Acum este Vin Apr 19, 2024 10:15 pm

Articole Nikonisti.ro

User szacsa

Note pentru userii de la care ati cumparat sau carora le-ati vandut
Reguli forum Regulament Vânzare/Cumpărare
1. Anunţurile listate în una din secţiunile de Vânzare sau Cumpărare trebuie să prezinte date de contact rapid – e-mail sau telefon pentru a complementa posibilitatea folosirii mesajelor private de pe forum.
2. Pentru anunţurile listate la categoria Vânzare, este necesară prezenţa unui preţ, fix sau negociabil pentru fiecare produs sau pentru întreg pachetul. De asemeni, este obligatoriu de menţionat oraşul din şi în care se face livrarea.
3. Starea produselor se va menţiona în anunţ, descriind pe cât posibil orice fel de probleme ce ar fi putut apărea pe parcurs (dacă acesta a fost prezent sau nu în service), dar şi durata posesiei produselor şi garanţia rămasă la zi (dacă este cazul). Imaginile pot complementa anunţul, dar nu sunt obligatorii.
4. Sunt interzise anunţurile ce nu au legătură cu vânzarea directă a produselor Nikon sau compatibilie cu acestea.
5. Deoarece nu dorim transformarea forumului în magazin de desfacere, este interzisă postarea a mai mult de 3 produse la vânzare în acelaşi timp. Singurele excepţii de la această regulă sunt trusele foto.
Abaterea de la regulament va fi penalizată mai întâi cu un avertisment şi ulterior cu banarea activităţii utilizatorului pe forumul nikonisti.ro.

Sugestii:
1. Cereţi cât mai multe detalii legate de produsul dorit şi recomandaţi ca achiziţia să se facă în persoana.
2.Verificaţi feedback-ul altor useri în legătură cu userul ce pune produsul la vânzare pe forumul dedicat: viewforum.php?f=72
3. Dacă o tranzacţie s-a realizat cu succes şi sunteţi mulţumit de calitatea produsului şi a modului în care s-a desfăşurat vânzarea, postaţi în categoria menţionată mai sus.
4. Dacă suspectaţi o activitate aparte din partea unui user, sau au existat probleme pe parcurs, folosiţi butonul Report Post/Raportează acest mesaj sau mesaj privat către administrator/moderatorul forumului.

A fost reintrodus regulamentul pe secţiunea Vânzare/Cumpărare datorită abuzurilor ce au apărut în ultima perioada. Începând din acest moment, regulamentul este obligatoriu inclusiv pentru anunţurile actuale.

Re: User szacsa

Mesajde calator » Lun Noi 26, 2012 1:32 am

Recomand pentru tranzactii. Am luat un Nikon 16-85mm si am schimbat un Nikon D90 cu Nikon D300. Un om de caracter si promt. 10+++++
calator
 
Mesaje: 210
Membru din: Lun Oct 22, 2012 12:59 am

Re: User szacsa

Mesajde alorincz » Lun Noi 26, 2012 10:43 am

Am cumparat obiectiv si Blitz de la d-l szacsa. Prompt in raspunsuri si corect in descrierile facute. Ceea ce mi-a promis am si primit. Nota 10
alorincz
 
Mesaje: 1
Membru din: Vin Noi 23, 2012 6:49 am

Re: User szacsa

Mesajde MoldovanCiprian » Lun Noi 26, 2012 9:58 pm

Serios, amabil , produse de calitate , cum sunt descrise asa sunt in realitate. RECOMAND!.
Nikon D90 - Nikon AF 50mm f/1.8D, Nikon 35mm f/1.8 G AF-S DX, Nikon AF-D Nikkor 85mm f/1.8D, SB-700
MoldovanCiprian
 
Mesaje: 27
Membru din: Lun Noi 26, 2012 8:53 am
Localitate: Targu-Mures/Cluj-Napoca

User szacsa

Mesajde neddy_criss » Joi Noi 29, 2012 8:17 am

User serios, promt si de incredere. Recomand cu caldura. Am cumparat un D90 nou de la el.
neddy_criss
 
Mesaje: 25
Membru din: Vin Iun 08, 2012 11:43 am

Re: User szacsa

Mesajde wwhouseww » Joi Dec 13, 2012 10:41 am

nota 10, serios, s-a miscat rapid, marfa primita exact asa cum a zis, fara hibe ascunse.
wwhouseww
 
Mesaje: 6
Membru din: Joi Dec 13, 2012 10:38 am

Re: User szacsa

Mesajde partysound » Joi Dec 27, 2012 7:09 pm

Recomand de incredere.User serios, am cumparat un Nikon AF-S 70-300mm VR NOU totul corespunde descrierii.
Nota 10+++++
partysound
 
Mesaje: 21
Membru din: Joi Feb 03, 2011 9:59 pm

Re: User szacsa

Mesajde szacsa » Dum Dec 30, 2012 11:23 am

Multumesc pentru aprecieri si va doresc tuturor lumina buna intr-un an nou cat mai fericit si plin de realizari (chiar si fotografice). La Multi Ani!
szacsa
 
Mesaje: 2192
Membru din: Joi Oct 20, 2011 11:50 am
Localitate: Targu Mures

Re: User szacsa

Mesajde fratelescris » Mar Ian 29, 2013 7:32 pm

Am cumparat de la dansul obiectivul nikon 16-85...obiectivul este defapt in stare mult mai buna decat mi l-a descris. O persoana de nota 2000 ! Recomand cu toata increderea !!!
Avatar utilizator
fratelescris
 
Mesaje: 22
Membru din: Lun Ian 28, 2013 11:53 am

Re: User szacsa

Mesajde anjin21 » Mar Ian 29, 2013 9:48 pm

Super om. Recomand cu caldura. Daca nu aveti incredere in vanzari SH, el va va schimba parerea
anjin21
 
Mesaje: 1294
Membru din: Lun Aug 08, 2011 7:33 am
Localitate: Bucuresti

Re: User szacsa

Mesajde rott-man » Mie Ian 30, 2013 5:23 pm

Il recomand cu toate increderea! Am cumparat de la el un Nikon D70s. A raspuns promt la toate solicitarile mele legate de aparat, iar acesta din urma este intr-o stare exceptionala.
Avatar utilizator
rott-man
 
Mesaje: 322
Membru din: Mar Oct 19, 2010 12:08 pm

AnteriorUrmătorul

Înapoi la User Rating

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 10 vizitatori

cron