Acum este Mar Apr 16, 2024 2:56 pm

Articole Nikonisti.ro

Vand kit strobist SB 910 +SB 800+power pack si triggere yn62

Reguli forum Regulament Vânzare/Cumpărare
1. Anunţurile listate în una din secţiunile de Vânzare sau Cumpărare trebuie să prezinte date de contact rapid – e-mail sau telefon pentru a complementa posibilitatea folosirii mesajelor private de pe forum.
2. Pentru anunţurile listate la categoria Vânzare, este necesară prezenţa unui preţ, fix sau negociabil pentru fiecare produs sau pentru întreg pachetul. De asemeni, este obligatoriu de menţionat oraşul din şi în care se face livrarea.
3. Starea produselor se va menţiona în anunţ, descriind pe cât posibil orice fel de probleme ce ar fi putut apărea pe parcurs (dacă acesta a fost prezent sau nu în service), dar şi durata posesiei produselor şi garanţia rămasă la zi (dacă este cazul). Imaginile pot complementa anunţul, dar nu sunt obligatorii.
4. Deoarece nu dorim transformarea forumului în magazin de desfacere, este interzisă postarea a mai mult de 3 produse la vânzare în acelaşi timp. Singurele excepţii de la această regulă sunt trusele foto.
5. Sunt permise doar anunțurile cu produse folosite ce nu fac obiectul intermedierilor si revânzărilor.
6. Sunt permise doar anunturile ce vizeaza produse foto, indiferent de brand.

Abaterea de la regulament va fi penalizată mai întâi cu un avertisment şi ulterior cu banarea activităţii utilizatorului pe forumul nikonisti.ro.

Sugestii:
1. Cereţi cât mai multe detalii legate de produsul dorit şi recomandaţi ca achiziţia să se facă în persoana.
2.Verificaţi feedback-ul altor useri în legătură cu userul ce pune produsul la vânzare pe forumul dedicat: viewforum.php?f=72
3. Dacă o tranzacţie s-a realizat cu succes şi sunteţi mulţumit de calitatea produsului şi a modului în care s-a desfăşurat vânzarea, postaţi în categoria menţionată mai sus.
4. Dacă suspectaţi o activitate aparte din partea unui user, sau au existat probleme pe parcurs, folosiţi butonul Report Post/Raportează acest mesaj sau mesaj privat către administrator/moderatorul forumului.

A fost reintrodus regulamentul pe secţiunea Vânzare/Cumpărare datorită abuzurilor ce au apărut în ultima perioada. Începând din acest moment, regulamentul este obligatoriu inclusiv pentru anunţurile actuale.

Vand kit strobist SB 910 +SB 800+power pack si triggere yn62

Mesajde CosminD » Lun Noi 21, 2016 1:46 pm

Garantie: da,
Data achizitie: 06/04/2015,
Pret: 2300 LEI,
Datele de contact nu mai sunt disponibile

kit strobist este format din: SB 910 https://www.price.ro/preturi_nikon_speedlight_sb-910_504580.htm cumparat de la F64 pe 16.04.2015 , garantie pana in aprilie 2017 deci, arata de 9.5/10 si merge 10/10 . I-am dat 9.5 deoarece cineva mi-a doborat stativul pe care era si are o mica urma de la cazatura in partea din stanga-spate, dar nu e nimic serios . Merge impecabil, n-are mai mult de 2000 cadre. Mai am un SB 800 , aspect 7/10 , urme vizibile de utilizare (un pic de banda adeziva pe margine si articulatia se invarte f usor), il am de cativa ani(a fost cumparat SH) , dar inca merge foarte bine. A fost model de varf insa si este mult mai bun decat SB 600 si chiar mai noul SB 700. Pe langa aceste blitz-uri am si un power-pack Pixel TD-383 http://www.f64.ro/pixel-td-383-power-pack-sursa-alimentare-externa-pentru-blituri-nikon.html (e aproape 400ron la magazine , cumparat o data cu SB 910-le in aprilie 2015 de la f64 (deci mai are si el garantie) , care reduce mult timpul de reincarcare al blitz-urilor( se poate trage cu blitz-ul si in rafala cu el ) , cat si tripleaza autonomia acestuia. Merge cu ambele blitz-uri ! Se vand si 3 triggere wireless yn-622n , la importator sunt 377ron 2 buc (iar eu am 3..) https://www.cameredigitale.ro/yongnuo-yn-622n-set-transceivere-i-ttl-pentru-nikon.html?search=yn%20622n . Unul sta pe body si celelalte sub cele 2 flash-uri. Sunt foarte bune, au ttl, hss (sincronizeaza pana la 1/8000) , merg pana la 100m . Cum numai SB 910-le este peste 2000 lei, eu dau pachetul complet cu 2 flash-uri , power-pack si triggere la 2300 lei total. Ofer si transport! Nu ma intereseaza expresii gen "ultimul pret". Dau bonus si doua seturi de acumulatori foarte putin utilizati pentru cele doua blitz-uri(nu au nici 7-8 cicluri de incarcare) Nu decompletez setul ! M-au mai intrebat o gramada de oameni de SB910 si chiar de triggere.

Va rog sunati la nr de tel afisat, nu prea intru pe mail sau forum.
CosminD
 
Mesaje: 696
Membru din: Dum Aug 18, 2013 6:55 pm
Localitate: Craiova

Re: Vand kit strobist SB 910 +SB 800+power pack si triggere

Mesajde CosminD » Mie Ian 04, 2017 12:22 pm

valabil ! Nu dau nimic separat
CosminD
 
Mesaje: 696
Membru din: Dum Aug 18, 2013 6:55 pm
Localitate: Craiova

Re: Vand kit strobist SB 910 +SB 800+power pack si triggere

Mesajde CosminD » Lun Ian 30, 2017 1:50 pm

valabil. NU se descompleteaza setul , mai bine mai scad un pic din pret. Aveti tot ce va trebuie : 2 blitz-uri , 3 triggere , power-pack si 2 seturi de acumulatori pentru blitz-uri .
CosminD
 
Mesaje: 696
Membru din: Dum Aug 18, 2013 6:55 pm
Localitate: Craiova

Re: Vand kit strobist SB 910 +SB 800+power pack si triggere

Mesajde CosminD » Mie Feb 22, 2017 12:29 pm

maine vin la București , deci cine sta pe traseul Craiova- Slatina - Pitesti poate sa vada si sa testeze produsele ;) Numai sa ma anuntati astazi ca sa le iau cu mine

pret usor negociabil !
CosminD
 
Mesaje: 696
Membru din: Dum Aug 18, 2013 6:55 pm
Localitate: Craiova

Re: Vand kit strobist SB 910 +SB 800+power pack si triggere

Mesajde CosminD » Mar Mar 07, 2017 6:39 pm

valabil !
CosminD
 
Mesaje: 696
Membru din: Dum Aug 18, 2013 6:55 pm
Localitate: Craiova


Înapoi la Blituri

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator