Acum este Mar Apr 16, 2024 10:17 am

Articole Nikonisti.ro

Caut partenera de lucru - Brasov

Inchirieri si imprumuturi de aparatura foto si accesorii, oferte de job-uri foto.
Reguli forum Sunt permise numai anunturi din partea persoanelor fizice. Forumul nikonisti.ro nu isi asuma nicio responsabilitate legata de disputele rezultate in urma inchirierilor si imprumuturilor.

Caut partenera de lucru - Brasov

Mesajde ancuta76 » Joi Apr 24, 2014 11:24 am

Buna ziua,
Numele meu este Anca si sunt fotograf amator. Anul trecut am primit de la sotul meu un DSRL – D90 si am fost uimita sa vad ce mare este diferenta intre un aparat DSRL si unul compact. La inceput l-am folosit doar pe auto deoarece m-am pierdut printre butoane……nu stiam nimic de ISO, distanta focala, diafragma sau timp de expunere. Am facut un curs ptr a invata notiunile de baza iar dupa finalizarea acestuia experimentez si iar experimentez, ma documentez si iar ma documentez. Am inceput sa invat sa lucrez deasemenea si in photoshop pentru a ajusta ulterior pozele.
Imi place sa fac poze ff mult dar mi-as dori mai mult……mi-as dori sa si muncesc in acest domeniu , mi-as dori ca aceasta pasiune a mea sa devina munca mea.
Am facut cateva poze de produs pentru inceput ( ptr site-ul unei firme micute), multeeee poze fiicei mele si in luna mai am fost solicitata sa fac poze ptr cununia unor cunostiinte.
Intre timp mi-am achizitionat inca un obiectiv ( am doua obiective), un blitz extern si o umbrela.
Locuiesc in BRASOV si mi-as dori o partenera cu care sa ma completez in ceea ce priveste cunostiintele, echipamentul………intr-un cuvant sa formam o echipa si ulterior sa gasim clientela.
ancuta76
 
Mesaje: 33
Membru din: Lun Feb 17, 2014 8:06 pm

Înapoi la Inchirieri, imprumuturi si job-uri foto

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori

cron