Acum este Sâm Apr 20, 2024 5:24 am

Articole Nikonisti.ro

Workshop gratuit Fotografia de strada, invitat Aurel Rapa

Cand? Unde? In ce fel?

Re: Workshop gratuit Fotografia de strada, invitat Aurel Rap

Mesajde witcher » Mie Apr 24, 2013 8:38 am

Nenea Semper, spre deosebire de tine noi, astia multi, am avut ceva de invatat de la "ilustrul maestru cu barba". Poate nu ai avut a doua pereche de ochi cand ai scris comentul sa vezi pozele postate de participanti sau poate nici nu te intereseaza. Contaza daca l-am intalnit prima sau a "n"-a oara? Important este ca am avut ceva de invatat de la el. Ma intrb de ce te bagi ca musca in portofelul calului? Cumva de apasa ceva pe ficat? Am fost aproximativ 60 de persoane, cu totii entuziasmati de fotografia de strada. Iar Aurel Rapa este un nume spre deosebire de tine, un nume facut prin pasiune, respect si multa munca, cuvinte care nu cred ca se regasesc in vocabularul tau nici macar tangential.
Dar nu-i bai, data viitoare te chemam pe tine sa "regizam" un workshop.
PS: pentru tine eu l-am vazut pentru prima data... asta asa ca poate iti faci alte ganduri;).
witcher
 
Mesaje: 4
Membru din: Mar Apr 16, 2013 12:08 pm

Re: Workshop gratuit Fotografia de strada, invitat Aurel Rap

Mesajde Tudor_dx » Mie Apr 24, 2013 9:12 am

Semper, in ce sens facatura?
Tudor_dx
 
Mesaje: 2041
Membru din: Joi Sep 03, 2009 10:08 am

Re: Workshop gratuit Fotografia de strada, invitat Aurel Rap

Mesajde betutza » Mie Apr 24, 2013 9:24 am

Un workshop foarte interesant. O iesire relaxanta si utila! Cateva din fotografiile pe care le-am realizat le puteti vedea accesand link-ul de mai jos. Multumesc Aurel Rapa si echipei Nikonisti!
http://www.facebook.com/media/set/?set=a.10151476294454681.1073741825.671439680&type=1
betutza
 
Mesaje: 2
Membru din: Joi Iul 28, 2011 6:07 pm

Re: Workshop gratuit Fotografia de strada, invitat Aurel Rap

Mesajde Semper » Mie Apr 24, 2013 3:41 pm

Tudor_dx scrie:Semper, in ce sens facatura?


A fost o avalansa de inscrieri pe forum doar pentru a participa la acest workshop. Si aceleasi persoane abia inscrise povestesc cu o patima de parca au atins Nirvana in acel workshop.
Banuiesc ca este vorba de prieteni de-ai lui Aurel care il ajuta pe acesta sa isi faca un nume. Cine a participat a inteles ce am vrut sa spun, de unde si comentariul de mai sus cu "regizatul" workshop-ului.
Nu e neaparat un lucru rau, dar ar fi trebuit sa actioneze cu un pic mai multa discretie.
Avatar utilizator
Semper
 
Mesaje: 479
Membru din: Mar Sep 14, 2010 12:50 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Workshop gratuit Fotografia de strada, invitat Aurel Rap

Mesajde Tudor_dx » Mie Apr 24, 2013 3:46 pm

Multi dintre utilizatorii noi au venit de pe Facebook. Fara indoiala, printre ei pot fi si cunostinte, dar avand in vedere numarul foarte mare de participanti, Aurel trebuie sa fie unul dintre cei mai populari oameni pe care ii cunosc. :)) Altfel nu imi pot explica...
Tudor_dx
 
Mesaje: 2041
Membru din: Joi Sep 03, 2009 10:08 am

Re: Workshop gratuit Fotografia de strada, invitat Aurel Rap

Mesajde Traian Stefan » Mie Apr 24, 2013 7:21 pm

Cateva foto de la workshop..
Fişiere ataşate
 _R2A4375.jpg
 _R2A4522.jpg
 _R2A4525.jpg
 _R2A4556.jpg
 _R2A4560.jpg
 _R2A4416.jpg
 _R2A4362.jpg
Traian Stefan
 
Mesaje: 20
Membru din: Mar Noi 27, 2012 3:23 pm

Re: Workshop gratuit Fotografia de strada, invitat Aurel Rap

Mesajde witcher » Mie Apr 24, 2013 9:39 pm

Semper scrie:
Tudor_dx scrie:Semper, in ce sens facatura?


A fost o avalansa de inscrieri pe forum doar pentru a participa la acest workshop. Si aceleasi persoane abia inscrise povestesc cu o patima de parca au atins Nirvana in acel workshop.
Banuiesc ca este vorba de prieteni de-ai lui Aurel care il ajuta pe acesta sa isi faca un nume. Cine a participat a inteles ce am vrut sa spun, de unde si comentariul de mai sus cu "regizatul" workshop-ului.
Nu e neaparat un lucru rau, dar ar fi trebuit sa actioneze cu un pic mai multa discretie.


Eu unul, dupa cum am spus, l-am cunoscut pentru prima data pe Aurel. Da, am cuvinte de lauda la adresa sa pentru ce face, pentru ca si-a dat interesul si pentru ca ne-am simtit bine. Am fost 60-70 persoane... oricum daca toti il cunosteam chiar este o persoana populara, nu? Iti dai seama sa vina atatia prieteni dintr-un foc? Sustin ideea ca te roade ceva, sau ai ceva cu el... Multi au spus un simplu multumesc... Ce e rau in a multumi? Si nu inteleg care e problema ta... omul e bun in ce face. Pe deasupra mai este si modest... Nu a zis nicio clipa "cat de tare sunt, ce chestii marete fac"... Pur si simplu a dat niste pont-uri si ne-a invatat cum sta treaba cu fotografia de strada mai in amanunt. Sincer as mai face inca 20 de workshop-uri cu el si as multumi, pentru ca asa este frumos. Tine de acei 7 ani de acasa... insa unii nu au decat 2 sau poate cine stie... si mai putin. Numai bine...
witcher
 
Mesaje: 4
Membru din: Mar Apr 16, 2013 12:08 pm

Re: Workshop gratuit Fotografia de strada, invitat Aurel Rap

Mesajde alexandra_cristina » Joi Apr 25, 2013 1:15 am

Nu a fost nici o facatura, a fost foarte real si frumos. Oameni pasionati de fotografie adunati intr-o clipa in jurul unui om care a avut buna-vointa sa vina si sa imparta si cu noi cunostiintele lui. Feedback-ul mi se pare perfect normal, avand in vedere ca au fost in jur de 60 de persoane la workshop mi se pare natural ca macar o parte dintre acestia sa trimita un feedback organizatorului (aka Nikon Romania). Si eu m-am simtit bine, mi-a placut de Aurel si am invatat si chestii noi deci a fost util acest workshop, multumesc Nikonisti ca l-ati organizat, la mai multe!
Atasez si doua linkuri catre fotografii caci aici pe forum e tare complicat sa atasezi ceva, ba e prea mare fisierul, ba e prea lunga poza, ba e prea lata si tot asa, am renuntat :roll:
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10152800831595441&set=a.10152546535660441.967553.758435440&type=3&theater
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10152800831625441&set=a.10152546535660441.967553.758435440&type=3&theater
alexandra_cristina
 
Mesaje: 7
Membru din: Mar Noi 27, 2012 2:55 am

Re: Workshop gratuit Fotografia de strada, invitat Aurel Rap

Mesajde Tudor_dx » Joi Apr 25, 2013 10:18 am

Feedback-ul este apreciat. :)

Legat de incarcare imaginilor pe forum, este simplu: fisierul nu trebuie sa depaseasca 1MB per imagine si sa aibe maxim 1600x1600. Un simplu resize in aplicatia de editare folosita rezolva urgent problema. :D
Tudor_dx
 
Mesaje: 2041
Membru din: Joi Sep 03, 2009 10:08 am

Re: Workshop gratuit Fotografia de strada, invitat Aurel Rap

Mesajde adrian.tilita » Joi Apr 25, 2013 10:55 am

Semper scrie:
Tudor_dx scrie:Semper, in ce sens facatura?


A fost o avalansa de inscrieri pe forum doar pentru a participa la acest workshop. Si aceleasi persoane abia inscrise povestesc cu o patima de parca au atins Nirvana in acel workshop.
Banuiesc ca este vorba de prieteni de-ai lui Aurel care il ajuta pe acesta sa isi faca un nume. Cine a participat a inteles ce am vrut sa spun, de unde si comentariul de mai sus cu "regizatul" workshop-ului.
Nu e neaparat un lucru rau, dar ar fi trebuit sa actioneze cu un pic mai multa discretie.


Din cate am observat ai foarte multe post-uri acide. Am cumparat un obiectiv de la tine si pareai baiat de treaba insa vad ca tot ce faci e sa dai cu pietre acolo unde nu trebuie. Daca vrei sa fii Gigi-Contra in continuare, nu cred ca ti-ai ales bine locul.

@Traian Stefan - mi se pare foarte reusit bw si sunt curios cum ai facut asta.
adrian.tilita
 
Mesaje: 366
Membru din: Joi Aug 02, 2012 9:50 pm

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Intalniri ale nikonistilor

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 15 vizitatori