Acum este Vin Mar 29, 2024 8:18 am

Articole Nikonisti.ro

Nikon P500

Despre filmarea cu DSLR si compacte Nikon

Nikon P500

Mesajde cata_124 » Lun Feb 24, 2014 11:48 am

Am un Nikon P500 si am o nelamurire.Se spune in specificatiile produsului ca filmarea se face in format MP4 dar el practic filmeaza in format MOV.Am probleme de fiecare data la vizualizare,deschid video cu VLC dar daca nu il convertesc cu un program in format MP4 clipul se deschide si imaginea ramane blocata si merge doar sunetul.Care ar fi problema in caz ca se poate rezolva sa nu mai stau de fiecare data sa convertesc clipurile facute cu aparatul.Va multumesc si astept opiniile dumneavastra.
cata_124
 
Mesaje: 176
Membru din: Dum Oct 20, 2013 8:37 am

Re: Nikon P500

Mesajde AlexFlorin » Vin Mar 28, 2014 7:22 am

cata_124 scrie:Am un Nikon P500 si am o nelamurire.Se spune in specificatiile produsului ca filmarea se face in format MP4 dar el practic filmeaza in format MOV.Am probleme de fiecare data la vizualizare,deschid video cu VLC dar daca nu il convertesc cu un program in format MP4 clipul se deschide si imaginea ramane blocata si merge doar sunetul.Care ar fi problema in caz ca se poate rezolva sa nu mai stau de fiecare data sa convertesc clipurile facute cu aparatul.Va multumesc si astept opiniile dumneavastra.


intra in setari , acolo trebuie sa ai si formatul in care acesta inregistreaza.
Avatar utilizator
AlexFlorin
 
Mesaje: 28
Membru din: Joi Ian 30, 2014 3:40 pm
Localitate: Targoviste

Re: Nikon P500

Mesajde cata_124 » Vin Mar 28, 2014 9:04 am

AlexFlorin scrie:
cata_124 scrie:Am un Nikon P500 si am o nelamurire.Se spune in specificatiile produsului ca filmarea se face in format MP4 dar el practic filmeaza in format MOV.Am probleme de fiecare data la vizualizare,deschid video cu VLC dar daca nu il convertesc cu un program in format MP4 clipul se deschide si imaginea ramane blocata si merge doar sunetul.Care ar fi problema in caz ca se poate rezolva sa nu mai stau de fiecare data sa convertesc clipurile facute cu aparatul.Va multumesc si astept opiniile dumneavastra.


intra in setari , acolo trebuie sa ai si formatul in care acesta inregistreaza.


Nu este aceasta optiune,la setarile filmarii ai alte setari nu sa alegi formaul in care sa filmeze.
cata_124
 
Mesaje: 176
Membru din: Dum Oct 20, 2013 8:37 am


Înapoi la Filme cu aparate foto Nikon

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori

cron