Acum este Joi Mar 28, 2024 9:04 pm

Articole Nikonisti.ro

Doresc sa inchiriez echipament pentru fotogrfie subacvatica

Inchirieri si imprumuturi de aparatura foto si accesorii, oferte de job-uri foto.
Reguli forum Sunt permise numai anunturi din partea persoanelor fizice. Forumul nikonisti.ro nu isi asuma nicio responsabilitate legata de disputele rezultate in urma inchirierilor si imprumuturilor.

Doresc sa inchiriez echipament pentru fotogrfie subacvatica

Mesajde dadrian » Lun Ian 11, 2016 9:54 pm

Doresc sa inchiriez fie o carcasa de protectie subacvatica pentru D810 fie un Nikon AW1 sau orice alta varianta pentru fotografie subacvatica - perioada 15.02-05.03 2016
Multumesc
Adrian
dadrian
 
Mesaje: 31
Membru din: Lun Aug 17, 2009 10:08 am

Re: Doresc sa inchiriez echipament pentru fotogrfie subacvat

Mesajde CosminD » Mar Ian 26, 2016 2:25 pm

carcasa subacvatica la D810 nu cred ca o sa gasesti pe undeva , iar AW1 ma indoiesc sa aiba prea multa lume in Ro , cu atat mai putin sa fie si membrii acestui forum si sa vada si postarea ta :) Din punctul meu de vedere ai cam 3 solutii:
1. poti cumpara un AW1 si sa-l returnezi la intoarcere (dar vezi, ca trebuie sa nu aiba vreo urma de folosire) . Si vezi ca totusi acea camera subacvatica in multe cazuri nu este de fapt subacvatica! - vezi comentariile de pe BH si alte cateve site-uri , unde multora li s-a stricat datorita apei si le-a fost refuzata garantia ! Ma interesase si pe mine acest model anul trecut, insa dupa ce am citit comentariile acelea m-am linistit si m-am decis sa merg pe un gopro hero 5 cand o aparea..(trebuia sa apara deja pana acum, dar sa vedem cat or mai intarzia cu ea) http://www.dayherald.com/gopro-hero-5-rumored-to-sport-benchmark-setting-features-release-date-under-wraps/8736/
2. poti cumpara un gopro hero 4 silver/black , fiindca ma indoiesc sa apara hero 5 in 2-3 saptamani sau pur si simplu "imprumuta" de la F64 una pe durata concediului. Adica o cumperi si pe urma ai 30 zile s-o returnezi (la alte magazine ai doar cele 14 zile standard ;) )
3. poti lua un aparat compact subacvatic gen panasonic FT 5(vezi ca sunt doua buc resigilate la f64 la 849ron) sau olympus TG-4

PS: la o adica merge si un telefon rezistent la apa gen Samsung galaxy S5 sau un sony Z (3,4,5) , dar calitatea imagini nu o sa fie aceeeasi :)
CosminD
 
Mesaje: 696
Membru din: Dum Aug 18, 2013 6:55 pm
Localitate: Craiova

Re: Doresc sa inchiriez echipament pentru fotogrfie subacvat

Mesajde mumus » Mar Ian 26, 2016 4:37 pm

Cum poti sa incurajezi NESIMTIREA! Ca asa se numeste ce recomanzi tu...
Ai ceva la vanzare? Sa 'inchiriez' si eu ceva de la tine...
N i k o n i s t
Avatar utilizator
mumus
 
Mesaje: 1034
Membru din: Mar Noi 22, 2011 11:12 pm
Localitate: Brasov

Re: Doresc sa inchiriez echipament pentru fotogrfie subacvat

Mesajde Plesoianu Marius » Mar Ian 26, 2016 4:48 pm

mumus scrie:Cum poti sa incurajezi NESIMTIREA! Ca asa se numeste ce recomanzi tu...
Ai ceva la vanzare? Sa 'inchiriez' si eu ceva de la tine...

Era o vorba: "cu porcul trebuie sa fi mai porc", cam asa sta treaba si cu cei de la F64.
Omul a venit cu niste sugestii foarte bune, +1.
D750 + 24mm 1.8G, 50mm 1.8G, 85mm 1.8G + Meike MK910
Avatar utilizator
Plesoianu Marius
 
Mesaje: 524
Membru din: Vin Ian 02, 2015 6:50 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Doresc sa inchiriez echipament pentru fotogrfie subacvat

Mesajde dadrian » Mar Iun 14, 2016 7:46 pm

Da - multumesc pentru sfaturi.
Pina la urma am cumparat o husa subacvatica de la EWA Marine de la F64. Rezultatele sunt insa spectaculoase si recomand aceasta solutie celor care au sansa sa ajunga sa faca scufundari. Sigurul lucru la care trebuie avut atentie este marimea husei, cei de la Ewa Marine au mai multe modele, daca husa este aleasa asa cum trebuie atunci este usor de folosit. Din pacate eu a trebuit sa "aleg" singurul model aflat in stoc si am avut ceva probleme la vizor si butoane, dar a mers.
Fişiere ataşate
 Februarie2016DSC_7592-06046.jpg
dadrian
 
Mesaje: 31
Membru din: Lun Aug 17, 2009 10:08 am


Înapoi la Inchirieri, imprumuturi si job-uri foto

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 4 vizitatori

cron