Acum este Joi Apr 18, 2024 10:55 am

Articole Nikonisti.ro

Nikonisti.RO, LIVE !

Cand? Unde? In ce fel?

Re: Nikonisti.RO, LIVE !

Mesajde Radu_Grozescu » Lun Apr 27, 2009 11:16 am

Sabina scrie:E pus ca anunţ global - apare pe toate secţiunile pentru următoarele 14 zile ca să avem expunere mai mare cu întâlnirea asta. :)


Multumesc foarte mult, apreciez initiativa dumneavoastra.
Cu stimă,

Radu Grozescu

Avatar utilizator
Radu_Grozescu
 
Mesaje: 3950
Membru din: Sâm Ian 17, 2009 7:24 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Nikonisti.RO, LIVE !

Mesajde mandea » Joi Mai 14, 2009 9:58 am

Ca tot a venit (aproape) vara si serile sunt tot mai placute, credeti ca ar fi fezabila si o intalnire seara in timpul saptamanii asa cum s-a discutat in acest topic acum ceva vreme?
Eventual miercuri 20 mai curent?
I feel like I'm Han Solo, and you're Chewie, and she's Ben Kenobi, and we're in that fucked-up bar.
Avatar utilizator
mandea
 
Mesaje: 362
Membru din: Mar Feb 03, 2009 12:44 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Nikonisti.RO, LIVE !

Mesajde Dan Pop » Joi Mai 14, 2009 11:25 am

mandea scrie:Ca tot a venit (aproape) vara si serile sunt tot mai placute, credeti ca ar fi fezabila si o intalnire seara in timpul saptamanii asa cum s-a discutat in acest topic acum ceva vreme?
Eventual miercuri 20 mai curent?

Eu n-am nimic impotriva, daca cineva rezolva problema locului de intilnire. DrgRzvn se oferise, la inceputul acestei discutii, sa puna la dispozitie o sala de sedinte...
Cu stima,
Dan Pop
Dan Pop
 
Mesaje: 4615
Membru din: Mie Feb 04, 2009 10:33 am
Localitate: Bucuresti

Re: Nikonisti.RO, LIVE !

Mesajde mandea » Joi Mai 14, 2009 12:00 pm

Ma gandeam tot la terasa de la F64. Banuiesc ca e posibil, nu?
I feel like I'm Han Solo, and you're Chewie, and she's Ben Kenobi, and we're in that fucked-up bar.
Avatar utilizator
mandea
 
Mesaje: 362
Membru din: Mar Feb 03, 2009 12:44 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Nikonisti.RO, LIVE !

Mesajde Radu_Grozescu » Joi Mai 14, 2009 12:16 pm

mandea scrie:Ma gandeam tot la terasa de la F64. Banuiesc ca e posibil, nu?


Doar ca magazinul se inchide la 19.00. In plus, trebuie facute aranjamentele, ca totusi terasa e a lor :-)

Mie mi se pare timpul putin scurt pentru intalniri seara, dar asta ramane bineinteles la latitudinea participantilor.
Cu stimă,

Radu Grozescu

Avatar utilizator
Radu_Grozescu
 
Mesaje: 3950
Membru din: Sâm Ian 17, 2009 7:24 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Nikonisti.RO, LIVE !

Mesajde Dan Pop » Vin Mai 15, 2009 1:55 pm

Radu_Grozescu scrie:
mandea scrie:Ma gandeam tot la terasa de la F64. Banuiesc ca e posibil, nu?

Doar ca magazinul se inchide la 19.00.

Motiv pentru care nici nu am luat in considerare aceasta varianta. O intilnire seara nu poate fi programata, la modul realist, sa inceapa inainte de 19.00.
Radu_Grozescu scrie:Mie mi se pare timpul putin scurt pentru intalniri seara, dar asta ramane bineinteles la latitudinea participantilor.

Este scurt, dar e mai bine decit nimic pentru cei care nu pot veni simbata dimineata, dintr-un motiv sau altul.
Cu stima,
Dan Pop
Dan Pop
 
Mesaje: 4615
Membru din: Mie Feb 04, 2009 10:33 am
Localitate: Bucuresti

Re: Nikonisti.RO, LIVE !

Mesajde iulian q » Mar Iun 04, 2013 1:16 am

Apropo de titlul acestui subiect Nikonisti.RO, LIVE ! haideti sa ne " intalnim " live cu ajutorul " Google Hangouts " o noua functie de la google prin care se pot organiza conferinte live cu pana la 10 participanti, avand posibilitatea sa se mareasca numarul celor ce pot vizualiza acea conferinta pe youtube doar modificand o setare din aceasta aplicatie online.

Va invit sa urmariti o prezentare a acestei functii google si daca sunteti interesati va voi spune toti pasi pentru a accesa aceasta functie si pentru a genera un link static si permanent pentru acea camera de discutii.
( in mod normal link-ul se pierde odata cu parasirea " camerei de discutii" a tuturor participantilor )

Presedintele Obama participa la o astfel de conferinta pe tema schimbarilor climatice

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=xfOzywX9DcM

A doua prezentare, Doamna Obama poarta o serie de discutii online .

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=f9uwHBSiAsI
Avatar utilizator
iulian q
 
Mesaje: 17
Membru din: Lun Iun 03, 2013 11:36 pm

Anterior

Înapoi la Intalniri ale nikonistilor

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 11 vizitatori