2009 9:04 pm
Localitate: Galati

Re: galateni din toate zarile ...

Mesajde Cosmin Gheorghita » Lun Sep 21, 2009 12:07 pm

George21 scrie:pai eu si domnul Cristian Nastase am vb foarte mult .. incepand dp forum, p mess, si apoi fata in fata, d asta am adus aminte ca a fost data afara

off topic, cum zicea si profesorul d fizica .. sunt cam ametit eu asa. si citesc ceva, gandesc da scriu altceva, sau nu citesc bine, is tanar am voie sa gresesc .. sper :roll:, de acu promit ca citesc de doua ori inainte sa raspund :)


Pentru mine era un subiect închis, îţi voi răspunde o dată la el pentru că văd că există anumite îndoieli şi-l voi fereca din nou. Vorbesc strict din experienţa mea proprie cu "domnul" Năstase. Şi eu consider că avem toţi dreptul a greşi, tocmai din acest motiv am păstrat şi eu legătura pe mess cu alde nikonians. Dar în momentul în care a început să mă facă în toate felurile în stilul lui caracteristic l-am cam şters.
Dar despre ce a fost vorba? Ei bine, s-a luat de mine de la simplul fapt că-mi achiziţionasem un set de lumini portabile de studio pentru a le duce cu mine la restaurant sau unde e cazul. Eu fac fotografii la nunţi şi mi se pare firesc să-mi cumpăr ceea ce-mi trebuie pentru a oferi o calitate mai bună, toţi ar trebui să tindem spre îmbunătăţirea serviciilor, nu clasicul "las' că-i bine şi aşa". Când a auzit că intenţionez să-mi duc luminile cu mine la restaurant pentru un set-up la faţa locului, a început să mă facă în toate felurile, că-s fraier, că nu trebuie pentru că vin beţivii şi mi le sparg, etc, etc. Nu a dat un sfat. S-a luat cu mine la harţă pe banii mei ca să zic aşa. Asta din partea unui om care, să fim cinstiţi, e beton la teorie, a citit foarte mult pe net despre fotografie, dar nu prea a aplicat ce a citit. La ora când mă certa pe mine nu avea un venit din fotografie sau aiurea (de fapt nu avea loc de muncă de fel), toate sculele lui scumpe erau achiziţionate prin credite bancare, nu producea nimic cu ele. Până una-alta, eu îmi achiziţionasem ceva din banii mei care să mă ajute la treabă, nu să mă uit la echipament într-o locaţie sigură.
Nu spun eu că aş fi eu cel mai meseriaş sau vreun guru într-ale fotografiei, dar ce ştiu, ştiu bine. Şi n-o să accept niciodată să vină vreun neavenit să mă facă prost pe banii mei. Aaaaa, un sfat de la vreun coleg mai experimentat este întotdeauna binevenit, dar şi acela se face pe un anumit ton, respectând normele bunului simţ. Faptul că ţi-a dat Dumnezeu un har mai aparte şi faci fotografii mai frumoase decât majoritatea oamenilor nu-ţi dă dreptul să devii grobian.
Renault Laguna 1.9 Dci Grandtour rulz:)
Avatar utilizator
Cosmin Gheorghita
 
Mesaje: 334
Membru din: Vin Ian 16, 2009 5:53 pm
Localitate: Galaţi-Tg.Mureş

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Intalniri ale nikonistilor

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 6 vizitatori

cron