Acum este Joi Apr 18, 2024 6:05 am

Articole Nikonisti.ro

Nikonisti.RO, LIVE !

Cand? Unde? In ce fel?

Re: Nikonisti.RO, LIVE !

Mesajde Radu_Grozescu » Vin Apr 10, 2009 10:55 am

mandea scrie:Din nefericire pe mine alte obligatii ma impiedica sa particip la intalnirea de maine.
(De asta am si votat pentru intalniri in timpul saptamanii).
Nu pot decat sa va urez distractie placuta!


Imi pare rau si imi cer scuze din nou pentru anuntul prea din scurt, dar am aflat foarte tarziu de disponibilitatea spatiului.

Am zis totusi sa incercam pentru ca altfel sambata viitoare majoritatea sunt ocupati, si amanarile nu duc la nimic bun.
Cu stimă,

Radu Grozescu

Avatar utilizator
Radu_Grozescu
 
Mesaje: 3950
Membru din: Sâm Ian 17, 2009 7:24 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Nikonisti.RO, LIVE !

Mesajde Dan Pop » Vin Apr 10, 2009 11:22 am

Radu_Grozescu scrie:
mandea scrie:Din nefericire pe mine alte obligatii ma impiedica sa particip la intalnirea de maine.
(De asta am si votat pentru intalniri in timpul saptamanii).
Nu pot decat sa va urez distractie placuta!


Imi pare rau si imi cer scuze din nou pentru anuntul prea din scurt, dar am aflat foarte tarziu de disponibilitatea spatiului.

Am zis totusi sa incercam pentru ca altfel sambata viitoare majoritatea sunt ocupati, si amanarile nu duc la nimic bun.

La urma urmei, daca reuseste altcineva sa mai organizeze o intilnire in timpul saptaminii, doua intilniri nu strica; vine cine poate...
Cu stima,
Dan Pop
Dan Pop
 
Mesaje: 4615
Membru din: Mie Feb 04, 2009 10:33 am
Localitate: Bucuresti

Re: Nikonisti.RO, LIVE !

Mesajde Radu_S » Sâm Apr 11, 2009 2:55 pm

Intalnirea a fost agreabila si mai ales folositoare pentru noi astia mai incepatori.Multumesc domnilor Grozescu si Pop.Abia astept proxima intalnire.
Cu stima.
D80,18-70,50-f1,8.
Radu_S
 
Mesaje: 16
Membru din: Vin Ian 16, 2009 4:53 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Nikonisti.RO, LIVE !

Mesajde Dan Pop » Sâm Apr 11, 2009 3:24 pm

Radu_S scrie:Intalnirea a fost agreabila...

Intr-adevar. Cele 4 ore si jumatate au trecut pe nesimtite.
Radu_S scrie:Multumesc domnilor Grozescu si Pop.

Cu placere. Si eu ii multumesc domnului Grozescu pentru organizare si pentru generozitatea cu care ne-a pus la dispozitie experienta sa de fotograf profesionist (in toate sensurile termenului).
Radu_S scrie:Abia astept proxima intalnire.

Si eu. E cu totul altceva cind poti asocia niste oameni in carne si oase unor nume de forumisti.
Cu stima,
Dan Pop
Dan Pop
 
Mesaje: 4615
Membru din: Mie Feb 04, 2009 10:33 am
Localitate: Bucuresti

Re: Nikonisti.RO, LIVE !

Mesajde Sajuuk » Sâm Apr 11, 2009 3:26 pm

:( :cry: Of... mi-ar fi placut si mie sa ajung... dar am avut alte planuri... asta e acum. Ramane pentru data viitoare... :cry:


Andrei
Imagine
Imagine
Imagine
Nikon D40 + AF-s Nikkor DX 18-55mm f/3.5-5.6 + Nikkor AF 50mm f/1.8D
Si-am rasarit si pe deviantart.com :D
Avatar utilizator
Sajuuk
 
Mesaje: 270
Membru din: Dum Ian 25, 2009 6:25 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Nikonisti.RO, LIVE !

Mesajde soulwise » Sâm Apr 11, 2009 10:00 pm

Intalnirea a fost mai mult decat placuta . Am fost de-a dreptul "vrajit" de vorbele , priceperea si profesionalismul domnului Radu Grozescu ( un om cu o fizionomie blajina si placuta as putea spune ) care , secundat de domnul Dan Pop ne-a impartasit un pic din secretele dumnealui .
Pentru asta ii sunt profund recunoscator , mai ales pentru faptul ca m-a lasat sa incerc un Lensbaby Composer de al dumnealui , m-a ajutat cu exemplificarea unui setup de iluminare pentru fotografia de produs , m-a ghidat un pic prin magazinul F64 oferindu-mi diferite detalii despre produse ( in curtea caruia a avut loc intalnirea ) si mi-a raspuns cu mult calm si rabdare la orice intrebare am avut ocazia si placerea sa i-o adresez si cate si mai cate , ramane sa mai povestim la alte intalniri ...
Treaba asta mie imi spune multe despre calitatea omului si cu aceasta ocazie tin sa va multumesc domnilor pentru atmosfera placuta , relaxata in care s-au desfasurat discutiile .
Sincer de avea astept urmatoarea intalnire , stiu ( si va rog sa ma credeti ) ca este foarte probabil sa nu fiu dezamagit .

Cu deosebit respect
M. ( cel cu sapca rosie :) )
D90+ Grip / 50mm f/1.8D + 16-85 VR +70-300 VR / 2 x SB 600 + softbox & stand / Trepied & Rucsac
[size=85]http://www.flickr.com/photos/soulwise/
Avatar utilizator
soulwise
 
Mesaje: 343
Membru din: Mar Feb 10, 2009 11:09 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Nikonisti.RO, LIVE !

Mesajde TocuMarian » Dum Apr 12, 2009 12:50 am

foarte bine de a putea invata de la domnii Radu si Dan, foarte bine de a fi impreuna cu domnii Marian si Radu....
mult mai frumos sa cunosti oamenii fata in fata si din aceasta cauza ati putea veni cat mai multi. Chiar va rog :)
"Whose motorcycle is this?
It's a chopper, baby.
Whose chopper is this?
Zed's.
Who's Zed?
Zed's dead, baby, Zed's dead."
Avatar utilizator
TocuMarian
 
Mesaje: 59
Membru din: Sâm Feb 07, 2009 12:36 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Nikonisti.RO, LIVE !

Mesajde Sabina » Lun Apr 27, 2009 9:03 am

Un mic offtopic - am mutat discuţia despre întâlnirea de la F64 de sâmbăta viitoare aici: viewtopic.php?f=60&t=673&start=10
committed workaholic. passionate photographer. radical dreamer.

Locul de joacă
Avatar utilizator
Sabina
 
Mesaje: 658
Membru din: Joi Feb 12, 2009 3:17 pm
Localitate: Bucureşti

Re: Nikonisti.RO, LIVE !

Mesajde Radu_Grozescu » Lun Apr 27, 2009 10:53 am

Sabina scrie:Un mic offtopic - am mutat discuţia despre întâlnirea de la F64 de sâmbăta viitoare aici: viewtopic.php?f=60&t=673&start=10



Doar de curiozitate, este vreun motiv anume pentru schimbarea din forumul "Nikon Lounge" in cel de "Teste si recenzii" ?

Mai ales avand in vedere nesiguranta vis a vis de "prezentarea" noului Nikon D5000.
Cu stimă,

Radu Grozescu

Avatar utilizator
Radu_Grozescu
 
Mesaje: 3950
Membru din: Sâm Ian 17, 2009 7:24 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Nikonisti.RO, LIVE !

Mesajde Sabina » Lun Apr 27, 2009 10:54 am

E pus ca anunţ global - apare pe toate secţiunile pentru următoarele 14 zile ca să avem expunere mai mare cu întâlnirea asta. :)
committed workaholic. passionate photographer. radical dreamer.

Locul de joacă
Avatar utilizator
Sabina
 
Mesaje: 658
Membru din: Joi Feb 12, 2009 3:17 pm
Localitate: Bucureşti

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Intalniri ale nikonistilor

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 4 vizitatori