Acum este Vin Apr 19, 2024 6:26 am

Articole Nikonisti.ro

Intalnire pe terasa F64, 20 august

Cand? Unde? In ce fel?

Intalnire pe terasa F64, 20 august

Mesajde admin » Mie Aug 12, 2009 2:31 pm

A trecut destul de mult timp de la ultima intalnire. Concediile se cam duc, iar D300S este aici gata sa fie aratat pentru prima oara in Romania. Cand credeti ca ar fi oportuna o noua intalnire?
At the Heart of the Image
Avatar utilizator
admin
Site Admin
 
Mesaje: 1258
Membru din: Vin Noi 28, 2008 10:31 am

Re: D300S pentru prima oara in Romania

Mesajde Dan Pop » Mie Aug 12, 2009 3:26 pm

admin scrie:Cand credeti ca ar fi oportuna o noua intalnire?

Datele de 15 si 22 fiind deja alocate unor actiuni interesante ale grupului de la orasul.ro, 29 august este cea mai apropiata data la care ne-am putea intilni, daca terasa de la F64 nu e deja "arvunita".
Cu stima,
Dan Pop
Dan Pop
 
Mesaje: 4615
Membru din: Mie Feb 04, 2009 10:33 am
Localitate: Bucuresti

Re: D300S pentru prima oara in Romania

Mesajde Radu_Grozescu » Mie Aug 12, 2009 10:46 pm

admin scrie:A trecut destul de mult timp de la ultima intalnire. Concediile se cam duc, iar D300S este aici gata sa fie aratat pentru prima oara in Romania. Cand credeti ca ar fi oportuna o noua intalnire?


Daca vorbim de sambete, 15 august e prea aproape, dar 22 ar fi OK.

Oricum la Ruse nu pleaca decat 44 de fotografi, si nu toti sunt Nikonisti, sper sa mai ramana si prin Bucuresti cativa.
Cu stimă,

Radu Grozescu

Avatar utilizator
Radu_Grozescu
 
Mesaje: 3950
Membru din: Sâm Ian 17, 2009 7:24 pm
Localitate: Bucuresti

Re: D300S pentru prima oara in Romania

Mesajde Dan Pop » Joi Aug 13, 2009 1:18 am

Radu_Grozescu scrie:Oricum la Ruse nu pleaca decat 44 de fotografi, si nu toti sunt Nikonisti, sper sa mai ramana si prin Bucuresti cativa.

Se pare ca se va inchiria un autocar mai mare, pentru ca sint deja peste 44 amatori. :) Oricum, eu sint unul dintre ei, asa ca voi rata initierea in tainele lui D300s.
Cu stima,
Dan Pop
Dan Pop
 
Mesaje: 4615
Membru din: Mie Feb 04, 2009 10:33 am
Localitate: Bucuresti

Re: D300S pentru prima oara in Romania

Mesajde Radu_Grozescu » Joi Aug 13, 2009 6:23 am

Dan Pop scrie:Se pare ca se va inchiria un autocar mai mare, pentru ca sint deja peste 44 amatori. :) Oricum, eu sint unul dintre ei, asa ca voi rata initierea in tainele lui D300s.


Nu se stie daca o ratati, inca nu s-a stabilit data intalnirii :-)

Iar dumneavoastra, ca posesor de D300/D700, e greu de crezut ca sunteti interesat de D300s, altfel decat la un nivel academic :-)

In ceea ce priveste deplasarea, atentia mi-a fost atrasa de urmatoarea formulare, incepe sa semene oarecum cu Camel Trophy:

"Participantii:
.....
-sunt personal raspunzatori de consecintele comportamentului lor in cadrul excursiei (accidente, furturi, vatamari corporale, distrugeri de echipament etc.)"
Cu stimă,

Radu Grozescu

Avatar utilizator
Radu_Grozescu
 
Mesaje: 3950
Membru din: Sâm Ian 17, 2009 7:24 pm
Localitate: Bucuresti

Re: D300S pentru prima oara in Romania

Mesajde admin » Joi Aug 13, 2009 3:43 pm

Haide atunci sa ne intalnim joi, pe 20 august, ca sa poata veni si cei care pleaca in excursie cu orasul.ro. Dupa amiaza pe la 17 cum vi se pare? Cei de la F64 au confirmat ca au terasa disponibila.

Asteptam propuneri pentru subiecte de discutie in afara de momentul demonstratiei cu Nikon D300S.

Hai sa facem si o lista de participanti. Cine vine?
At the Heart of the Image
Avatar utilizator
admin
Site Admin
 
Mesaje: 1258
Membru din: Vin Noi 28, 2008 10:31 am

Re: D300S pentru prima oara in Romania

Mesajde Radu_Grozescu » Joi Aug 13, 2009 3:54 pm

admin scrie:Haide atunci sa ne intalnim joi, pe 20 august, ca sa poata veni si cei care pleaca in excursie cu orasul.ro. Dupa amiaza pe la 17 cum vi se pare? Cei de la F64 au confirmat ca au terasa disponibila.

Asteptam propuneri pentru subiecte de discutie in afara de momentul demonstratiei cu Nikon D300S.

Hai sa facem si o lista de participanti. Cine vine?



Ora 17 e minunat. Eu voi veni.

Pentru a creste numarul de potentiali participanti, poate ar fi bine ca topicul sa devina global pentru 2-3 zile, pana se ocupa locurile la intalnire :-)

Oricum, cred ca o sa se ocupe destul de repede, din cei peste 44 participanti la excursia orasul.ro cel putin 50% sunt utilizatori Nikon, deci spatiul e deja insuficient. Sunt convins ca vor veni, mai ales ca ati mutat evenimentul in cinstea lor.
Cu stimă,

Radu Grozescu

Avatar utilizator
Radu_Grozescu
 
Mesaje: 3950
Membru din: Sâm Ian 17, 2009 7:24 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Intalnire pe terasa F64, 20 august

Mesajde vid313 » Joi Aug 13, 2009 4:24 pm

Va fi mai greu pentru noi cei din provincie sa ajungem la ora 17 in buricul Bucurestiului dar eu unul voi incerca.
Ma puteti trece pe lista :D.
Avatar utilizator
vid313
 
Mesaje: 256
Membru din: Mie Mar 04, 2009 4:55 pm

Re: Intalnire pe terasa F64, 20 august

Mesajde soulwise » Joi Aug 13, 2009 5:52 pm

De ce sa nu incepem intalnirea de dimineata asa cum a fost pana acum ? Cred ca si temperaturile ar fi mai blande . :) Eu unul nu stiu daca pot ajunge dupa amiaza si ar fi pacat sa ratez un eveniment zic eu important . Astept cu narabdare sa ma intalnesc cu stimatii colegi nikonisti .
Astept cu interes raspunsurile participantilor .
Cu stima domnilor ,
M.

L.E.

Cu scuzele de rigoare acum am observat ca data de 20 august nu este Sambata . Asa ca , cu parere de rau se pare ca voi rata pentru prima data o intalnire a nikonistilor .
Cu stima .
M.
D90+ Grip / 50mm f/1.8D + 16-85 VR +70-300 VR / 2 x SB 600 + softbox & stand / Trepied & Rucsac
[size=85]http://www.flickr.com/photos/soulwise/
Avatar utilizator
soulwise
 
Mesaje: 343
Membru din: Mar Feb 10, 2009 11:09 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Intalnire pe terasa F64, 20 august

Mesajde Dan Pop » Joi Aug 13, 2009 9:22 pm

vid313 scrie:Va fi mai greu pentru noi cei din provincie sa ajungem la ora 17 in buricul Bucurestiului dar eu unul voi incerca.

Nici pentru bucurestenii cu slujbe regulate ora 17 nu e tocmai convenabila. Voi veni, dar dupa ora 18.

Daca mai ramine timp dupa prezentarea lui D300s si daca audienta mai are chef, ma ofer sa fac o scurta introducere in problematica expunerii, care pare a fi adincita in mister pentru mult prea multa lume.
Cu stima,
Dan Pop
Dan Pop
 
Mesaje: 4615
Membru din: Mie Feb 04, 2009 10:33 am
Localitate: Bucuresti

Următorul

Înapoi la Intalniri ale nikonistilor

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 9 vizitatori