Acum este Joi Mar 28, 2024 7:17 pm

Articole Nikonisti.ro

Setari optime pentru video

Despre filmarea cu DSLR si compacte Nikon

Setari optime pentru video

Mesajde Marian Manole » Joi Apr 19, 2018 2:19 pm

Salutari tuturor si bine v-am gasit!

De curand am achizitionat un D5300 pe care il voi folosi in proportie de 80% pentru video,anume pentru vlogging.Dat fiind ca sunt cam atehnic in ceea ce priveste fotografia si tot ce tine de ea si tot odata un novice,as dori sa va cer ajutorul daca se poate.
V-as ruga,daca aveti timp sa ma ajutati cu niste sfaturi,idei despre cum ar trebui sa configurez camera astfel incat sa fie cat mai optima pentru filmare,unde anume ar trebui sa umblu in setari (focus,luminozitate,etc) si ce anume sa schimb.Am incercat cu Picture Control,am incercat sa-mi fac un profil custom,am downloadat vreo 3 profile de pe https://nikonpc.com/ insa nu par sa ma multumeasca si nu stiu ce anume sa configurez.

Imi cer scuze pentru acest nou topic dar nu am reusit sa gasesc pe forum aceste informatii(daca totusi exista aici,rog sa se puna link-ul catre subiectul respectiv).

Multumesc anticipat pentru raspunsuri:)
Marian Manole
 
Mesaje: 1
Membru din: Joi Apr 19, 2018 2:05 pm

Re: Setari optime pentru video

Mesajde pma » Mie Mai 23, 2018 9:01 am

Salut, cam ce am gasit eu in materie de sfaturi e sa folosesti un profil flat. Apoi in post productie adaugi contrast, reglaje de culoare, etc.
pma
 
Mesaje: 269
Membru din: Mar Sep 25, 2012 10:47 am

Re: Setari optime pentru video

Mesajde Jessicavi » Mie Noi 15, 2023 12:25 pm

It was really helpful to me, as well as to each and every one of the other people who left a remark retro games!
Jessicavi
 
Mesaje: 36
Membru din: Mar Aug 01, 2023 9:55 am


Înapoi la Filme cu aparate foto Nikon

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 5 vizitatori