Acum este Sâm Apr 20, 2024 12:13 am

Articole Nikonisti.ro

Discuţii pe teme fotografice - Terasa F64, Sâmbătă 9 mai

Cand? Unde? In ce fel?

Re: Discuţii pe teme fotografice - Terasa F64, Sâmbătă 9 mai

Mesajde aditzuBA » Mar Mai 12, 2009 11:20 am

Si eu sper sa ne revedem & sa devina un "obicei"" aceste intalniri.
Domnul Radu , v-am trimis pe mail poza.
http://www.flickr.com/photos/adibunea/

my lucky numbers : 90/16/85/900
aditzuBA
 
Mesaje: 66
Membru din: Sâm Ian 17, 2009 9:30 am
Localitate: Bucuresti

Re: Discuţii pe teme fotografice - Terasa F64, Sâmbătă 9 mai

Mesajde Radu_Grozescu » Mar Mai 12, 2009 9:46 pm

Dan Pop scrie:Pentru ca dumneavoastra sinteti "interfata" cu F64 si pentru ca multa lume vine pentru privilegiul de a invata din experienta unui profesionist adevarat.


Multumesc mult, dar F64 va va gazdui cu placere fara sa fie nevoie de o interfata. Daca vreti, va spun cu cine sa tineti legatura :-)

Cercetand istoria celei de a doua intalniri (cea din 9 mai) vom descoperi ca initiatorul este "soulwise", vedeti primul mesaj din aceasta discutie. Eu nu am facut decat sa raspund cererii sale.

Apoi, in urma inscrierilor pentru participare, cei de la SKIN au hotarat sa prezinte D5000 si 10-24, ceea ce a fost foarte placut si potrivit.

Deci in afara de a agita apele in aceasta discutie, n-am facut mai nimic :-)
Cu stimă,

Radu Grozescu

Avatar utilizator
Radu_Grozescu
 
Mesaje: 3950
Membru din: Sâm Ian 17, 2009 7:24 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Discuţii pe teme fotografice - Terasa F64, Sâmbătă 9 mai

Mesajde Radu_Grozescu » Mar Mai 12, 2009 9:47 pm

aditzuBA scrie:Si eu sper sa ne revedem & sa devina un "obicei"" aceste intalniri.
Domnul Radu , v-am trimis pe mail poza.


Multumesc foarte mult, e mai buna decat am reusit eu sa fac.

Iar daca o privim mai bine, descoperim ca pe asta chiar nu as fi putut sa o realizez. Daca o folosesc undeva, va promit sa o semnez.
Cu stimă,

Radu Grozescu

Avatar utilizator
Radu_Grozescu
 
Mesaje: 3950
Membru din: Sâm Ian 17, 2009 7:24 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Discuţii pe teme fotografice - Terasa F64, Sâmbătă 9 mai

Mesajde aditzuBA » Mar Mai 12, 2009 9:53 pm

Eu va multumesc pt apreciere.
http://www.flickr.com/photos/adibunea/

my lucky numbers : 90/16/85/900
aditzuBA
 
Mesaje: 66
Membru din: Sâm Ian 17, 2009 9:30 am
Localitate: Bucuresti

Re: Discuţii pe teme fotografice - Terasa F64, Sâmbătă 9 mai

Mesajde Sajuuk » Mar Mai 12, 2009 11:34 pm

Imi place ideea: inca o intalnire.
Am vazut cum e la o astfel de intalnire si mi-a placut. Nu mi-ar place sa ratez vreo intalnire :?

Multumesc,
Andrei
Imagine
Imagine
Imagine
Nikon D40 + AF-s Nikkor DX 18-55mm f/3.5-5.6 + Nikkor AF 50mm f/1.8D
Si-am rasarit si pe deviantart.com :D
Avatar utilizator
Sajuuk
 
Mesaje: 270
Membru din: Dum Ian 25, 2009 6:25 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Discuţii pe teme fotografice - Terasa F64, Sâmbătă 9 mai

Mesajde Dan Pop » Mie Mai 13, 2009 12:26 am

Radu_Grozescu scrie:Multumesc mult, dar F64 va va gazdui cu placere fara sa fie nevoie de o interfata. Daca vreti, va spun cu cine sa tineti legatura :-)

Daca va retrageti "oficial" din pozitia de "mediator" cu F64-ul...
Radu_Grozescu scrie:Cercetand istoria celei de a doua intalniri (cea din 9 mai) vom descoperi ca initiatorul este "soulwise", vedeti primul mesaj din aceasta discutie. Eu nu am facut decat sa raspund cererii sale.

Sper ca veti continua sa raspundeti unor asemenea cereri si de aici inainte.
Radu_Grozescu scrie:Apoi, in urma inscrierilor pentru participare, cei de la SKIN au hotarat sa prezinte D5000 si 10-24, ceea ce a fost foarte placut si potrivit.

Stau si ma intreb cine le-o fi dat ideea... :)
Radu_Grozescu scrie:Deci in afara de a agita apele in aceasta discutie, n-am facut mai nimic :-)

Si eu care as fi putut jura ca v-am vazut in fata, prezentind cele doua noutati aduse de SKIN... ;)
Cu stima,
Dan Pop
Dan Pop
 
Mesaje: 4615
Membru din: Mie Feb 04, 2009 10:33 am
Localitate: Bucuresti

Re: Discuţii pe teme fotografice - Terasa F64, Sâmbătă 9 mai

Mesajde Radu_Grozescu » Mie Mai 13, 2009 12:42 pm

Dan Pop scrie:Daca va retrageti "oficial" din pozitia de "mediator" cu F64-ul...


Faptul ca am o relatie foarte buna cu F64 este destul de cunoscut, dar asta nu inseamna ca fara mine nu se pot organiza tot felul de actiuni cu F64.

Ceea ce am vrut sa subliniez este ca prezenta mea nu este neaparat necesara. Bineinteles ca voi participa la toate intalnirile in limita timpului disponibil, adica daca nu am shooting in ziua respectiva.

Dan Pop scrie:Sper ca veti continua sa raspundeti unor asemenea cereri si de aici inainte.


Cu siguranta, ba chiar pot sa dau idei:

Intre 3 si 7 iunie este CERF. Aud niste zvonuri ca vor fi organizate prezentari si seminarii de fotografie acolo, va voi tine la curent cand voi avea mai multe amanunte.

Este chiar un firicel de zvon cu o zi dedicata Nikon, dar nu stiu nimic precis, e doar un zvon.

Dan Pop scrie:
Radu_Grozescu scrie:Apoi, in urma inscrierilor pentru participare, cei de la SKIN au hotarat sa prezinte D5000 si 10-24, ceea ce a fost foarte placut si potrivit.

Stau si ma intreb cine le-o fi dat ideea... :)


Pai nu a fost mai interesant decat sa ma auziti pe mine prezentand sistemul Nikon CLS sau alte minuni ??? :-)

Dan Pop scrie:Si eu care as fi putut jura ca v-am vazut in fata, prezentind cele doua noutati aduse de SKIN... ;)


Asta a fost o amabilitate din partea domnului Radu Niculescu, domnia sa a dus greul prezentarii.
Cu stimă,

Radu Grozescu

Avatar utilizator
Radu_Grozescu
 
Mesaje: 3950
Membru din: Sâm Ian 17, 2009 7:24 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Discuţii pe teme fotografice - Terasa F64, Sâmbătă 9 mai

Mesajde Dan Pop » Mie Mai 13, 2009 1:30 pm

Radu_Grozescu scrie:Faptul ca am o relatie foarte buna cu F64 este destul de cunoscut, dar asta nu inseamna ca fara mine nu se pot organiza tot felul de actiuni cu F64.

Inseamna doar ca sansele de succes pe partea cu F64 sint mai mari daca tratati dumneavoastra cu ei, decit in cazul in care ar face-o Soulwise sau eu.

Am eliminat si data de 6 iunie de pe lista de date posibile, pentru ca face parte dintr-un weekend extins (ziua de 8 e zi libera nationala), asa ca, poate ca ar fi bine sa rezervati de pe acum terasa pentru data de 20 iunie, ca sa nu ne-o sufle altii :)
Cu stima,
Dan Pop
Dan Pop
 
Mesaje: 4615
Membru din: Mie Feb 04, 2009 10:33 am
Localitate: Bucuresti

Re: Discuţii pe teme fotografice - Terasa F64, Sâmbătă 9 mai

Mesajde Radu_Grozescu » Mie Mai 13, 2009 1:38 pm

Dan Pop scrie: poate ca ar fi bine sa rezervati de pe acum terasa pentru data de 20 iunie, ca sa nu ne-o sufle altii :)


S-a rezervat :-)

Se pare ca aveti dreptate in ceea ce priveste utilizarea relatiilor :-)

Acum dumneavoastra sunteti initiatorul intalnirii din 20 iunie, precum Soulwise a fost la cea din 9 mai.
Cu stimă,

Radu Grozescu

Avatar utilizator
Radu_Grozescu
 
Mesaje: 3950
Membru din: Sâm Ian 17, 2009 7:24 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Discuţii pe teme fotografice - Terasa F64, Sâmbătă 9 mai

Mesajde soulwise » Mie Mai 13, 2009 1:44 pm

Eu nu cred ca pot avea putere de convingere in tratativele cu F64 , poate in alte parti da . Nu am avut decat 3 contacte cu dansii si atunci cu ocazia ridicarii unor mici comenzi .
Nu cred ca il putem obliga pe domnul Grozescu sa fie liderul nostru , dansul se poate ocupa de aceste aspecte daca poate si daca vrea , iar pentru cele facute pana acum de dansul cred ca a casigat deja respectul tuturor participantilor .
Oricare ar fi raspunsurile , vreau sa stiti ca m-am simtit excelent de fiecare data cand am participat , am invatat deja multe fata de ce stiam inainte si tot acolo la ultima intalnire am luat hotatrarea de a achizitiona D90-ul pe care il am acum ( upgrade de la D40 ). Multumiri lui aditzuBA care m-a lasat sa ma joc pe D90-ul lui atunci la ultima intalnire .
Vreau sa ma credeti cand spun :

Cu deosebita stima !
M.


Later Edit

Ma bucur sa aflu de urmatoarea intalnire pe data de 20 a lunii viitoare . Daca nu mi se intampla nimic grav voi fi si eu acolo . Pot deci sa fiu primul pe lista ??
D90+ Grip / 50mm f/1.8D + 16-85 VR +70-300 VR / 2 x SB 600 + softbox & stand / Trepied & Rucsac
[size=85]http://www.flickr.com/photos/soulwise/
Avatar utilizator
soulwise
 
Mesaje: 343
Membru din: Mar Feb 10, 2009 11:09 pm
Localitate: Bucuresti

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Intalniri ale nikonistilor

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 13 vizitatori