Acum este Joi Mar 28, 2024 3:42 pm

Articole Nikonisti.ro

Nikon1 j1-probleme după udate la win10

Noua categorie de aparate foto A-CIL (Advanced Camera Interchangeble Lens)

Nikon1 j1-probleme după udate la win10

Mesajde dorinpetrut » Lun Aug 10, 2015 3:36 pm

După ce am făcut update la Windows 10, la conectarea via usb, în windows Explorer apare iconița cu J1, dar după ce am făcut clic pe iconiță, în interiorul ei nu apare nici un folder sau fotografie (deși ar trebui să apară). La fel dacă încerc direct import imagini, apare mesajul: Nu sunt imagini pe disc. Pe siteul Nikon.com, nu apare nici un update de firmware pentru windows 10. În cititorul de carduri, problema nu există. Ceva sugestii? Mulțumesc frumos.
dorinpetrut
 
Mesaje: 6
Membru din: Vin Oct 11, 2013 9:53 pm

Re: Nikon1 j1-probleme după udate la win10

Mesajde Bogdan Dulgheru » Lun Aug 10, 2015 6:06 pm

Iti trebuie cel mai probabil un driver pentru aparat de Windows 10, care trebuie cautat pe site-ul Microsoft. (sau cu aparatul conectat, trebuie facut un update de Windows 10 ... e posibil ca driverul pentru J1 sa fie un update optional si trebuie bifat corespunzator pentru a fi instalat).

Incearca sa folosesti functia de transfer oferita de ViewNX/ViewNX-i.
Cu stima,
Bogdan Dulgheru
Avatar utilizator
Bogdan Dulgheru
 
Mesaje: 4027
Membru din: Sâm Aug 29, 2009 10:28 am
Localitate: Bucuresti

Re: Nikon1 j1-probleme după udate la win10

Mesajde dorinpetrut » Dum Aug 16, 2015 3:18 pm

am încercat tot ce ați scris aici. Am vb inclusiv telefonic cu cei de la Microsoft. Răspunsul a fost: Cei de la Nikon trebuie să facă un driver pentru Windows 10, nu cei de la Microsoft. Pe siteul Nikon.com nu există nimic în acest sens.

P.S. Vă salut. Cred că e ultima oară când mai intru aici. Eu încetez să mai fiu un nikonist. Experiența mea cu Nikon a fost una f dezamăgitoare. Pe Nikon j1 trimis în consignație pentru update la f64, primesc între 400-450 după nici 2 ani de utilizare domestică, cu tot cu acumulatorul de rezervă luat în plus. Adică mai puțin de 25% din cât am dat pe el. (Aparatul este în stare perfectă de funcționare, conform parametrilor fabricantului, verificat de service-ul lor autorizat, fără urme de deteriorare mecanică.)
Numai bine, și sunteți oameni minunați, dar trec pe mirrorles-ul altei companii.
dorinpetrut
 
Mesaje: 6
Membru din: Vin Oct 11, 2013 9:53 pm

Re: Nikon1 j1-probleme după udate la win10

Mesajde clambin78 » Joi Noi 09, 2023 9:16 am

I appreciate your posting. I've read about a lot of related subjects! Contrary to other articles, yours left me with a really distinct impression. I hope you'll keep writing insightful posts like this one and others for us to everyone to read! five nights at freddy's game
clambin78
 
Mesaje: 153
Membru din: Mie Mai 10, 2023 6:37 am


Înapoi la Nikon 1

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 5 vizitatori

cron